Záhradné tipy

Zostavte záhradnú kuchyňu sami - prezentované 2 možnosti


Chcete postaviť záhradnú kuchyňu sami, ale neviete ako? Tu nájdete 2 možnosti, ako môže záhradná kuchyňa vyzerať.

Za pekného letného dňa chcete zostať na čerstvom vzduchu tak dlho, ako je to možné. Otravné, ak musíte ísť do kuchyne na večeru.

Na večierku, ktorý organizujete, sa často stáva, že si hostia užívajú slnko a vy ako hostiteľ musíte stáť v kuchyni a pripravovať jedlo. Nepremeškajte len slnko, ale aj celé dianie so svojimi priateľmi a známymi.

Výhodou by tu bola záhradná kuchyňa. Záhradné kuchyne sú nielen dobré na to, aby boli stále vonku, ale aj na prípravu chutných džemov a šalátov vonku. Takže nemáte v kuchyni odpadky ani nečistoty.

Vybavenie záhradnej kuchyne

V zásade, samozrejme, každý kladie rôzne nároky na svoju záhradnú kuchyňu a možnosti sa líšia v závislosti od veľkosti a typu nehnuteľnosti. K povinnému vybaveniu okrem povinného grilu patrí rúra na spaľovanie dreva, umývadlo s pripojením na čerstvú vodu a rôzne ľahko uzamykateľné zásuvky na kuchynské potreby. V závislosti od veľkosti kuchyne môže byť veľmi užitočná aj chladnička.

Mobilné záhradné kuchyne

Mobilné záhradné kuchyne majú veľkú výhodu, že ich môžete premiestniť na ľubovoľné miesto. Nezáleží na tom, kde potrebujete kuchyňu, buď priamo na terase, alebo na útulnom mieste vo vašej záhrade.

S malým materiálom pre mobilnú záhradnú kuchyňu

Zostavenie mobilných záhradných kuchýň je relatívne jednoduché. Tu potrebujete dva drevené servírovacie vozíky. Na kolieskach by bolo obzvlášť užitočné, aby ste mohli posúvať kuchyňu dozadu a dopredu. Potrebujete tiež drevenú pracovnú dosku, ktorá spája tieto dva vozíky a tvorí základňu. Ak chcete a máte trochu zručnosti v remeselníctve, môžete na vonkajšiu stranu pripevniť stenu, ktorá by mala byť vyrobená aj z dreva. Táto stena je priskrutkovaná na dvoch ďalších doskách a je ideálna ako ďalšia polica. Zásuvky a iné police môžete pripevniť podľa vášho želania.

Do pracovnej dosky sa potom jednoducho vyfrézuje otvor pre umývadlo a kohútik. Dostanete vodu na umývanie záhradnou hadicou a odpadová voda sa zhromažďuje v vedre. Na varenie je vhodná dvojitá platnička. Tu sa môžete rozhodnúť, či by sa to malo spustiť pomocou plynu alebo elektriny.

Vďaka mobilnej záhradnej kuchyni nie sú vaše nápady nijako limitované. V závislosti od vašej zručnosti si môžete sami zostaviť naozaj veľké záhradné kuchyne.

Opravená záhradná kuchyňa

Gril s krbom (od Palazzetti)

Ak máte príležitosť, môžete tiež vybudovať pevnú záhradnú kuchyňu. Toto by mohlo nájsť napríklad svoje miesto pod garážou alebo prázdnou garážou. Carport je často optimálna veľkosť a zároveň ponúka zakryté sedadlo. V každom prípade je dôležité, aby podlaha bola rovná.

Získajte materiál

Ako pevné záhradné kuchyne sú k dispozícii najmä robustné pravé drevo a kameň. Skrinky a police sa dajú ľahko postaviť zo starých drevených skríň. Rúra by mala zostať jediným kuchynským nábytkom, ktorý zostane na svojom mieste. Na záhrade sú naozaj skvelé nástroje (pozri obrázok vpravo). Všetok ostatný nábytok je možné zostaviť individuálne a podľa potreby.

Pripojenie na umývadlo a vodu

V žiadnej kuchyni by samozrejme nemal chýbať kuchynský drez s prívodom vody. Tu má zmysel používať malú drevenú skrinku. Presné otvory pre umývadlo a kohútik sú vyrezané do pracovnej dosky pomocou priamočiarych píl. Ako prívod vody slúži záhradná hadica a odpadová voda sa zhromažďuje pod umývadlom vo veľkej vedre.

"Tip: Voda by ste mali vždy zlikvidovať pravidelne, aby nepriťahovala príliš veľa hmyzu.

Mimochodom: rúra na spaľovanie dreva nie je len vizuálnym prvkom záhradnej kuchyne. Chleby, pizze a mäsové jedlá chutia z tejto rúry skutočne chutne.