Výzdoba

Aká je najlepšia výška kosenia pre trávnik?


Aká je najlepšia výška kosenia pre trávnik? Neexistuje univerzálna odpoveď, pretože závisí od rôznych faktorov, o ktorých sa budeme diskutovať tu.

Výška kosenia závisí od typu trávnika, nie je možné kosiť trávnik. Ale ktorá výška kosenia je pre trávnik najlepšia? Ak je trávnik pokosený príliš hlboko a znovu, rastlina je zbavená možnosti vyvinúť výhonky a dôsledkom tohto strihu je smrť väčších plôch na lúke.

Výška kosenia pre ozdobné trávniky

Iba okrasný trávnik, ktorý sa zvyčajne skladá z červenej kostravy a pštrosej trávy, môže odrezať rez na dĺžku dvoch centimetrov. Aby sa dekoratívnemu trávniku darilo, musí sa plodina následne odstrániť.

Výška kosenia pre trávnik

V prípade trávnika, ktorý sa zvyčajne používa ako robustná rastlina v záhrade, by výška kosenia mala byť v rozmedzí 3,5 až 5 centimetrov.

Trávnik v tieni

Výška rezu šesť až sedem centimetrov je optimálna v tienistých oblastiach.

Výška kosenia v horúcich obdobiach

Dôležitým aspektom pre správnu výšku kosenia je periodický cyklus tepla. Ak je obzvlášť horúco a neprší, nechajte trávnik trochu dlhšie a koste menej často. To dáva podlahe viac odtieňa a bráni jej vyschnutiu. Ak sa kosačka znova použije, trávnik sa môže skrátiť maximálne o polovicu.

Výška kosenia pred a po dovolenke

Toto pravidlo platí aj pre fázu dovolenky. Po dovolenke by sa rez mal uskutočňovať iba v etapách a výška kosenia by sa mala vždy po niekoľkých dňoch vždy trochu znížiť. Po dosiahnutí požadovanej výšky trávnika po dovolenke sa opäť vyžaduje pravidelný strih.