Záhradné tipy

Používajte jesenné lístie rozumne

Používajte jesenné lístie rozumne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pre mnohých záhradníkov sú jesenné lístie nepríjemným odpadom. Užitočné sú aj farebné listy. Tu je niekoľko tipov, ako môžete naďalej používať jesenné lístie.

Jesenné lístie môže byť použité ako ochrana pred chladom

Teploty pomaly klesajú a slnko je slabšie a slabšie. Jeseň je napriek tomu jednou z najkrajších ročných období, hoci pre mnohých majiteľov záhrad môže byť veľmi únavná. Pretože počas tejto doby stromy púšťajú svoje farebné listy do zeme vo veľkom počte. Deň čo deň sme zaneprázdnení zametaním a nakoniec ich zlikvidujeme v koši. Stop !!!

Jesenné lístie je príliš dobré na kompost alebo nádobu na odpad. Tu je niekoľko užitočných použití, ktoré by som vám chcel predstaviť.

Jesenné lístie: 4 rozumné použitia

1 Na ochranu pred chladom používajte jesenné lístie

Mnoho rastlín potrebuje v zime ochranu pred chladom a farebné listy sú na to ideálne. Okrem toho sa do rastlín dodávajú výživné látky rozdrvením listov. Spadané lístie môžete použiť všade tam, kde je potrebné rastliny zakryť.

Vrstva môže byť stále hrubá až 10 centimetrov a spracovaná do pôdy, aby rastliny nezamrzli. Aby však listy neodfúkli a hnilobu dobre, môžete posypať kompostom cez kryt. Listový list nie je len ochrana pred chladom, ale tiež hnojivo a tiež chráni pôdu pred vyschnutím.

2 Listy kompostujte a používajte ich ako hnojivo

Jesenné lístie by nemalo zmyselne ležať v záhrade. Mali by ste ju odstrániť najmä z trávnika, pretože mokré listy dusia trávu pod ňou. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je vyzdvihnúť listy kosačkou na trávu, ktorá sa ihneď rozdrví. Potom ho môžete pridať do kompostéra trochou záhradnej vápna alebo kamennej múky. Ak teraz pridáte vrstvu nerozdrvených listov navrchu, vytvoríte najlepšie podmienky pre dobrý proces kompostovania. Pomocou dodatočnej „prikrývky“ chránite svoj kompost pred vlhkosťou a chladom, čo umožňuje, aby sa mikroorganizmy starostlivo množili. Hotový kompost je v konečnom dôsledku dobrým hnojivom pre vaše rastliny.

3 listy ako zimné kajuty pre zvieratá

V prírode je veľa zmyslu a účelu - vrátane lístia. Aj keď je to niekedy také nepríjemné. Listy môžu pokojne spočívať pod kríkmi, živými plotmi a stromami. Neobťažujte sa „vzhľadom“. V prípade mnohých zvierat v našom dome ponúka hromada listov vhodnú zimnú štvrť. Nachádzajú sa tu nielen ježkovia, žaby, jašterice a pavúky, ale aj mnoho chrobákov, červov a iného hmyzu. A to je zase na strave vtákov, ktoré tu zimujú.

4 remeslá s jesennými listami

Farebné listy sú tiež skvelé ako jesenné dekorácie. Či už ide o farebný jesenný veniec pre predné dvere, ako dekoráciu zo skla alebo v kombinácii s žalúdkami, gaštanmi a inými prírodnými materiálmi, nápady nie sú nijako limitované. Najmä deti sa veľmi dobre bavia pohrávaním s vecami z prírody. Okrem toho ich tiež môžete naučiť, čo sú jednotlivé listy a ako ich rozpoznať. Tu je často úlohou vytvárať listové portfólio v škole. To zahŕňa zber, sušenie, lepenie a označovanie listov. Takže vaše nepríjemné jesenné lístie má dokonca vzdelávací prínos.

Pokyny pre video na veniec jesenné lístie:Komentáre:

 1. Melborn

  Mohol napísať lepšie

 2. Sidney

  I think this is a brilliant phrase.

 3. Andreas

  Úžasné, ako alternatíva?

 4. Mezizshura

  Naozaj, a ako som nikdy nepochopil

 5. Yozshull

  že to je?

 6. Franky

  Myslím, že nemáš pravdu. Ponúkam o tom diskutovať. Napíš mi v PM.

 7. Anluan

  Čo tým myslíte?Napíšte správu