Záhradné tipy

Pestovanie sladkej kukurice - ako sa to robí

Pestovanie sladkej kukurice - ako sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sladká kukurica je skutočne niečo chutné. A vy to ani nemusíte kupovať. Sladkú kukuricu môžete pestovať aj sami. Prečítajte si, ako to urobiť tu.

Deti milujú sladkú kukuricu

Sladká kukurica, často označovaná ako sladká kukurica, je jednou z najobľúbenejších druhov zeleniny aj pre deti a dá sa ľahko pestovať aj vo vašej vlastnej záhrade. Predĺženie v záhrade je rovnako možné ako vo vaniach na terasách a balkónoch. Mali by ste to skúsiť a potom to jednoducho dať na gril alebo variť. Chutí úžasne a je dokonca skutočným zážitkom pre deti.

Mimochodom:

Nemeckí poľnohospodári pestujú na svojich poliach veľmi málo sladkej kukurice, preto väčšina kukuričných klasov pochádzajúcich zo supermarketu pochádza z cudzích plodín.

Pestovanie kukurice cukrovej

Všetky odrody kukurice milujú slnečné, najlepšie chránené miesto s pôdou bohatou na živiny. Ak na jeseň obohatíte dostatok kompostu (voľne ju pridávate), budete mať pozitívny vplyv na úrodu kukurice od začiatku. Nevyberajte však miesto s trvalým zamokrením alebo na svahu.

Kukuričné ​​jadrá sa v zásade môžu šíriť von od mája, pretože potom sa podlahy zvyčajne trochu zahriali. Mokré a studené pôdy by spôsobili rýchle hnilobu semien kukurice. Jednotlivé zrná zatlačte do zeme špičkou smerom dole asi 5 centimetrov.

Navyše, získanie kukuričných rastlín na parapete vám poskytne náskok. To je možné už od marca / apríla. Rastliny sa potom môžu pohybovať vonku s výsadbovou vzdialenosťou okolo 40 centimetrov po ľadových svätých alebo sa dajú umiestniť do väčších nádob a tiež umiestniť vonku.

»Tip:

Nezáleží na tom, aký typ kultivácie si vyberiete: pre dobrý rast je užitočné semená nasiaknuť vlažnou vodou asi 10 hodín.

Starostlivosť o sladkú kukuricu správne

Teraz musíte sladkú kukuricu pravidelne zalievať, ale iba striedmo - počas dlhšieho obdobia sucha alebo v horúcich dňoch, niekoľkokrát denne. Okrem toho by ste ho mali pri hnojení podporovať počas jeho rastu, čo sa dá dosiahnuť aj pomocou žihľavovej kaše alebo hoblín z rohov.

»Tip:

Medzi rastlinami kukurice rozprestrite vrstvu mulča, napr. zo slamy alebo sekanej trávy, optimálne sa ukladá vlhkosť v pôde.

Zber a použitie

Kukuričné ​​klasy sa zvyčajne zbierajú od konca júla - zvyčajne asi 3 týždne po odkvitnutí. Optimálnu zrelosť sladkej kukurice poznáte podľa jej fúzy, ktoré sú umiestnené na pieste. Akonáhle tieto začnú zhnednúť a pomaly vyschnúť, je kukurica pripravená na zber.

Je dôležité, aby ste spracovali kukuričné ​​klasy ihneď po zbere. Za týmto účelom odlejte banky, potom povarte v horúcej vode asi 20 minút, znova ich vyberte, osolte a podľa potreby nalejte horúcim maslom.

»Tip:

Kukuričné ​​klasy, ktoré sa nepoužívajú okamžite, by sa mali po zbere skladovať na chladnom mieste, aby boli čerstvé ešte niekoľko hodín čerstvé. Zeleninu môžete tiež konzervovať tak, že ju uvaríte a potom zmrazíte.

Semenárstva

Ak by ste chceli v nasledujúcom roku pestovať sladkú kukuricu na záhrade, mali by ste nechať dozrieť veľa piestov, až kým pásy nebudú úplne hnedé. Potom odrežte piesty a zaveste ich v suchej a teplej miestnosti. Po niekoľkých týždňoch môžete jednotlivé jadrá kukurice utrieť a pokračovať v sušení, až kým nezmenia farbu na tmavo žltú.Komentáre:

 1. Braw)eigh

  In your place I would not have done.

 2. Morgan Tud

  Prepáčte, mix tém. Odstránený

 3. Hank

  Je ľahšie povedať, čo robiť.

 4. Orlan

  úžasné, je to veľmi cenný kúsok

 5. Gaetan

  Súhlasím, veľmi užitočný nápad

 6. Shadwell

  Pozri, nestrácajme tým viac čas.

 7. Zuludal

  tvoja veta je neporovnateľná... :)

 8. Milar

  You couldn't be wrong?Napíšte správu