Sadenice

Plánovanie kúpaliska: Venujte pozornosť týmto bodom


Skôr ako si uvedomíte svoj sen o vlastnom kúpalisku, je správne plánovanie všetko a všetko. Prečítajte si o dôležitých bodoch.

Kúpaliská sú skvelou alternatívou k bazénom

Majitelia záhrad sa radšej rozhodujú pre kúpaliská a prírodné kúpaliská namiesto normálneho kúpaliska. Ich popularita je spôsobená predovšetkým ekologickými výhodami. Preto nebude trvať dlho, kým kúpalisko prekročí bazén. Čo robí vlastne taký špeciálny rybník na kúpanie?

Oáza v zeleni

V čase, keď sú alergie na vzostupe, môže byť kúpalisko úžasnou ekologickou a zdraviu prospešnou alternatívou k chlóru a chemikáliám vo vode. A vďaka prirodzenému ekologickému cyklu prírody je minimalizovaná aj údržba. Napríklad, rastliny v vysadenej filtračnej zóne odstraňujú suspendované látky v jazierku na kúpanie a zabezpečujú krištáľovo čistú vodu. Šípky kapusty a žabky sú pre výsadbu obzvlášť atraktívne a obľúbené.

Použitie rýb však môže byť veľmi užitočné, pretože úspešne ničia larvy komárov a zaisťujú zábavu pri kúpaní vo vašej vlastnej záhrade bez akýchkoľvek obmedzení.

Pri plánovaní kúpaliska sledujte tieto body

Ak ste sa teraz rozhodli vybudovať kúpalisko, musíte ho samozrejme najprv dôkladne naplánovať. Pri plánovaní je dôležité vziať do úvahy nasledujúce body:

1. Veľkosť:

Veľkosť kúpaliska závisí nielen od veľkosti nehnuteľnosti, ale samozrejme aj od výhod. Ak by ste chceli plávať na dlhých dĺžkach, mali by ste mať k dispozícii najmenej 35 metrov štvorcových vody. Ak sa má rybník používať skôr ako jazero na kúpanie a teda na chladenie, postačuje 20 metrov štvorcových.

2. Miesto:

Poloha rybníka na kúpanie je veľmi dôležitá! Kríky alebo stromy v bezprostrednej blízkosti rybníka poskytujú veľa listov. Ak sa toto dostane do vody, kvalita vody sa môže značne zhoršiť a môže sa podporiť tvorba rias. Váš rybník na kúpanie by tiež nemal byť vystavený žiariacemu poludňajšiemu slnku a vetru. Preto nezabudnite venovať pozornosť tomuto bodu, ak chcete vytvoriť kúpalisko.

3. Štruktúra a náklady:

Menšie kúpacie jazierka majú často jednokomorový systém, v ktorom sú vysadené a kúpacie oblasti navzájom oddelené priečkami. Môžu sa použiť stavebné materiály ako kameň, plast alebo betón. Silná vložka do jazierka poskytuje potrebné utesnenie v podpovrchovej vrstve. Ochranná vrstva rúna a vrstva piesku chránia film pred poškodením kameňmi a koreňmi. V prípade väčších alebo komplexnejších systémov sa vytvorí samostatný číriaci rybník a sedimentačná šachta. Za konštantnú cirkuláciu vody potom zodpovedá integrované čerpadlo.

Rovnako ako veľkosť jazierka, ceny sa líšia, pretože nie sú závislé len od miestnych podmienok, ale aj od vašich osobných požiadaviek. Ďalšie podrobnosti, ako sú ostrovy, móla alebo rôzne rebríky, spôsobujú prudký nárast cien a potom musíte plánovať približne 150 až 400 eur / meter štvorcový. Ak pracujete sami, cena sa môže znížiť na 100 až 200 eur / meter štvorcový.

4. Spolupráca s odborníkmi namiesto vlastnej výroby:

Nakoniec by bolo potrebné objasniť, či chcete stavať kúpalisko sami alebo ho nechať postaviť. V zásade sa oplatí objednať si špecializovanú spoločnosť. Profesionálni stavitelia plaveckých jazier ako Haas Galabau GmbH sa môžu konečne opierať o technické know-how a dlhoročné skúsenosti, ktoré vám budú prospešné pri výstavbe kúpaliska. Takže si môžete byť istí, že sa pri stavbe nič nestane a že všetko je nastavené rýchlo.

Záver:

Spolupráca s rôznymi poskytovateľmi systémov vytvorila terénne úpravy ďalšie lukratívne miesto a splnila presne jeden trend. Ekológia spojená s potešením z kúpania je súčasťou a robí z bazénov skutočnú konkurenciu.

Ale nielen to, že ak budete spolupracovať so špecializovanou spoločnosťou, získate optimálne rady pri plánovaní vášho kúpaliska a tým tiež zaistíte, aby bolo všetko nastavené správne a podľa vašich predstáv.