Záhradné tipy

Natierajte drevený záhradný nábytok - pokyny krok za krokom

Natierajte drevený záhradný nábytok - pokyny krok za krokomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na drevenom záhradnom nábytku môže byť sneh, dážď a UV žiarenie veľmi ťažké. Tu je návod, ako obnoviť a obnoviť drevený záhradný nábytok.

Pri drevenom záhradnom nábytku sa farba postupom času odlupuje

Drevo je klasika, ktorá vždy zostala aktuálna. Je to stále veľmi populárny materiál pre záhradný nábytok, ktorý je spôsobený rustikálnym štýlom (pozri článok N24 Trendy v záhradnom nábytku). Drevený nábytok sa tiež veľmi harmonicky spája s povahou záhrady a obzvlášť dobre sa hodí, pokiaľ ide o trvanlivosť a kvalitu. Nezanedbateľná je aj ekologická kompatibilita dreva, ktoré sa po jeho zneškodnení dá prakticky stopercentne recyklovať.

Tropické lesy sú veľmi tvrdé

Existujú stromy na mnohých zemepisných šírkach a rovnako ako klimatické zóny, ktoré tieto stromy charakterizujú, je drevo rôznej kvality na výrobu nábytku. Pokiaľ ide o odolnosť a elasticitu domácich lesov voči poveternostným podmienkam, majú často nevýhodu v porovnaní s tropickými lesmi. Pretože predovšetkým tropické pralesy tu majú vďaka svojmu prostrediu výhodu.

Dva príklady drevín exotickej kvality, ktoré sú veľmi vhodné ako materiál záhradného nábytku, sú:

"Ratan:

Toto drevo pochádza z juhovýchodnej Ázie na ratanovej dlani, čo je obzvlášť viditeľné v lesoch kvôli jeho dlhému stonkovitému rastu. Je mimoriadne flexibilný a odolný a celý svet ho veľmi oceňuje už od čias koloniálnej doby ako dokonalý opletový materiál a oporný materiál pre exteriérový nábytok (napríklad k dispozícii na adrese gartenmoebel-express.de).

"Teak:

Teak tiež pochádza zo stromu, ktorý sa nachádza v juhoázijských podnebiach. Kvalita teakového dreva je spôsobená jeho prirodzene vysokou impregnáciou živicou, ktorá dodáva dreva podobnú hladkosť ako práve naolejované dreviny. To je zvlášť výhodné pre záhradný nábytok.

Drevo si vyžaduje veľa údržby

Keďže drevo vyžaruje auru tradície a útulnosti, hlavnou nevýhodou je pravidelná potreba údržby. Drevený nábytok môže hniť vo vlhku alebo sa rozložiť UV svetlom. Preto je povinné každú záhradnú sezónu skontrolovať, či nie je drevený záhradný nábytok poškodený.

To je často farba, ktorá odlupuje po niekoľkých rokoch. Ak je to váš prípad so záhradným nábytkom, nekupujte nové, ale jednoducho ich prefarbujte. Nie je to také ťažké. Postupujte podľa pokynov nižšie.

Pokyny na natieranie dreveného záhradného nábytku

Krok 1 - odstráňte starú vrstvu farby:

V prvom rade musíte záhradný nábytok oslobodiť od starej vrstvy laku, aby sa jeho povrch nestal nepravidelným. Najlepšie je najskôr použiť drôtenú kefu.

Keď to urobíte, budete musieť použiť špachtľu a zoškrabať poslednú zostávajúcu farbu.

Krok 2 - zdrsnenie povrchu:

Aby sa nová vrstva farby dobre udržala, musíte teraz zdrsniť drevený povrch brúsnym papierom. Po brúsení je dôležité, aby ste z povrchu odstránili všetok brúsny prach. Najlepšie je použiť prachovku alebo handričku z mikrovlákna.

dôležité:
Povrch nikdy neutierajte navlhčenou tkaninou, pretože vlhkosť prenikne do dreva, čo znamená, že základný náter sa potom nebude správne držať.

Krok 3 - základný drevený záhradný nábytok:

Teraz môžete pripraviť drevený záhradný nábytok. Dbajte na to, aby ste štetcom vždy maľovali rovnakým smerom. Potom získate krásny hladký povrch.

Potom nechajte primer schnúť cez noc. Najlepšie je umiestniť záhradný nábytok do interiéru. Týmto spôsobom si môžete byť istí, že mačka vášho suseda sa v noci nepohodlí s nábytkom a ničí farbu.

Krok 4 - prefarbenie dreveného záhradného nábytku:

Ak je základný náter pekný a suchý, môžete použiť farebný náter podľa vášho výberu štetcom alebo glazúrou. Opäť by ste mali venovať pozornosť rovnomernému nanášaniu farby v jednom smere.

Potom nechajte všetko dobre vyschnúť, vložte drevený nábytok späť do záhrady a vychutnajte si nový vzhľad.