Výzdoba

Aká je najlepšia výška kosenia pre trávnik?

Aká je najlepšia výška kosenia pre trávnik?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aká je najlepšia výška kosenia pre trávnik? Neexistuje univerzálna odpoveď, pretože závisí od rôznych faktorov, o ktorých sa budeme diskutovať tu.

Výška kosenia závisí od typu trávnika, nie je možné kosiť trávnik. Ale ktorá výška kosenia je pre trávnik najlepšia? Ak je trávnik pokosený príliš hlboko a znovu, rastlina je zbavená možnosti vyvinúť výhonky a dôsledkom tohto strihu je smrť väčších plôch na lúke.

Výška kosenia pre ozdobné trávniky

Iba okrasný trávnik, ktorý sa zvyčajne skladá z červenej kostravy a pštrosej trávy, môže odrezať rez na dĺžku dvoch centimetrov. Aby sa dekoratívnemu trávniku darilo, musí sa plodina následne odstrániť.

Výška kosenia pre trávnik

V prípade trávnika, ktorý sa zvyčajne používa ako robustná rastlina v záhrade, by výška kosenia mala byť v rozmedzí 3,5 až 5 centimetrov.

Trávnik v tieni

Výška rezu šesť až sedem centimetrov je optimálna v tienistých oblastiach.

Výška kosenia v horúcich obdobiach

Dôležitým aspektom pre správnu výšku kosenia je periodický cyklus tepla. Ak je obzvlášť horúco a neprší, nechajte trávnik trochu dlhšie a koste menej často. To dáva podlahe viac odtieňa a bráni jej vyschnutiu. Ak sa kosačka znova použije, trávnik sa môže skrátiť maximálne o polovicu.

Výška kosenia pred a po dovolenke

Toto pravidlo platí aj pre fázu dovolenky. Po dovolenke by sa rez mal uskutočňovať iba v etapách a výška kosenia by sa mala vždy po niekoľkých dňoch vždy trochu znížiť. Po dosiahnutí požadovanej výšky trávnika po dovolenke sa opäť vyžaduje pravidelný strih.Komentáre:

 1. Miktilar

  Jasné, ďakujem za vysvetlenie.

 2. Ourson

  The blog is super, everyone would be like that!

 3. Deryk

  What about it will tell?

 4. Callum

  Mýliš sa. Som si istý. Dokážem to dokázať.Napíšte správu