Dom a záhrada

Honí holuby z balkóna - 7 tipov


Holuby sú pekné vtáky, ale aj na balkóne sa môžu stať skutočnou nepríjemnosťou. Tu je 7 tipov, ako vyhnať holubov z balkóna.

Holuby sa môžu stať nepríjemnosťou

Existuje niekoľko zvierat, ktoré by nikto nechcel mať vo svojej záhrade a ktoré sa môžu stať skutočnou nepríjemnosťou. Patria sem krtkovia, nudibranche a hraboše. V niektorých obytných oblastiach sa však teraz veľmi dôveryhodní holuby stávajú čoraz nepríjemnejšími a dokonca aj neplechajú na vysadených balkónoch a terasách. Samozrejme, veľa k zdeseniu záhradkárov hobby, ktorí tam pracujú. Týchto 7 tipov vám však povie, ako môžete rýchlo zvládnuť takéto zamorenie holubmi.

7 tipov na odstrel holubov

Tip 1 - ťahové vtáčie siete:

Napríklad môžete natiahnuť vtáčie siete cez balkón. Tieto však tiež výrazne obmedzujú názor.

Tip 2 - zavesenie CD:

Môžete tiež navliecť disky CD na rybársky vlasec a zavesiť ich ako druh mobilného telefónu, aby zrkadlové povrchy vtákov boli vyhnané z balkóna. Aby to celé vyzeralo trochu krajšie, môžete vytvoriť pekné CD na povrchu štítkov.

Tip 3 - zaveste zvonček:

Nainštalujte zvony, pretože ich zvuk je u holubov často nepopulárny. K tomu sú vhodné rôzne typy menších zvonkohrov.

Tip 4 - odstráňte zvyšky jedla / nekrmte holuby:

V zásade by ste sa mali zdržať kŕmenia všetkých druhov vtákov a tiež by ste nemali zavesiť vtáky na balkón. Ďalej by ste sa mali uistiť, že na vonkajších sedadlách nie sú zvyšky, ktoré by mohli prilákať holuby.

Tip 5 - Nastavte plastové sovy / plastové havrany:

Týmto tipom zabijete dvoch vtákov jedným kameňom: na balkónové zábradlie zakryte plastovými sovami alebo plastovými havranmi (dostupné od Amazonu). Tieto holuby nielen držia ďalej, ale ako dekoráciu môžete použiť aj celkom pekné modely.

Tip 6 - integrujte obranné hroty na balkónových rímsoch:

V obchode, napr. V Amazone sú tiež k dispozícii takzvané obranné hroty, ktoré sa integrujú na balkónové rímsy. Na tento účel sú však vhodné aj nechty. Nechajte tipy vstať. V špecializovaných predajniach sú pod označením holuby zastávka Medzitým sú k dispozícii plastové plastové klince, ktoré sa dajú ľahko pripevniť na balkónové zábradlia a držať holubov pred prístupom.

Tip 7 - nastavte protihlukové ochranné systémy:

Môžete samozrejme nastaviť aj akustické obranné systémy. Problém je v tom, že si holuby zvyknú na zvuk v priebehu času. Z tohto dôvodu musíte z času na čas zmeniť obranné tóny.

Mimochodom:

Holuby holuby na balkóne alebo na terase sa môžu rýchlo stať väčším problémom, pretože nielen že napádajú nespočetné množstvo materiálov, ale tiež predstavujú zdravotné riziko pre nás, najmä pre deti. Preto by ste mali čo najskôr odstrániť trus z holuby.