Výzdoba

Ochrana pred slnkom v záhrade - 5 možností


Ochrana pred slnkom v záhrade je nevyhnutná najmä vtedy, keď je slnko na našej planéte skutočne horúce. Tu si môžete prečítať o rôznych možnostiach.

Každý má rád leto posedenie na záhrade a relaxáciu. Avšak najmä v skutočne horúcich dňoch nemôžete zostať dlho v planúcom slnku. Potom je dobré mať jeden Ochrana pred slnkom v záhrade mať potrebný odtieň. Ak hľadáte takúto ochranu, máte 5 možností.

Niektoré z ponúkaných možností ponúkajú tienisté miesto aj v horúcich letných dňoch, ale slúžia tiež ako pekná dekorácia alebo ako obrazovka ochrany súkromia vo vašej záhrade.

Stromy - ochrana pred prírodou

So svojimi stromami a kríkmi poskytuje matka príroda ochranu pred slnečným žiarením po celom svete, ktorú je možné implementovať aj vo vašej vlastnej záhradnej oblasti. Niektoré rastliny sú na to lepšie ako iné.

Platanus acerifolia

Tvar strechy Platanus acerifolia Slúži dobre, odkedy našla svoju súčasnú podobu od škôliek so strešnými mrežami. Nenáročný rovinatý strom, ktorý sa dá zasadiť kdekoľvek, je jedným z najdôležitejších druhov stromov so strechou v tvare koruny a dobre sa hodí ako tienisté miesto. Záhradné rastliny vysadené v oblúkoch hrab poskytujú prirodzenú ochranu pred slnkom a môžu poskytovať odtieň po celú dobu.

Stromy sú najlacnejšou možnosťou ochrany pred slnkom, ale spravidla majú zmysel iba vtedy, ak už sú stromy k dispozícii. Pretože mladé rastliny často potrebujú desaťročia, aby dosiahli vhodnú veľkosť.

Slnečník - ľahko sa prepravuje a šetrí miesto

Dáždnik sa dá ľahko získať av závislosti od modelu je tiež lacný. Vďaka svojej veľkosti je však vhodný len na zatienenie menších priestorov.

Ak hľadáte variabilnú možnosť, ktorú je možné rýchlo zložiť a rozložiť a znova a znova ľahko vyčistiť, takýto dáždnik je dobrá voľba. Nezaberá veľa miesta na záhrade a dá sa ľahko uskladniť. Je dôležité, aby vhodný stojan poskytoval vysoký protizávažie pre dáždnik a aby mohol byť pevne ukotvený v strešnom stojane. Moderný model môže pokrývať polomer 360 ° a často má veľký uhol sklonu, aby mohol byť podľa potreby zarovnaný.
»Tu nájdete správnu ochranu pred slnkom pre záhradu

Markíza - pevná inštalácia na stenu

Markíza vám nemôže ponúknuť variabilnú orientáciu a možnosť prepravy, ktorú slnečník umožňuje. Môže sa používať iba priamo na dome, pretože tu je potrebná trvalá inštalácia na stenu domu. Na to však nie je vhodná každá stena. Preto sú medzi podlahou a stropom upnuté markízy. Vďaka svojmu typu pripojenia sa dajú použiť aj na rôznych miestach, kde sú dostupné možnosti inštalácie.

Cena markízy je oveľa vyššia ako cena stromov alebo slnečníkov. Po pripojení sa môže predĺžiť na požadovanú dĺžku, buď pomocou kľuky alebo elektronikou. K dispozícii sú aj markízy s filtrom na ochranu pred svetlom, takže ste pod nimi chránení pred UV žiarením.

Pergola markíza

Markíza pergola je spojenie medzi pevným portikom a markízou. Má upevnenie na stenu a tiež stojany, ktoré sú v určitých intervaloch ukotvené k podlahe. Veľké plochy je možné zatieniť až do 25 m².

Pergola - dá sa postaviť sám

Pergolu je tiež možné použiť na ochranu pred slnkom na záhrade bez kombinácie s markízou a dokonca ju môžete postaviť sami. So stabilnými drevenými trámami a rýchlo rastúcimi rastlínami sa dá prírodná strecha postaviť priamo pri dome a tiež voľne v záhrade. Chráni peňaženku a tiež vyzerá dekoratívne. Môžete si sami zmeniť veľkosť, koľko hromád použijete pre pergolu.

»Sledujte vysielanie WDR tu - zostavte pergolu

Markíza - dá sa použiť kdekoľvek na záhrade

Tieňová plachta je trojuholníková, napnutá látka. Môže byť pevne ukotvený v stene alebo na podlahe v záhrade. Kotvové úchytky sa musia znovu a znovu skontrolovať, rovnako ako stĺpy voľne stojacech plachiet. Ak je plachetová plachta vyrobená z odolného polyesteru, môže táto ochrana proti slnku odolávať aj vetru a počasiu.

»Slnečné plachty sú k dispozícii za menej ako 30 EUR

Tkaniny pre markízy

Najlepšie sa hodí na ochranu pred slnkom v záhrade, ak je vybavený vrstvou, ktorá filtruje UV svetlo. Slnko potom môže žiariť plachtou bez akýchkoľvek škodlivých vedľajších účinkov, takže je pod tienou, ale nie tmavé. Môžete si ju kúpiť v mnohých rôznych farbách a veľkostiach, aby ste mohli slnečnú plachtu prispôsobiť svojmu záhradnému zariadeniu alebo svojim individuálnym želaniam.

Je tiež možné kombinovať niekoľko plachiet medzi sebou, ktoré môžu byť tiež usporiadané alebo pripevnené prekrývajúce sa. Toto je ochrana pred slnkom s najväčšími možnosťami dizajnu.