Ponúk

Výsadba a starostlivosť o hollyhocks - takto sa to robí


Máte radi neobvyklé kvety? Potom by ste mali zasadiť hollyhocks vo vašej záhrade. Vyzerajú skvele a vyžadujú malú údržbu.

Hollyhocks milujú pôdu bohatú na živiny

Jednotlivé hollyhocks môžu dosiahnuť pôsobivú výšku až dva metre, vďaka ich bohatému kvitnutiu kvetov je táto výška skutočne efektívna. Okrem toho sú teraz hollyhocks patriace do rodiny slézov k dispozícii v mnohých kvetinových farbách (biele, žlté, ružové a červené tóny, fialové, niekedy dokonca aj s plnými kalichmi), ktoré sa potom môžu použiť na vytvorenie pekných aranžovaní kvetinových záhonov.

Hollyhock sa zvyčajne ponúka v záhradnom stredisku ako dvojročná rastlina, hoci kvitne iba v druhom roku. Ale špecializovaní predajcovia majú teraz aj viacročné hollyhocks pripravené na pestovanie záhrad.

Tip:

Mimochodom si môžete pripraviť čaj z lístkov hollyhock, ktorý má liečivý účinok na kašeľ a bolesti v krku.

Výber miesta a kultivácia

Hollyhocks milujú výživnú pôdu na slnečnom mieste. Miesto by malo byť chránené aj pred vetrom a dažďom, pretože príliš veľa dažďa a silný vietor môžu rýchlo spôsobiť odtrhnutie jednotlivých stoniek. Najmä preto, že aj tak musia znášať bremeno kvetov.

Od začiatku si však musíte uvedomiť, že hollyhocks sa vždy reprodukujú samostatne, ak ich neprerušíte. Tento proces však môžete ovplyvniť otvorením kalichu, ukradnutím semien a následným rozšírením semena späť do pôdy - krátko sa vrhnúť a intenzívne zalévať!

Tip:

Hollyhocks by sa mali pestovať ročne, aby sa zabezpečil stály rozkvet.

Hollyhocks na drevenom plote

Starostlivosť o hollyhocks správne

"Hnojenie:

Najmä na jar - až kým nebudú kvety úplne vyvinuté - hollyhock potrebuje pravidelné hnojenie, ktoré podporuje jeho optimálny rast a zaručuje pôsobivý rozvoj kvetov od júla do septembra.

»Uvoľnite pôdu:

Ďalej, pri starostlivosti o ruže by ste sa mali uistiť, že pôda okolo jednotlivých výhonkov rastlín je vždy pekná a uvoľnená, pretože hollyhockovi sa nepáči tvrdenie pôdy.

"Casting:

Okrem toho potrebuje čo najrovnomernejšiu vlhkosť, preto by sa mala nalievať najmenej dvakrát denne, najmä počas dlhších období sucha.

Tip:

Šírenie mulčovania kôry okolo hollyhock zaručuje dokonalé zadržiavanie vlhkosti.

»Priviazajte stonky Hollyhock:

Veľké hollyhocks sa môžu ľahko odlomiť, pričom sa odporúča viazanie na palicu. Zvyčajne postačujú malé bambusové trubice, ktoré dáte vopred do zeme a na ktoré potom môžete voľne priviazať stonky.