Sadenice

Ochrana pred slnkom v zimnej záhrade - možnosti zvnútra aj zvonka

Ochrana pred slnkom v zimnej záhrade - možnosti zvnútra aj zvonka


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ochrana pred slnkom v zimnej záhrade vás chráni pred veľmi vysokými teplotami, najmä v lete. Tu nájdete, aké možnosti ochrany sú k dispozícii.

Zimná záhrada je dobrá vec. Môžete pohodlne sedieť vonku a stráviť príjemné hodiny v lete aj v zime. V zime ju môžete mať naozaj príjemnú v zimnej záhrade, keď slnko svieti cez sklo. V lete však môže slnko vyhriať miestnosť natoľko, že vzduch bude skutočne upchatý a budete mať pocit, že ste v saune.

Mali by ste si nájsť vhodnú ochranu pred slnkom, aby ste nemuseli vo svojej zimnej záhrade v lete prskať viac ako 40 stupňov, ale pohodlne si môžete vychutnať koniec dňa.

Ochrana pred slnkom v zimnej záhrade

Máte možnosť nainštalovať ochranu pred slnkom zvonku alebo pôsobiť proti slnku zvnútra.

Výhody a nevýhody vonkajšieho tieňa

Aby sa teplo nedostalo do zimnej záhrady vôbec, má zmysel pripevniť ochranu pred slnkom vonku, pretože slnečné lúče sa okamžite odrážajú. Nevýhodou je tu samozrejme dážď, vietor a špina. Ochrana by určite mala byť odolná proti vetru a poveternostným vplyvom.

Výhody a nevýhody tieniaceho interiéru

Z vnútornej strany existuje zreteľne viac možností na ochranu pred slnkom. Môžete ich spojiť so svojím celým zariadením a vytvoriť tak príjemnú atmosféru. Zároveň poskytujú ochranu súkromia. Slnko nie je celkom také chránené ako v prípade vonkajšieho zatienenia, ale stále ešte nie je potrebné sedieť v spálenom ohni.

Ochrana pred slnkom v zimnej záhrade zvonku

Pripevnite markízu

Markíza je vhodná nielen ako ochrana pred slnkom do záhrad a terás, ale aj do zimných záhrad. To vedie na vodiacich koľajniciach a podľa konštrukcie sa môže pripevniť na strechu alebo na bočné steny. Môžete tu hľadať odbornú podporu, aby sa kultivácia vykonávala profesionálne a aby ste následne nemali problémy s poškodením steny domu.

Všetky oblasti môžu byť zatienené markízou, od rovných až po zvislé až po naklonené povrchy. Markízy pre zimné záhrady sú k dispozícii v rôznych verziách, takže môžete zakrývať celé alebo iba jednotlivé sklenené povrchy, takže vetracie klapky nemusia byť zakryté.

Ak markíza nie je potrebná alebo sa blíži vietor a dážď, môžete ju stiahnuť tak, aby nebola poškodená.

Namontujte rolety

Mnohé z nich môžu mať rolety pripevnené k svojej zimnej záhrade. Drahý, ale veľmi efektívny spôsob, ako sa chrániť pred teplom.

Veľkou nevýhodou je však to, že pohľad zvonka je pri pripevnení k bočným stenám úplne zablokovaný. Bohužiaľ, keď sedíte v zimnej záhrade, nemáte veľa svojej krásnej idyly a kvitnúcich kvetov.
V zime je najlepším spôsobom, ako uchovávať teplo v zimnej záhrade, rolety.

Napnite markízu

Slnečná plachta je látka vyrobená z pevného materiálu, ktorý sa mnohí radi používajú ako ochrana pred slnkom. Pri slnečnej plachte na stavbe zimnej záhrady naozaj nezáleží. Toto je jednoducho pretiahnuté cez zimnú záhradu.

Markízy sa dajú ľahko pripevniť cez rohové body na stenách domu a voľne stojacich stĺpoch. Ako pripevníte slnečnú plachtu, je len na vás.

Ochrana pred slnkom v zimnej záhrade zvnútra

Rolety

Žalúzie sú veľmi obľúbeným spôsobom, ako sa chrániť pred slnkom v zimnej záhrade. Zvyčajne môžete použiť lano na ich posunutie nahor a nadol a potom dodatočne ovplyvniť zarovnanie lamiel. Lamely obvykle pozostávajú z hliníka, lacného PVC alebo dreva. Okrem ochrany pred slnkom máte aj ochranu súkromia.

Žalúzie sú teraz k dispozícii v rôznych farbách, takže si ich môžete vybrať podľa svojich predstáv. Inštalácia žalúzií môže prebiehať veľmi odlišne. Buď priamo na tabuli, na ráme okna, vo výklenku okna a na stene alebo strope.

Vertikálne lamelové závesy

Vertikálne roštové závesy sa často používajú vo verejných zariadeniach, ako sú nemocnice, ale dobre sa hodia aj ako ochrana pred slnkom pre zimné záhrady. Lamely sú zvlášť vhodné pre okná, ktoré siahajú po celej prednej strane. Tieto lamely sú často vyrobené z pevnejšej látky, ktorá je tiež k dispozícii v rôznych farbách.

Môžete použiť lano na otvorenie a zatvorenie tejto záclony a tiež na otvorenie lamiel v rôznych uhloch. Takže máte najlepšiu ochranu v závislosti od toho, odkiaľ slnko vychádza. Vertikálne lamely sú zvlášť vhodné pre alergikov, pretože sa na nich nemôžu zhromažďovať takmer žiadne nečistoty alebo prach.

Lamely sú pripevnené k koľajničke, ktorú môžete jednoducho priskrutkovať k stropu.

Používajte žalúzie

Väčšina ľudí pozná rolety. Sú dostupné v rôznych veľkostiach a dĺžkach. Každý by tu pravdepodobne mal niečo nájsť podľa svojich predstáv. Dnešný výber farieb tiež neponecháva nič žiaduce.

Rolety poskytujú dobrú ochranu pred slnkom a teplo nechávajú vonku.

Pripevnite skladané žalúzie

Skladané žalúzie sú skladacie, ktoré je možné na tenkom lane ťahať hore a dole. Môžu byť ľahko pripevnené k oknám priskrutkovaním. Skladané rolety sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a farbách, aby sa zmestili individuálne na vašu zimnú záhradu. Tieto skladacie rolety sú k dispozícii dokonca aj pre strešné okná, takže slnko sa neohrieva zhora.