Záhradné tipy

Konzervovanie ovocia - prezentované 4 možnosti


Ak bola úroda ovocia veľmi produktívna, mnohí nevedia, kam ju umiestniť. Náš tip: ovocie by ste mali chrániť. V tejto súvislosti sú uvedené 4 možnosti.

Vložte ovocie alebo kuchársky džem

Ovocie pestované na slnku zo záhrady chutí nielen chutné, ale je tiež mimoriadne bohaté na vitamíny. Akonáhle ovocie dosiahne svoju úplnú zrelosť, musí sa zozbierať. A nie je neobvyklé, že záhradníci stoja pred obrovskou horou ovocia, ktorá sa musí spracovať. Naše tipy vám povedia, ako konzervovať ovocie a ako ho používať po celý rok.

Ako je možné konzervovať záhradné ovocie?

Záhradné ovocie a zelenina sa môžu dlhodobo konzervovať rôznymi spôsobmi. Môžete ho napríklad zmraziť, urobiť z neho džem, vysušiť ho, konzervovať ako kompot, namočiť do alkoholu alebo uložiť niekoľko druhov ovocia (napr. Jablká, hrušky atď.) Na pár mesiacov po zbere v chladnej a tmavej miestnosti.

Vždy je však dôležité, aby ste nepoškodené ovocie používali iba na konzerváciu, a ak je to potrebné, na dôkladné vyrezanie poškodených oblastí.

Konzervovanie ovocia - prezentované 4 možnosti

Možnosť 1 - zmrazenie:

Väčšina druhov ovocia sa teraz dá v mrazničke ľahko zmraziť. Tu je vhodné najprv jednotlivé plody voľne umiestniť na mraziaci podnos (na to môžete tiež použiť plech na pečenie) a krátko ich v šoku zmraziť.

To má výhodu v tom, že ovocie z mrazničky môžete neskôr ľahko odstrániť a najmä bobule nie sú také silné kalí.

»Tip:

Mimochodom, zeleninu a bylinky môžete konzervovať rovnakým spôsobom.

Variant 2 - vložiť:

Môžete tiež dať ovocie do alkoholu, ktorý sa dá použiť napríklad na výrobu slávneho rumového hrnca. Alebo môžete spracovať ovocie na ovocný likér. Produkcia jahodových limet alebo malinových limet je tiež veľmi populárna.

»Tip:

Početné, skutočne chutné a exotické recepty na morenie záhradného ovocia v alkohole nájdete na špeciálnych webových stránkach receptov na internete.

Variant 3 - kuchársky džem:

Medzitým sa varenie džemu stalo opäť veľmi populárne. Najmä preto, že v maloobchode s potravinami je teraz k dispozícii rôzne želatínujúce cukry, čo veľmi ľahko varí ovocie.

Pri vrení si môžete nechať svoju fantáziu rozbehnúť sa a experimentovať s rôznymi druhmi ovocia. Skvelá vec na tom je, že si vytvoríte vlastné odrody džemu, ktoré nikde inde nenájdete.

Možnosť 4 - var:

Môžete tiež variť svoje ovocie. Týmto spôsobom môžete jesť svoje vlastné ovocie vo forme kompotu po celý rok. Čas použiteľnosti je zvyčajne jeden rok.

Aby ste ovocie uvarili, musíte ho najprv naliať do pohárov s uhryznutím, zjemniť ho cukrom a naplniť vodou, kým nie je úplne zakryté. Potom zatvorte poháre a vložte ich do veľkej panvice naplnenej vodou. Priveďte vodu do varu (asi 90 stupňov) a poháre uvarte asi pol hodiny.

Ovocie môžete variť aj v rúre v tzv. Pekáči, ktorý musíte tiež naplniť vodou. Čas varenia pri 180 stupňov sa primerane predlžuje - v závislosti od druhu ovocia a receptu sa to líši.

»Tip:

Pred vrením dolu by sa malo krátko vylúhovať najmä pevné ovocie, ako sú jablká, broskyne atď. Vďaka tomu budete mäkší a stále nestratíte svoje sústo.

Po uplynutí doby uchovávania by mali poháre zostať vo vodnom kúpeli asi 30 minút, kým ich nevyberiete na vychladnutie a potom ich uskladníte v tme.

Mimochodom:

Nakladané ovocie, domáce džemy, rumové kvetináče a podobné výrobky sú vždy skvelými darčekmi. Pretože domáce darčeky zo záhrady zvyčajne chutia omnoho lepšie ako to, čo ste si kúpili, a väčšina ľudí oceňuje úsilie, ktoré bolo vynaložené na ich výrobu.