Ponúk

Odstráňte pahýľ stromu hnilobou


Pařez v záhrade je často nepríjemný a musí ísť. Najšetrnejšie k životnému prostrediu je hnitie, ktoré môžete urýchliť s malými trikmi.

Z času na čas musí strom opustiť záhradu. Sawing off je zvyčajne menšie zlo, ale ako sa vysporiadať so zvyšným pahýlom? Ak máte ťažké zbrane, ktoré vytiahnu pahýľ zo zeme, môže to zaťažiť vašu peňaženku. Okrem toho túto činnosť často nie je možné vykonať z dôvodu priestorových obmedzení.

Mnoho majiteľov záhrad používa pahýľ na dekoráciu a zariaďuje kvetinové boxy alebo pahýľ. Ale ak sa chcete pahýlu zbaviť natrvalo, môžete to urobiť veľmi prirodzeným spôsobom, konkrétne hnilobou. Ak chcete tento postup trochu zrýchliť, odporúčame 3 tipy nižšie.

Tip 1

Ak chcete ďalej poháňať prirodzené hnitie, odrežte do pňa krížový vzor. Na to je najvhodnejšia motorová píla. To vytvára veľa malých štvorcov na vrchole pahýlu, ktoré pripomínajú šachovnicu.

Tip 2

Druhým spôsobom, ako zhnit 'pahýľ stromu, je vyvŕtanie dier v pni veľkým vrtákom do dreva. Potom vyplňte drážky a otvory nejakým kompostom, ktorý je už napoly zhnitý.

Tip 3

Môžete tiež pridať ďalší urýchľovač kompostu alebo ho zmiešať s organickým hnojivom. Stále čerstvé drevo je rýchlo rozložené baktériami a hubami. Je lepšie vyhnúť sa koreňovému ex ako rozkladný jed. S plochými koreňmi nie je samozrejme problém jednoducho vykopať pahýľ.