Výzdoba

Soli Epsom používajte ako tipy na aplikáciu hnojív - 3

Soli Epsom používajte ako tipy na aplikáciu hnojív - 3We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak rastliny trpia nedostatkom horčíka, potom je najlepšie použiť ako hnojivo soľ epsom. Tu sú 3 tipy na používanie.

Epsomová soľ môže kompenzovať nedostatok horčíka

Keď sa rastliny na jar prebudia z hibernácie, mali by ste účinne podporovať ich rast. Epsom soľ je vhodná pre mnoho typov, ktoré môžu optimálne kompenzovať nedostatok horčíka a / alebo síry.

Keďže sa soľ Epsom bežne používa v poľnohospodárstve, môžete si ju kúpiť buď ako pevné hnojivo (granulovaná forma) alebo ako tekuté hnojivo a aplikovať ho na záhradu. Pri použití soli epsom by ste sa však mali vždy uistiť, že nedochádza k predávkovaniu - pretože viac nie je vždy efektívnejšia!

Teraz sme si všimli, ako najlepšie uskutočniť oplodnenie soli Epsom.

Ako hnojivo použite soľ Epsom

»Tip 1 - ihličnany:

Ihličnany si očividne užívajú ročnú dobre podanú dávku soľného hnojiva Epsom (približne 20 g / m2). Najmä vtedy, keď jednotlivé ihly zožltnú, čo je zase príznakom nedostatku. Na druhej strane hnedé ihly naznačujú nedostatok draslíka. Toto by ste nemali kompenzovať soľou Epsom, ale špeciálnym borovicovým hnojivom.

Jednoducho musíte sypať soľ Epsom voľne okolo ihličnanov a potom ich dobre zaliať. Ale buďte opatrní: soľ Epsom nesmiete úplne umyť.

»Tip 2 - hnojenie listov:

Na efektívne oplodnenie listov by ste mali použiť 2% roztok soli Epsom, ktorým nastriekate listy na spodnú stranu. Soľ Epsom sa môže rozpustiť vo vode bez zanechania zvyškov.

Nikdy by ste nemali oplodniť svoje listy soľou Epsom na priamom slnečnom svetle, a to ani v prípade, že sa dá očakávať dážď okamžite potom. Na oplodnenie sú najvhodnejšie dni v apríli.

»Tip 3 - hnojenie trávnika:

Ako jarnú liečbu by ste mali po prvom strihu trávnika na trávnik posypať malé množstvo granulovanej soli. Po nasypaní soli Epsom musíte trávnik zalievať, alebo by mal byť oplodnený v deň, keď je ešte možné očakávať dážď.

Mimochodom: soľ Epsom je už obsiahnutá v mnohých komerčných zmesiach trávnych hnojív.