Tipy a triky

Ako hnojivo použite čaj - 2 aplikačné tipy

Ako hnojivo použite čaj - 2 aplikačné tipy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na záhrade by sa chemické hnojivá nemali používať. Biologické prostriedky sú lepšie. Takže môžete napr. Ako hnojivo použite čaj. Tu sú 2 tipy na používanie.

Čaj môžete použiť ako hnojivo

Čaj môžete ako záhradu používať ako hnojivo aj ako hnojivo. Jednotlivé druhy čaju majú širokú škálu účinkov. Heřmánkový čaj je vhodný napr. vynikajúce pre pestovanie rastlín. Harmančekový čaj možno tiež použiť na boj proti miernemu napadnutiu plesňami v črepníkových rastlinách.

Naproti tomu čierny čaj má dezinfekčný účinok a chráni škodcov. Bylinkový čaj je certifikovaný tak, že má účinok na posilnenie rastlín a žihľavový čaj (tiež žihľavový pór) pracuje optimálne v boji proti voškám. Zelený čaj všetkého druhu na druhej strane všeobecne prispieva k zlepšovaniu kvality pôdy.

V zásade nezáleží na tom, aký typ čaju nakoniec použijete na to, aby sa rastlina posilnila, pretože všetky čaje obsahujú teín. A to je presne látka, ktorá robí čaj tak cenným ako hnojivo. Tvrdí sa, že Tein má dezinfekčný účinok na rastliny a dokonca odstraňuje škodcov.

2 tipy na používanie čaju ako hnojiva

Čaj môžete použiť ako hnojivo dvoma rôznymi spôsobmi. Obe varianty sú stručne predstavené tu.

»Tip 1 - tekuté hnojivo:

Čaj môžete veľmi dobre používať ako tekuté hnojivo. Stačí uvariť niekoľko čajových vreciek a potom čaj nechať vychladnúť. Prípadne môžete jednoducho zavesiť niekoľko čajových vreciek na kanvicu s vodou a nechať ich niekoľko hodín strieť. Potom ho môžete použiť na zavlažovanie rastlín rastlín, rastlín vonkajších alebo domácich rastlín.

»Tip 2 - Ako hnojivo použite čajovú súpravu:

Rovnako ako kávové usadeniny môžete ako hnojivá použiť aj čajové lístky a čajové lístky. Mali by ste teda hnojiť hlavne iba rastliny v prírode a obohatiť svoj kompost. Tu je výber odrôd úplne irelevantný, len nesmiete distribuovať čajovú súpravu voľne na posteli, inak to pritiahne škodce. Čajovú súpravu a čajové listy by ste mali vždy mierne nasekať.

Dôležité:

Hoci čaj môže z krátkodobého hľadiska zlepšiť pôdu chudobnú na živiny, nie je to trvalá náhrada za tradičné hnojivá. Preto by ste nikdy nemali používať čaj ako jediné hnojivo, ale ako ekologický neškodný kombinovaný prípravok.