Starostlivosť

Pokladanie záhradného rúna - pokyny krok za krokom


Pokladanie záhradného rúna je veľmi ľahké, ak spozorujete niekoľko dôležitých vecí. Aby sa nič nestalo, tu je podrobný sprievodca.

Záhradné rúno je veľmi užitočné

Ako viete, záhradné rúno nie je len záhradné rúno. Pretože pod termínom záhradné rúno sú ponúkané rôzne výrobky pre širokú škálu použitia. Napríklad existujú fólie a netkané textílie, ktoré môžu slúžiť ako zimná ochrana rastlín alebo buriny a rastových fólií.

Bez ohľadu na to, aký druh záhradného rúna si vyberiete, vždy by ste mali venovať pozornosť kvalitnému tovaru. Vysoko kvalitný záhradný rúno funguje ako dokonalý zdroj tepla a vlhkosti pre rastliny, čím podporuje ich rast. Ďalšou výhodou kvalitného tovaru je to, že záhradné rúno možno používať oveľa dlhšie a niekedy aj viackrát.

Pokladanie záhradného rúna - pokyny krok za krokom

Krok 1:

Dôkladné čistenie oblasti, ktorá sa má nainštalovať, odstránením starých koreňov a rastlín, burín a hrubých kameňov.

Krok 2:

Potom upravte povrch, napr. s rake na vyrovnanie do istej miery.

Krok 3:

Rozložte záhradné rúno po celej oblasti. Susedné netkané textílie by sa mali prekrývať asi o 10 centimetrov. V prípade potreby pripevnite záhradné rúno pomocou špeciálne dostupných podlahových kotiev (napr. Dostupných tu). Takéto upevnenie je nevyhnutné najmä na svahoch!

Krok 4:

Na sadenie rastlín musíte použiť nožnice na rezanie otvorov v tvare X v záhradnom rúne.

Krok 5:

Nakoniec musíte zakryť záhradné rúno vrstvou najmenej 5 centimetrov hrubou, napr. Zakryte kamienky, kôru mulča atď. (Hrot na čítanie: mulčujte správne).

Vrstva burín: moje pokyny na obrázkoch

11. Vyčistite posteľ

V prvom kroku sa posteľ zbaví hrubých zvyškov, ako sú väčšie kamene, staré korene a podobné veci, a potom sa vyrovná.

22. Pripravte materiál

Predovšetkým samozrejme potrebujete burinu s rúnom (túto rúno som kúpil). Tiež vyššie uvedené podlahové kotvy, nožnice a nožové nože na rezanie a ja som mal stále malé kladivo, aby som s malými námahami narazil na podlahové kotvy do zeme.

33. Fleece z burín

Teraz môžete začať a zavádzať burinu. Najprv som to zhruba vyložil a pripevnil som niekoľkými dlažobnými kameňmi tak, aby vietor neodfúkal rúno.

44. Umiestnite podlahovú kotvu

Pozemné kotvy som pripevnil k okrajom rúna vo vzdialenosti 1 - 2 metre ...

55. Zemnú kotvu ponorte kladivom

... a nakoniec potopila kladivom do zeme.

66. Vystrihnite prekážky

Vyrezal som prekážky, aby divoké bylinky dostali čo najmenej svetla.

77. Krivky a priame čiary…

... je možné rezať veľmi ľahko nožnicami a nožom na rezanie. Presahy by mali byť približne 10 cm.

88. Odstráňte ochrannú impregnáciu

Rúno buriny dodáva výrobca s ochrannou impregnáciou. Jednoducho tak, aby sa rúno dostalo k zákazníkovi čisto. Po prvom daždi sa tento ochranný film uvoľní a rúno sa stane priepustným pre vodu. Vytvoril som perlový efekt pre túto sériu fotografií so záhradnou hadicou. Nemusíte to robiť ...

99. Kôra na mulčovanie

V skutočnosti by ste už mohli burinu na výsadbových miestach rozrezať do krížového tvaru a zasadiť ich. Pretože som ešte nemal žiadne rastliny, aplikoval som najskôr kôru. Kamienky alebo podobné veci môžete použiť aj neskôr.

1010. Hotovo

Znovu nápoveda: Najskôr sadte rastliny, potom rozprestrite vrchnú vrstvu (kôra, kamienky atď.). Je to oveľa praktickejšie. 😉

1111. Výsadba

Na jeseň som zasadil rastliny do postele.

Môj špeciálny tip:

Napríklad, ak položíte záhradnú rúnu odolnú proti hnilobe pod dlažbové kamene alebo drevené dosky, potom už tam nebudú rásť škaredé buriny! Toto je ideálny spôsob napr. Po mnoho rokov udržiavajte prístupové cesty, terasy, pergoly atď. Bez buriny. A samozrejme môžete tiež použiť záhradné rúno v skleníkoch. To eliminuje nepríjemné buriny.