Tipy a triky

Zostavte si svoj vlastný pieskovisko - vysvetlené krok za krokom


Pieskovisko postavené od spoločnosti Papa je pre deti veľmi zvláštne. Prečítajte si, ako si sami vybudujete pieskovisko a čo by ste mali zvážiť vopred.

Deti majú veľa zábavy v pieskovisku

Sotva existuje dieťa, ktoré neradi hrá v pieskovisku. Stavať hrady, pečivo, moly a stavať ulice pre autíčka - pieskovisko je pre deti skutočným rajom pre hry.

Ale prečo vždy chodiť na detské ihrisko, keď je doma miesto na pieskovisko? Stavať pieskovisko sami nie je také ťažké a zvládnuť ho fandovia.

Urobte predbežné úvahy

Než začnete stavať, je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Akonáhle je pieskovisko v stoji, je zvyčajne príliš neskoro.

Výber správneho miesta

Blízkosť rodičov
Pretože deti zvyčajne hrajú veľmi značne a dlhý čas v pieskovisku, správne miesto je nesmierne dôležité. Najmä s malými deťmi by malo byť pieskovisko v blízkosti domu alebo terasy, aby ste sa na svojho maloletého mohli vždy dohliadať.

Preferujte tienisté miesto
Pieskovisko by malo najlepšie dostať tienisté miesto. Ak je to možné, treba sa vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu. Ak nemáte na dosah strom alebo podobný strom, sú samozrejme vhodné aj slnečníky alebo špeciálne pieskovcové strechy.

Nastavte veľkosť pieskoviska
Koľko priestoru máte pre svoje pieskovisko? Deti potrebujú dostatok priestoru na hranie, najmä v pieskovisku. Pieskové boxy s rozmermi 1 meter x 1 meter sa neodporúčajú. Väčšinu času je tu aj návšteva detí a potom sa rýchlo stáva príliš malou.

Odporúčajú sa pieskoviská s rozmermi 1,50 m x 1,50 až 2 metre x 2 metre. Deti a hračky tu majú dostatok priestoru. Pokiaľ ide o výšku, mali by ste očakávať aspoň 30 centimetrov, aby deti mohli správne kopať.

„Môj tip: Na uloženie hračiek z pieskoviska sa dobre hodí lacná krabička na pad. Sú vždy na dosah, ale na konci dňa to vždy vyzerá upratané.

Pravý povrch

Aby voda mohla odtekať po daždi, je dôležité mať správny povrch. Máte tu dve možnosti.

 1. Kus môžete dláždiť pod pieskovisko kameňmi, aby voda mohla odtiecť cez kĺby.
 2. Ďalšou možnosťou je položiť štrk na podlahu a položiť vrstvu rúna. Môžete ho pripevniť k rámu pomocou zošívačky. Okrem vypúšťania vody poskytuje rúno ochranu pred burinou a malými zvieratami.

Nákup materiálu

Ak ste sa rozhodli pre veľkosť, môžete materiál získať. Pre pieskovisko 2 metre 2 metre potrebujete nasledujúci materiál:

 • Fleece s veľkosťou 2 metre x 2 metre
 • Štrk vyplniť otvor
 • 4 dosky pre vonkajšiu štruktúru s dĺžkou 2 metre, šírkou 30 centimetrov a hrúbkou 2 centimetre
 • 4 dosky pre interiérové ​​konštrukcie s dĺžkou 1,64 metra, šírkou 30 centimetrov a hrúbkou 2 centimetre
 • 4 dosky pre sedadlo s dĺžkou 1,82 metra, hrúbkou 2 centimetre a šírkou 20 centimetrov
 • akumulátorový skrutkovač
 • asi 250 kilogramov štrku
 • Skrutky a klince

Správne drevo

Nie každé drevo je vhodné na pieskovisko. Ak si staviate pieskovisko sami, mali by ste použiť napríklad jedľa alebo smrek. Jedľa rubínová, smrekovcová alebo jedľa Douglas je o niečo drahšia, ale je odolnejšia proti hnilobe dreva. V prípade impregnovaného dreva by ste sa mali uistiť, že je impregnácia čo najšetrnejšia na deti a obsahuje len veľmi málo znečisťujúcich látok.

Zostavte si svoj vlastný pieskovisko - takto sa to robí

Po vykonaní všetkých príprav môžete začať s montážou pieskoviska.

 • Krok 1: Vykopte otvor s rozmermi 2,20 m x 2,20. Otvor by mal mať polovicu hĺbky dosiek. Takže v našom príklade 15 centimetrov.
 • Krok 2: Potom je otvor vyplnený štrkom.
 • Krok 3: Teraz začnite budovať vnútornú štruktúru pieskoviska. Dosky umiestnite na štvorec a potom ich priskrutkujte.
 • Krok 4: Natiahnite rúno a pripevnite ho k vnútorným okrajom klincami alebo zošívačkou.
 • Krok 5: Teraz umiestnite túto konštrukciu v správnej vzdialenosti do otvoru vyplneného štrkom.
 • Krok 6: Ďalej je vybudovaná vonkajšia štruktúra. Postup je rovnaký ako pri vnútornej konštrukcii. Umiestnite dosky na štvorec a priskrutkujte ich.
 • Krok 7: Táto konštrukcia je teraz umiestnená mimo vnútornej konštrukcie. Teraz by ste mali pracovať presne na mieru. Vzdialenosť musí byť v každom bode presne rovnaká, aby sedadlo ležalo presne na vrchu.
 • Krok 8: Teraz musíte sedadlo upevniť iba skrutkami. Skontrolujte, či sú skrutky ukotvené v dreve.
 • Krok 9: Nakoniec, samozrejme, musí byť piesok vložený do pieskoviska. V železiarstve je možné kúpiť špeciálny piesok na hranie. Deti, žiaľ, s týmto nemôžu skutočne piecť koláče ani stavať hrady. Štrk je tu omnoho vhodnejší. Lepšia a lacnejšia alternatíva je cesta s prívesom do neďalekých štrkových dielní.

„Môj tip: Ak máte akékoľvek problémy s implementáciou, môžete zavolať záhradníckeho odborníka na MyHammer o pomoc.

Kryt na pieskovisko

Aby sa pieskovisko nepoužívalo ako podstielka, mali by ste dostať kryt. Tu sú siete, ktoré sa často používajú na prípojné vozidlá alebo na vlastný poťah vyrobený z drevených dosiek.