Výzdoba

Vyhnite sa burinám - 3 účinné tipy


Otázka kontroly buriny hrá pre záhradníkov každý rok dôležitú úlohu. Existujú spôsoby, ako zabrániť rastu buriny. Tu sú 3 tipy.

Každý záhradný hobby pozná problém rastu buriny, ktorý sa vyskytuje v kvetinových záhonoch, na trávniku a v spojoch medzi jarom a jeseňom. Tí, ktorí musia bojovať proti burinám, ktoré sú už zarastené, zápasia. Plevelenie je únavná úloha so škrabkami kĺbov a rezačmi koreňového kohútika. Existuje však niekoľko dobrých tipov na burinu, ktoré môžu rýchlo pomôcť.

Predovšetkým sú to však preventívne opatrenia, ktoré sa môžu zdať na prvý pohľad zložité, ale majú dlhodobý účinok a z dlhodobého hľadiska bránia burine. Naše tipy vám teraz ukážu, ako môžete zabrániť rastu buriny a vyhnúť sa tak burine v budúcnosti.

Tipy na zabránenie rastu buriny

Tip 1 - mulčovanie:

Distribúcia kompostu na lôžkach poskytuje rastlinám použité ďalšie živiny a používa sa na ničenie buriny. Mulčovanie je zvyčajne k dispozícii v železiarstve z nasekanej kôry stromov, preto sa nazýva kôra mulčovania. Pretože neexistuje jasná definícia kompostu na kôru, niektorí výrobcovia tiež miešajú kamene alebo plasty pod kompostom. Preto by ste pri nákupe mali venovať pozornosť RAL pečate substrátu Gütegemeinschaft Substrát für Pflanzen, aby ste zaistili dobrú kvalitu.

Najlepšie obdobie na posypanie mulča na kvetinové záhony je jar a jeseň. Na jar zvyčajne postačuje tenká vrstva na novo vysadených kvetinových záhonoch. Na jeseň môže byť vrstva ešte silnejšia na ochranu pôdy počas zimy. Nezabudnite odstrániť burinu pred mulčovaním, inak medzi mulčmi nájdete čoskoro prvé rastliny burín.

»Tip:

Môžete tiež ľahko vyrobiť mulč sami: Napríklad jednoducho nakrájajte krík, nakrájajte ho na malú a posekanú plodinu posypte na postele. Pozri tiež skartovač v teste

Tip 2 - fleece proti burine:

Záhradné rúno je teraz k dispozícii v špecializovaných predajniach na široké použitie. Takže napr. tiež ako buriny alebo buriny. Sú to plastové fólie alebo textilné fólie, ktoré sú rozmiestnené všade a používajú sa na ničenie buriny. Pokladanie buriny sa odporúča najmä pri ukladaní nových postelí. Rúno buriny môže byť tiež usporiadané pod terasy, prístrešky a záhradné chodníky. Týmto spôsobom burina nerastie v spojoch medzi dlažobnými kameňmi alebo štrkom a odstraňovanie buriny šetríte škrabkami, plynovými horákmi alebo nožmi.

Ako správne položiť burinu:

Pri ukladaní buriny sa musíte uistiť, že sa jednotlivé rúno prekrýva. Potom rúno nakrájajte do tvaru X, kde chcete používať rastliny. Keď skončíte, mali by ste burinu pokryť štrkom alebo štrkom z estetických dôvodov.

Tip 3 - pôdny pokryv rastlín:

Princíp je jednoduchý: lôžka sú zasadené tak husto, že burina nenájde vhodné pestovateľské podmienky a nemôže sa im dariť. Ktoré rastliny pomáhajú pri ničení burín, závisí od umiestnenia a použitia postele.

»Tip:

V čisto dekoratívnych posteliach sú rastliny tvoriace koberce obzvlášť krásne, ktoré umiestnite medzi ostatné rastliny. Vhodné sú napríklad malé kríky ruží, dámske plášte alebo vždyzelené plazivé vreteno.