Ponúk

Porovnanie analógových a digitálnych meteorologických staníc

Porovnanie analógových a digitálnych meteorologických staníc


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mala by to byť meteorologická stanica. Ale či je analógový alebo digitálny stále nejasný? Moje porovnanie by malo uľahčiť vaše rozhodnutie.

Nemôžete vždy dôverovať predpovedi počasia z médií. Predovšetkým majitelia záhrad však musia vedieť, aké bude počasie v ich regióne. Meteorologická stanica pre záhradu je tým správnym rozhodnutím.

Najmä v období výsadby je pre záhradkárov, ktorí sú radi, vedieť, aké bude počasie v nadchádzajúcich dňoch.

Prevláda slnečné žiarenie, prší alebo potrebujete chrániť rastliny pred mrazom? Čo vysadíte kedy a či potrebujete zalievať vaše rastliny, to viete hneď.

Meteorologické stanice do záhrady - 2 rôzne modely

Existujú dva spôsoby zobrazenia teploty, rýchlosti a vlhkosti vetra - analógové a digitálne meteorologické stanice. Hlavný rozdiel je v tom, ako to funguje.

Analógové meteorologické stanice

Analógové meteorologické stanice sú staršie a ľahšie sa používajú ako digitálne meteorologické stanice. Sú to zvyčajne:

 • Teplomer na meranie teploty
 • Barometer na meranie vlhkosti vzduchu
 • Anemometer na určenie rýchlosti vetra
 • Veterná lopatka na určenie smeru vetra

Výhoda analógových meteorologických staníc
Pravdepodobne najväčšou výhodou analógových meteorologických staníc je to, že nie sú viazané na elektrickú sieť ani nepotrebujú batérie na uvedenie do prevádzky. Nedochádza k zlyhaniu údajov o počasí. Okrem toho je vzhľad týchto staníc mnohokrát atraktívnejší ako vzhľad digitálnych staníc.

Nevýhoda analógových meteorologických staníc
S analógovými meteorologickými stanicami sa na to ani nemôžete pozrieť, aby ste videli teplotu. Tu musíte mať nejaký čas. Aby ste mohli urobiť predpoveď na nasledujúce dni, potrebujete tiež nejaké predchádzajúce znalosti.

Tieto stanice by ste mali umiestniť aj vonku, v ideálnom prípade na otvorenom priestranstve, aby hodnoty neboli skreslené tieňmi alebo priamym slnečným žiarením.

Populárne analógové meteorologické stanice:

2. možnosť - digitálne meteorologické stanice

Digitálne meteorologické stanice môžete používať v interiéri aj exteriéri. Zvyčajne máte prijímač v dome a snímač vonku. Je to buď na kábli alebo sú dáta zasielané do prijímača rádiom. Dosah káblov je iba niekoľko metrov, pomocou rádia je dosah až 300 metrov. Túto vzdialenosť však možno zmenšiť stenami.

Výhoda digitálnych meteorologických staníc
Digitálne meteorologické stanice dostávajú svoje hodnoty prostredníctvom rádia z hlavných meteorologických staníc mesta. Sú tiež oveľa rozsiahlejšie ako analógové stanice. Stačí sa rýchlo pozrieť na digitálnu stanicu a zistiť, aké je aktuálne počasie vonku. Pomocou digitálnej meteorologickej stanice prijímač okamžite vyhodnotí informácie, ktoré mu boli zaslané, a vytvorí predpoveď počasia. Bez predchádzajúceho vedomia si môžete počasie prečítať aj niekoľko dní vopred.

Niektoré digitálne meteorologické stanice tiež ukazujú fázy mesiaca. Ak robíte záhradníctvo po mesiaci, zvyčajne získate ešte väčší úspech pri zbere.

Nevýhoda digitálnych meteorologických staníc
Digitálne meteorologické stanice musia byť pripojené k elektrickej sieti alebo musia vyžadovať batérie. Existujú však aj niektoré stanice, ktoré sú vybavené solárnymi článkami. Pravdepodobne najväčšou nevýhodou je, že hodnoty spôsobené nečistotami a prachom sa tiež môžu rýchlo zobraziť nesprávne.

Populárne digitálne meteorologické stanice:

Urobte správne rozhodnutie

Ktorá meteorologická stanica si vyberiete, je úplne na vašich potrebách. Cena zvyčajne tiež zohráva veľmi dôležitú úlohu. Portály ako Wetterstation.net intenzívne testovali veľký výber meteorologických staníc od výrobcov ako TFA a Hama. Tam nájdete tú správnu meteorologickú stanicu pre každý rozpočet.Komentáre:

 1. Cristofor

  Je to také jednoduché

 2. Costel

  Well done, what words ..., brilliant idea

 3. Buadhachan

  Gracefully topic

 4. Tygohn

  Odporúčam vám navštíviť webovú stránku, ktorá obsahuje veľa článkov na tému, ktorá vás zaujíma.

 5. Mikajind

  This phrase has to be purposelyNapíšte správu