Ponúk

Nožnice na živé ploty: prezentované 4 rôzne modely


Ak chcete získať väčšie ploty späť do formy, oplatí sa kúpiť plotostrih. Tu vysvetlíme, ktoré modely sú dostupné na trhu.

Nožnice na živé ploty uľahčujú orezávanie živých plotov

Takmer každý musí stáť na záhrade, či už ako alternatíva k plotu alebo ako delič miestnosti: živý plot. Každému je zrejmé, že to nie vždy zostane v poriadku, a preto sa musí orezávanie alebo orezávanie živých plotov pravidelne vykonávať. So správnym zastrihávačom plotov sa táto skutočne únavná práca môže podstatne uľahčiť. Je však dôležité, aby ste sa rozhodli správne. Vždy musíte venovať pozornosť umiestneniu a veľkosti vášho zabezpečenia a typu zabezpečenia (typ zariadenia).

Ktoré modely nožníc na živé ploty sú k dispozícii?

Dnes vám špecializovaný obchod ponúka širokú škálu plotostrihov, ktoré sa v závislosti od výberu, kvality a výkonu ponúkajú aj za veľmi odlišné ceny. Patria sem mechanické ploty na živé ploty, elektrické, na batérie alebo na benzín.

Dôležité:

Pri nákupe plotostrihu by ste samozrejme mali venovať pozornosť aj jeho dĺžke rezu. Pravidlom je, že dlhé rezné dĺžky sú oveľa vhodnejšie pre veľké ploty. Na druhej strane pri krátkych rezných dĺžkach je jednoduchšie modelovať jednotlivé živé ploty (napríklad tzv. Topiary). Ak si nie ste istí, ktorú dĺžku rezu potrebujete, je najlepšie zobrať si so sebou živý plot a poradiť sa s odborníkom.

Teraz by sme vám chceli podrobnejšie predstaviť štyri modely plotostrihov a ich výhody, aby ste vedeli, ktorý plotostrih sa najlepšie hodí pre vašu záhradu.

Prezentované 4 modely plotostrihov

1. Elektrické vyžínače živých plotov:

Elektrický zastrihávač živých plotov (napr. Dostupný tu) bol zďaleka najčastejšie predávaný v posledných rokoch a určite je tiež odporúčaným nákupom pre väčšinu záhradných plotov. Pri kúpe je však dôležité zvážiť, či potrebujete elektrický zastrihovač živých plotov na rezanie alebo vyrezávanie kríkov, čím sa teraz ponúkajú aj známe značkové zariadenia na hrubé živé ploty.

»Tip:

Mali by ste skontrolovať lacné ponuky z hľadiska výkonu a kvality, najmä preto, že často vykazujú jasné známky opotrebenia po krátkej dobe.

2. Nožnice na živé ploty:

Výhodou živého plotostrihu je jednoznačne jeho flexibilita v záhrade, pretože nemusíte brať ohľad na súvisiaci kábel. Tieto modely sa odporúčajú najmä do veľkých záhrad. Ďalším dôvodom, prečo profesionálne záhradnícke spoločnosti tieto modely často používajú. Väčšina z týchto plotostrihov je tiež ponúkaná s flexibilnou dlhou verziou, takže môžete optimálne obrábať aj vysoké ploty zo stojacej polohy.

»Tip:

Na internete nájdete skvelé zľavy. Napríklad, plotostrihový plotostrih benzínových motorov FuxTec je v súčasnosti k dispozícii za 89,90 EUR namiesto 199 EUR.

3. živé plotostrihy:

Pre tento typ plotostrihu sú od špecializovaných predajcov teraz k dispozícii dva typy nabíjateľných batérií - sieťové alebo lítium-iónové batérie, hoci budúcnosť určite patrí k lítium-iónovým batériám.

Akumulátorové plotostrihy (napríklad tu) sú tiež považované za flexibilné a nevyrábajú žiadne poplatky. Vždy je však vhodné kúpiť si druhú batériu, aby ste mohli pracovať aj na väčších živých plotoch v jednom kuse. Mali by ste venovať pozornosť aj dobre brúsenému nožu, ideálne aj špeciálnemu diamantovému brúsnemu nožu.

»Tip:

Výhodou akumulátorových nožníc na živé ploty je ich objem, ktorý možno jednoznačne uviesť, pretože tieto modely patria medzi absolútne tiché frézy!

4. Mechanické vyžínače plotov:

Klasický zastrihávač plotov sa v modernom záhradníctve zriedka používa a na police sa čoraz viac zabúda. Najmä preto, že práca s týmto plotostrihom je dosť únavná a nemôže byť vykonávaná s rovnakou presnosťou na veľkých plochách.

Ak by ste stále mali používať mechanický zastrihávač plotov (k dispozícii tu), mali by ste ho používať iba s malými oblasťami zaisťovacích plošín a s topiarymi rastlinami na zaisťovacích rastlinách.