Starostlivosť

Kvet drieň: Prezentované rôzne odrody a tipy na pestovanie


Kvetinové svieže sú pôsobivé rastliny, ktoré prichádzajú s krásnymi kvetmi. Čítajte tu, ktoré sú najkrajšie odrody a ako sú vysadené.

Dogwood kvety patria medzi najkrajšie záhradné kríky, pretože neprichádzajú iba s impozantným kvetom, ale tiež kvitnú veľmi dlho. V závislosti od odrody sú kvety biele, ružové, fialové alebo červené a môžu dosiahnuť až do dlane. Skvelá vec: vďaka svojej veľkosti môžete vysadiť kvetinové sviečky osobitne a na záhrade získate skutočný pútač.

Existuje toľko rôznych tvarov kvetín, takže by malo existovať niečo pre každý vkus a pre každú veľkosť záhrady. Okrem menších odrôd existujú aj odrody, ktoré rastú na stromy a môžu dorásť až do výšky šiestich metrov. Teraz vysvetlíme, ktoré odrody vyzerajú obzvlášť krásne a ako sa tu vysádzajú.

Uvádzajú sa rôzne odrody kvetín drieňov

Red Dogwood:

Červenkastá svída poteší svojho majiteľa ružovo-bielym kvetom s veľkosťou 12 centimetrov, ktorý vytvára pekný kontrast k zelenej a bielej listovej.

Kvet je možné obdivovať od mája do júna, svitanie drieňov však na jeseň opäť svieti nápadnou fialovou farbou lístia. Drieň červeného kvetu sa ponúka v rôznych kultivačných formách, ktoré majú zvyčajne výšku postavy až 3 metre, ale množia sa veľmi široko.

Chinese Dogwood:

 • Poloha: slnko do čiastočného tieňa
 • napätý v raste
 • Výška rastu: 300 - 500 cm
 • Zobraziť ďalšie obrázky

Od mája do začiatku júla čínske svieže svieti svojimi bielymi kvetmi, ktoré potom prinášajú malinovo sfarbené ovocie.

Aj keď má zelenú farbu listov od jari do leta, na jeseň mení farbu na peknú červenú, čo ešte viac zdôrazňuje jej príťažlivosť.

Drieň čínsky kvet rastie rýchlejšie ako jeho japonský príbuzný a za optimálnych podmienok dosahuje výšku až 5 metrov.

Japonský drieň:

 • Poloha: slnko do čiastočného tieňa
 • široký, ale skôr vzpriamený
 • Výška rastu: 200 - 350 cm
 • Zobraziť ďalšie obrázky

Fáza kvitnutia strúhaného japonského kvetu nezačína až koncom mája až júna a tiež čaká na impozantné biele kvety (priemer približne 8 - 9 centimetrov), ktoré sú pri zmene farby často pokryté ružovým odtieňom.

Jeho rastová forma ho odlišuje od ostatných odrôd drieňového dreva tým, že rastie prudko a jeho šírka je menej expanzívna.

American Dogwood:

 • Poloha: slnko do čiastočného tieňa
 • pomaly, ale široko sa rozširuje v raste
 • Výška rastu: 150 - 250 cm
 • Zobraziť ďalšie obrázky

Veľmi skoro - od apríla - americký drieň ukazuje čisto ružový kvet, preto sa bežne nazýva Indián sa volá.

Na jeseň tento ker prichádza so šarlátovými plodmi, ktoré pekne kontrastujú s odfarbenými fialovými listami.

Rastliny drieňové

Všetky ovocné dreviny z dôvodu ich plodenia potrebujú slnečné a podľa odrody svetlo zaplavené, čiastočne zatienené miesto a mierne kyslú pôdu. Keď jednotlivé kríky dorastú do 5 metrov, mali by ste si naplánovať jednu záhradu, ktorá zviditeľní ich krásu.

»Tip:

Pôdu okolo stromov drieňov by ste mali vždy uvoľňovať a na jar a na jeseň ju obohatiť kompostom. V prípade potreby môžete hnojivo kedykoľvek podať.

Okrem toho všetky stromové dreviny neznášajú prerezávanie! Z kríka by ste mali opatrne odstrániť iba skrútené alebo odumreté konáre. Ak si ozdobíte drieň sami, zabráni to novému výhonku na jar a tým aj tvorbe kvetov.

Z väčšej časti sú všetky druhy strúhaného kvetu, ktoré sú k dispozícii v našom záhradnom centre, tiež odolné, a preto sú ideálne na pestovanie v našom regióne. Najlepšia vec, ktorá sa dá robiť bez menej odolných stromov drieňov.

»Tip:

Na záhrade však môžete s istotou zasadiť takzvané kobercové strúhadlo (dorastajúce do 20 centimetrov).