Nápady a inšpirácia

Bojové vošky s cesnakom - prezentované 3 možnosti


Na kontrolu vošiek by ste nikdy nemali používať chemické látky. Môžete to urobiť prirodzene. Takže môžete napr. Bojujte vošky s cesnakom.

Vošky sa dajú regulovať cesnakom

Chemické pesticídy jednoducho nemajú na záhrade žiadne podnikanie. Lepšia ochrana životného prostredia a používanie organických pesticídov a domácich prostriedkov, ktoré sú účinné už mnoho rokov. Mnoho škodcov rastlín - najmä vošky, s ktorými sa často stretávame - produkuje napr. široký oblúk okolo cesnaku. Mali by ste využiť tieto znalosti a tak biologickým spôsobom bojovať proti malým nepríjemným škodcom. Máte na to niekoľko možností.

Použite cesnak proti voškám - prezentované 3 možnosti

Možnosť 1 - nalepiť cesnak do zeme:

Aby ste účinne bojovali proti voškám, môžete do pôdy v bezprostrednej blízkosti postihnutej rastliny vložiť napríklad strúčik cesnaku. Mimochodom, to sa dá ľahko urobiť aj pomocou kontajnerových rastlín.

Variant 2 - viažu cesnakové listy okolo stoniek rastlín:

Druhý variant je skôr v prípade, keď je voškami infikovaná iba jedna rastlina. Potom môžete uviaznuť listy mladého cesnaku okolo postihnutého kmeňa.

Variant 3 - vyrobiť cesnakovú varu:

Ďalej si môžete vyrobiť aj tzv. Cesnakový var. Jemne nasekajte asi 100 gramov klinčekov cesnaku a nalejte na ne asi 3 litre vriacej vody. Asi po 30 minútach môžete variť. Potom nalejte roztok studenej vody do sprejovej fľaše a postriekajte ním zasiahnuté rastliny. V prípade potreby tento postup niekoľkokrát zopakujte.

»Tip:

Môžete tiež použiť cesnakovú varu na zamorenie červami a roztočmi, ako aj na húsenice a slimáky. Ak teda zasadíte cesnak do záhrady, môže to stáť každý rok.