Sadenice

Vytvorte novú záhradu - podrobné pokyny

Vytvorte novú záhradu - podrobné pokyny


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak chcete vytvoriť novú záhradu, musíte postupovať systematicky, aby sa nič nestalo. Tu je malý sprievodca s najdôležitejšími krokmi.

Upravujete svoju záhradu?

Záhrada by mala byť vždy dobrým útočiskom na odpočinok a nabitie batérií. Ale musíte sa vo svojej záhrade cítiť skutočne dobre. Najskôr to môže byť tak, ale záhradu je možné prehliadať v priebehu času, a preto mnohí vytvárajú novú záhradu. Je to skoro ako zmena tvaru bytu. Aj tu je niekedy potrebný nový náter, aby sa do domu vniesol nový vietor.

Prestavba záhrady nie je ľahká úloha

Úprava záhrady sa samozrejme neuskutoční za pár hodín a vyžaduje si veľa práce. Keď však po transformácii ustúpite do záhrady, budete odmenení príjemným pocitom.

Najprv musíte vyriešiť a implementovať redizajn. Nemôžete však len začať pracovať a začať bez riadneho plánovania. To samozrejme nie je možné, pretože potom by ste si pri prestavbe všimli, iba ak sa niečo nehodí alebo nevyzerá dobre.

Rovnako ako pri vytváraní záhrady, musíte najprv všetko starostlivo naplánovať. To je všetko a koniec, pretože určite nechcete byť uprostred obrovského chaosu uprostred redizajnovania a musíte si uvedomiť, že váš celý koncept nie je v poriadku. Aby sme tomu zabránili, vytvorili sme pre vás krok za krokom sprievodcu, ktorý vám pomôže správne naplánovať novú záhradu.

Pokyny na prestavbu záhrady

Krok 1 - brainstorming:

Ak chcete vytvoriť novú záhradu alebo niečo zmeniť v existujúcej záhrade, najdôležitejšou vecou úspešného projektu je správne a včasné plánovanie. Najlepšie je vziať si na začiatku nejaký čas a zapísať si všetko, čo vám príde na myseľ. Toto sa nazýva brainstorming.

V zásade neexistujú pravidlá pre individuálny dizajn záhrady - môžete stavať a pestovať to, čo sa vám páči.

Krok 2 - zmerajte záhradu:

Po zhromaždení vašich nápadov je ďalším krokom meranie toho, ako veľká je vaša záhrada. Do procesu plánovania by ste mali zahrnúť aj prípadné udalosti, ako sú stromy alebo rybníky.

"Dôležité:

Napríklad, ak máte v záhrade starý rybník, ktorý je potrebné vypustiť, musí sa začať čo najskôr, pretože Zem vždy potrebuje určitý čas na úplné vyschnutie.

Krok 3 - urobte náčrt:

So svojimi nápadmi a presnými rozmermi potom môžete začať vytvárať náčrt. Ak chcete svoju záhradu prepracovať sami, postačí hrubý náčrt, ktorý ukazuje najdôležitejšie body.

Ak sa to neodvážite urobiť, môžete pre počítač použiť aj špeciálne programy na kreslenie. Môžete samozrejme požiadať niekoho o pomoc.

Krok 4 - vyberte si správne materiály:

Po dokončení príprav je čas konečne rozhodnúť o materiáloch: Prajete si spevnenú terasu alebo by ste radšej drevenú terasu? Bohatý kvetinový záhon alebo by ste uprednostnili veľký trávnik?

Ak s vami bývajú deti, musíte tiež venovať osobitnú bezpečnosť rybníkovým systémom alebo bazénom. Aj v prípade domácnosti s deťmi by mal dôkladne navrhnutý kvetinový záhon, ktorý potrebuje starostlivosť, ležať v bočnej časti alebo za plotom. Toto je jediný spôsob, ako zabrániť tomu, aby vaše deti pri hraní šliapali po kvetinách a medzi nimi.

Krok 5 - začnite s návrhom záhrady:

Po zvážení všetkých možností môžete začať navrhovať záhradu. Najlepší čas na to je medzi aprílom a októbrom, pretože teploty a pôdne podmienky v týchto mesiacoch sú najlepšie na siatie trávnika a kvetín.

Výber rastlín alebo pôdneho materiálu je úplne na vás - voľne podľa vášho vkusu. Máte tiež voľnú ruku, pokiaľ ide o zdobenie záhrady. Veľké sochy, ako sú ázijské alebo africké postavy, zapadajú rovnako dobre do záhrady ako klasické záhradné škriatkovia alebo fontány.

Krok 6 - vyberte záhradný nábytok:

Po prestavbe je zvyčajne potrebný nový záhradný nábytok. Koniec koncov, mali by tiež zodpovedať téme záhrady. Pri rozhodovaní o správnom záhradnom nábytku zohrávajú popri téme záhrady dôležitú úlohu aj trendy záhradného nábytku (pozri trendy záhradného nábytku v článku WDR 2013) a váš osobný vkus, ďalšie faktory, ako je funkčnosť, umiestnenie a materiály záhradného nábytku.

Ak máte krytú terasu, pod ktorou môže nábytok stáť suchý a chránený pred chladom, neexistujú takmer žiadne obmedzenia. Ak sú stoly a stoličky po väčšinu roka pod holým nebom, musíte ich postaviť špeciálnym lakom, známym ako permanentná ochranná glazúra, a to predovšetkým nábytkom z pravého dreva. Toto je jediný spôsob, ako zabrániť tomu, aby drevo v priebehu času zvetrávalo.

Dokonca ani rýchlo rezavé materiály by nemali byť vystavené vlhkosti príliš často. Na druhej strane nehrdzavejúca oceľ je odolná voči vode, kyselinám a vlhkosti a je ideálna do záhrady.Komentáre:

 1. Queran

  I read it - I liked it very much, thanks.

 2. Koenraad

  And out of shame or shame!

 3. Obadiah

  Mala by povedať.

 4. Tygole

  I apologise, but, in my opinion, you are not right. I am assured. I can defend the position. Write to me in PM, we will discuss.Napíšte správu