Výzdoba

Výsadba a starostlivosť o kvety pavúkov - takto sa to robí

Výsadba a starostlivosť o kvety pavúkov - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak počujete niečo o kvetine pavúka prvýkrát, môžete sa cítiť trochu plachí. Ale je to veľmi pekná kvetina.

Kvet pavúka má pôsobivý kvet

Kvet pavúka, ktorý sa na prvý pohľad zdá byť exotický, očarí každého záhradníka svojím pôsobivým kvetom, ktorého tyčinky pripomínajú tenké pavúčie nohy. Rastlina z Južnej Ameriky sa vďaka svojej citlivosti na chlad môže pestovať v našich záhradách iba jeden rok.

Rastlina kvetina pavúka

Kvet pavúka, ktorý dorastá do 120 centimetrov, miluje chránené miesto na plnom slnku a je ideálny ako rastlina na pozadí v bylinnej hranici. Preto vždy uprednostňuje pôdu, ktorá je čo najživnejšia.

Tip:

Obohaťte pôdu kompostom vopred, čím sa uľahčí rast kvetu pavúka.

Musíte si uvedomiť, že kvet pavúka sa môže preniesť vonku až po ľadových svätých, pretože nemôže tolerovať teploty pod -5 stupňov. Mali by ste si tiež udržiavať výsadbovú vzdialenosť najmenej 30 centimetrov od ostatných trvaliek.

Od júna do októbra sa kvetina pavúka, o ktorú sa ľahko staráte, rozvíja v nádherných záhradných obchodoch s nádhernými kvetmi s bielymi, červenými, ružovými a fialovými kvetmi.

Tip:

Na jeseň tvorí kvet pavúka dostatok semien, ktoré môžete zbierať a sušiť, aby ste ich mohli znova použiť na budúcu jar (už možné na okennom parapete od februára).

Starostlivosť o kvet pavúka správne

"Casting:

Pretože kvet pavúka jasne uprednostňuje pôdu bohatú na živiny, musíte im počas dlhšieho obdobia sucha pravidelne poskytovať zavlažovaciu vodu.

"Hnojenie:

V teréne by sa kvetom pavúka malo každé 3 týždne dodávať aj plné tekuté hnojivo.

»Kontrolní škodcovia:

Kvitnúce pavúky sa čas od času zamorujú voškami, zatiaľ čo výkonná vodná sprcha pomáha. Ak to tak nie je, mali by ste vošky čo najskôr skontrolovať pomocou vhodných insekticídov, inak dôjde k rozkvetu.