Tipy a triky

Vytvorte wildflower meadow - takto sa to robí

Vytvorte wildflower meadow - takto sa to robíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na veľkej ploche trávy môžete ľahko vytvoriť krásne lúky lúky. Prečítajte si, ako to urobiť a ako to správne udržiavať.

Wildflower lúky vyzerajú skvele

Ak zmeníte svoju záhradu na lúku divokú, môžete ponúknuť množstvo hmyzu, vtákov a plazov optimálne prostredie. Farebné kvety a živý zhon vám zaručia skutočne skvelý obraz pred terasou.

Kvetinové lúky majú v priemere najmenej 30 rôznych druhov kvetín. Niektoré semená obsahujú aj divé byliny, z ktorých niektoré sú kvitnúcimi rastlinami. Nasledujúci text opisuje, ako správne aplikovať zmes semien a ako sa potom ošetriť lúna divoká.

Požiadavky na webe

Na vytvorenie kvetinovej lúky potrebujete trávnik, ktorý je čo najštedrejší (aj na svahu), ktorý je na slnku alebo v tieni. Musíte tiež poznamenať, že kvitnúce kvety sa zvyčajne daria ešte lepšie v pôde, ktorá je tak chudobná ako v pôde bohatej na humus.

»Tip:

Pred položením pôdy do pôdy by ste mali primiešať najmä pôdu bohatú na živiny s veľkým množstvom piesku (zoštíhlenie pôdy), čo zaručuje optimálny rast kvetín od prvého dňa.

Siatie

V záhradníckych predajniach je k dispozícii mnoho zmesí divých rastlín, ktoré sú ideálne na siatie. Jednotlivé zmiešavacie pomery (biodiverzita) by ste si však mali pozorne preštudovať a až potom vykonať výber. Zmesi s obzvlášť širokou škálou druhov sú k dispozícii aj od špecializovaných poľnohospodárskych predajcov, pretože poľnohospodári ich často uprednostňujú pri produkcii sena. Tu často dostávate lúky divoké, ktoré sú vhodné dokonca aj na pôdu bohatú na živiny alebo na individuálne zostavené zmesi.

Kvet lúky sa vysieva ako tradičný trávnik (pozri siatie lúky - takto sa to robí). Je dôležité, aby ste svoju lúku divú lúku intenzívne zavlažovali niekoľkokrát denne počas prvých niekoľkých dní. Najlepší čas na zasiatie lúky je na jar.

Starostlivosť

Lúčne lúky vo všeobecnosti vyžadujú oveľa menej údržby ako tradičné trávniky, pretože by sa mali kosiť iba dvakrát ročne. Najlepším spôsobom kosenia lúky je použitie kosy kvôli jej vysokému rastu.

Prvý rez, tzv. Letný rez, by sa mal vždy vykonať po prvom kvitnutí, keď už semená kvetov vyleteli. A druhý rez sa uskutoční na jeseň.

Nemusíte oplodniť svoju divokú lúku. Počas dlhšieho obdobia sucha musíte lúku dostatočne zalievať.