Záhradné tipy

Pestovanie sladkej kukurice - ako sa to robí


Sladká kukurica je skutočne niečo chutné. A vy to ani nemusíte kupovať. Sladkú kukuricu môžete pestovať aj sami. Prečítajte si, ako to urobiť tu.

Deti milujú sladkú kukuricu

Sladká kukurica, často označovaná ako sladká kukurica, je jednou z najobľúbenejších druhov zeleniny aj pre deti a dá sa ľahko pestovať aj vo vašej vlastnej záhrade. Predĺženie v záhrade je rovnako možné ako vo vaniach na terasách a balkónoch. Mali by ste to skúsiť a potom to jednoducho dať na gril alebo variť. Chutí úžasne a je dokonca skutočným zážitkom pre deti.

Mimochodom:

Nemeckí poľnohospodári pestujú na svojich poliach veľmi málo sladkej kukurice, preto väčšina kukuričných klasov pochádzajúcich zo supermarketu pochádza z cudzích plodín.

Pestovanie kukurice cukrovej

Všetky odrody kukurice milujú slnečné, najlepšie chránené miesto s pôdou bohatou na živiny. Ak na jeseň obohatíte dostatok kompostu (voľne ju pridávate), budete mať pozitívny vplyv na úrodu kukurice od začiatku. Nevyberajte však miesto s trvalým zamokrením alebo na svahu.

Kukuričné ​​jadrá sa v zásade môžu šíriť von od mája, pretože potom sa podlahy zvyčajne trochu zahriali. Mokré a studené pôdy by spôsobili rýchle hnilobu semien kukurice. Jednotlivé zrná zatlačte do zeme špičkou smerom dole asi 5 centimetrov.

Navyše, získanie kukuričných rastlín na parapete vám poskytne náskok. To je možné už od marca / apríla. Rastliny sa potom môžu pohybovať vonku s výsadbovou vzdialenosťou okolo 40 centimetrov po ľadových svätých alebo sa dajú umiestniť do väčších nádob a tiež umiestniť vonku.

»Tip:

Nezáleží na tom, aký typ kultivácie si vyberiete: pre dobrý rast je užitočné semená nasiaknuť vlažnou vodou asi 10 hodín.

Starostlivosť o sladkú kukuricu správne

Teraz musíte sladkú kukuricu pravidelne zalievať, ale iba striedmo - počas dlhšieho obdobia sucha alebo v horúcich dňoch, niekoľkokrát denne. Okrem toho by ste ho mali pri hnojení podporovať počas jeho rastu, čo sa dá dosiahnuť aj pomocou žihľavovej kaše alebo hoblín z rohov.

»Tip:

Medzi rastlinami kukurice rozprestrite vrstvu mulča, napr. zo slamy alebo sekanej trávy, optimálne sa ukladá vlhkosť v pôde.

Zber a použitie

Kukuričné ​​klasy sa zvyčajne zbierajú od konca júla - zvyčajne asi 3 týždne po odkvitnutí. Optimálnu zrelosť sladkej kukurice poznáte podľa jej fúzy, ktoré sú umiestnené na pieste. Akonáhle tieto začnú zhnednúť a pomaly vyschnúť, je kukurica pripravená na zber.

Je dôležité, aby ste spracovali kukuričné ​​klasy ihneď po zbere. Za týmto účelom odlejte banky, potom povarte v horúcej vode asi 20 minút, znova ich vyberte, osolte a podľa potreby nalejte horúcim maslom.

»Tip:

Kukuričné ​​klasy, ktoré sa nepoužívajú okamžite, by sa mali po zbere skladovať na chladnom mieste, aby boli čerstvé ešte niekoľko hodín čerstvé. Zeleninu môžete tiež konzervovať tak, že ju uvaríte a potom zmrazíte.

Semenárstva

Ak by ste chceli v nasledujúcom roku pestovať sladkú kukuricu na záhrade, mali by ste nechať dozrieť veľa piestov, až kým pásy nebudú úplne hnedé. Potom odrežte piesty a zaveste ich v suchej a teplej miestnosti. Po niekoľkých týždňoch môžete jednotlivé jadrá kukurice utrieť a pokračovať v sušení, až kým nezmenia farbu na tmavo žltú.