Záhradné tipy

Očistite listy izbových rastlín - 3 tipy

Očistite listy izbových rastlín - 3 tipy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prach sa v priebehu času usadzuje aj na rastlinách, preto by ste mali pravidelne čistiť listy izbových rastlín. Tu sú tri tipy.

Listy izbových rastlín sa musia pravidelne čistiť

Izbové rastliny by sa mali v pravidelných intervaloch čistiť od prachu, pretože to nielenže zvyšuje ich vitalitu, ale tiež zlepšuje ich vzhľad. Keďže izbové rastliny nemôžu dúfať v lejaky, ako sú rastliny v prírode, musíte podať ruku a vyčistiť listy. V tejto súvislosti sme pre vás pripravili tri tipy, ktoré treba mať na pamäti pri čistení listov.

Listy rastlín riadne vyčistite - 3 tipy

Tip 1 - odprašovacie zariadenia:

Obzvlášť veľkoplodé izbové rastliny sa dajú ľahko zbaviť prachu, na ktoré sa dobre hodí použitie veľmi jemnej látky alebo prachovky z peria. Pritom by ste však mali byť obzvlášť opatrní, aby ste nepoškodili jednotlivé listy.

Tip 2 - sprchovacie zariadenia:

Je ešte ľahšie osprchovať izbové rastliny, čo sa dá za teplých dní ľahko urobiť na balkóne alebo na terase - ale nie na priamom slnečnom svetle (riziko požiaru listov). Odporúča sa osprchovať sa ráno alebo večer. Mali by ste na to použiť mierne temperovanú vodu.

Svoje izbové rastliny môžete sprchovať aj v sprche alebo vo vani. To má tú výhodu, že rastliny nemusia byť vystavené kolísaniu teploty. Prípadne môžete izbové rastliny navlhčiť sprejovou fľašou.

Tip 3 - aby rastliny žiarili:

Mnoho majiteľov rastlín to má rád, keď sú listy ich izbových rastlín lesklé. Z tohto dôvodu môžete listy rastlín opatrne trieť napríklad mliekom alebo rastlinným olejom. Takéto ošetrenie však môže viesť aj k poškodeniu rastlín v jednotlivých prípadoch (neznášanlivosť), preto by ste to mali robiť len vo výnimočných prípadoch.

Veľmi dôležité: správna doplnková starostlivosť

Ak ste niekedy vyčistili svoje rastliny, mali by ste vždy, keď je to možné, vykonať kompletné ošetrenie. Zahŕňa to odstránenie uschnutých listov a kvetov, akékoľvek rezanie alebo hnojenie, ktoré môže byť potrebné, a kontrolu zamorenia škodcami. Okrem toho môžete tiež využiť túto príležitosť na čistenie súvisiacich nádob na rastliny.