Nápady a inšpirácia

Úspora elektrickej energie v záhrade - 10 tipov na zníženie nákladov na energiu

Úspora elektrickej energie v záhrade - 10 tipov na zníženie nákladov na energiu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V letných mesiacoch trávime väčšinu času v našej záhrade. To samozrejme ovplyvňuje aj náklady na elektrinu. Tu je 10 tipov, ako môžete v záhrade ľahko ušetriť elektrinu.

Vymeňte elektronické zariadenia za manuálnu prácu

Ceny elektrickej energie stúpajú, takže musíte skutočne premýšľať o tom, ktoré zariadenia sa majú zapnúť alebo ktoré najlepšie vynechať, aby ste ušetrili trochu peňazí.

S týmito dvanástimi tipmi môžete rýchlo získať informácie o nákladoch na energiu domácnosti pre práčky, umývačky riadu atď. Ako to však vyzerá v záhrade?

Tu je elektrická kosačka na trávu, pretože je potrebné nastaviť zastrihovač plotov a osvetlenie záhrady, aby sa tiež nastavili príjemné akcenty - nie je to také ľahké, pretože sa znižujú náklady na energiu.

10 tipov, ako ušetriť elektrinu v záhrade

Je ťažké uveriť, ale v záhrade sú situácie, v ktorých môžete ušetriť veľa peňazí. Samozrejme sa nemôžete obísť bez všetkého vybavenia a doplnkov, ale pri správnom používaní chránia vašu peňaženku z dlhodobého hľadiska.

Poznámka: Zisk z nákupu je starým pravidlom obchodníka. Ak teda chcete šetriť elektrickou energiou náklady, mali by ste predovšetkým znížiť cenu elektrickej energie. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je prostredníctvom porovnávacích portálov, ako napríklad toptarif.de

Vyberte si správne osvetlenie záhrady

Ak tma nastane neskoro v lete, musia byť osvetlené chodníky, schody a tmavé rohy, aby nedošlo k nehodám. Aj keď je v lete jasnejšie dlhšie, osvetlenie môže stáť aj veľa peňazí.

Tip 1: Používajte úsporné žiarovky
Používajte energeticky úsporné žiarovky. Kúpa je o niečo drahšia, ale má dlhšiu životnosť a nejde o mocné guzzlery. Ak majú byť osvetlené tmavé rohy alebo cesty, odporúča sa pripojiť detektor pohybu. Potom sa lampa rozsvieti, len keď je to skutočne potrebné.

Tip 2: Nastavte solárne lampy
Solárne lampy sa odporúčajú najmä na osvetlenie chodníkov alebo schodov. Nemáte žiariace svetlo so solárnymi lampami, ale svetelný zdroj je vždy taký, aby vám ukázal správnu cestu. Slnečné lampy sa nabíjajú cez slnko a denné svetlo po celý deň a večer, keď sa stmieva, vyžarujú svoje svetlo. Solárne lampy sú okrem osvetlenia samozrejme aj prekrásnym pútavým zdrojom v záhrade.

Tip 3: vložte sviečky
Sviečky znamenajú nielen romantiku a útulnosť, ale aj večer poskytujú atmosférické svetlo. Sviečky samozrejme nie sú také svetlé, napríklad, aby čítali knihu, ale sviečka stačí na pohodlné posedenie pri sebe. Na osvetlenie ciest sú vhodné aj svietidlá a baterky.

Ak si vyberiete voňavú sviečku, môžete bojovať proti malým zvieratám komárov naraz. Takže zabijete dva vtáky veľmi rýchlo jedným kameňom.

Z veľkej časti sa obísť bez elektrického záhradného náradia

Použitím správneho záhradného náradia a trochou svalovej sily tu môžete ušetriť aj elektrinu. Na záhrade je veľa elektrického vybavenia: kosačky na trávu, plotostrihy, zastrihovače, sekačky, vysávače listov a nožnice na trávu - musí to však skutočne byť všetky tieto zariadenia? Určite sú veľmi nápomocní, ale v minulosti to bolo možné bez nich. Úlohu zohrávali svaly. Nepoužívajte jedno alebo druhé zariadenie, šetrí to elektrinu a tiež drahé nákupné náklady.

Hrabacie listy - použite namiesto vákua listov

Tip 4: Použite silu svalov
Okrem úspory energie robíte aj niečo pre svoju kondíciu. Napríklad môžete listy hrabať na jeseň namiesto použitia fúkača listov. Kosačka na trávu sa musí uviesť do prevádzky iba raz za týždeň, ak vôbec. Pre krátke trávniky môžete tiež použiť malú ručnú kosačku na trávu, potom môžu odrezky ostávať na trávniku ako hnojivo. Na zaistenie môžete namiesto elektrického zastrihovača použiť bežný zastrihávač. Vidíte, ak chcete, môžete dosiahnuť výsledky v záhrade bez veľkého množstva elektrického vybavenia. A okrem toho, záhrada je tu niečo na vytvorenie niečoho a nielen na relaxáciu.

Záhradné jazierko

Záhradný rybník môže byť v záhrade skutočným lákadlom. Ak však chcete vytvoriť záhradný rybník, musíte si uvedomiť, že sú potrebné čerpadlá a filtre. Vo väčšine prípadov sú samozrejme elektrické a ukazovateľ elektrických hodín sa musí správne otáčať.

Tip 5: Používajte solárne čerpadlo
Aby ste predišli vysokej spotrebe energie, môžete si už kúpiť rybníkové čerpadlá so solárnymi článkami. Doteraz boli takéto čerpadlá dostupné iba pre menšie rybníky. Niektoré z nich sú dokonca vybavené fontánou, čo zvyšuje atraktivitu celkového obrazu. A to všetko bez elektriny.

Chladné nápoje

Záhradná párty obsahuje studené nápoje, to je určite, chutí omnoho lepšie. Na to sa však nemusí vždy používať chladnička. Na chladenie môžete použiť niekoľko alternatív.

Tip 6: chladiaca taška s chladnými baleniami
Chladiaca taška so studenými baleniami vám dá stále studené nápoje. Stačí vložiť batérie do mrazničky deň predtým a nasledujúci deň ich vložiť do chladiaceho vaku s nápojmi.

Tip 7: Použite kocky ľadu
Kocky ľadu sú nielen skvelým spôsobom, ako chladiť nápoje, ale tiež udržiavať fľaše v chlade. Veľké množstvo kocky ľadu si môžete kúpiť v supermarkete alebo na čerpacej stanici, ak si ich neželáte. Jednoducho ich vložte do veľkej nádoby, napríklad do vedra, a udržujte v nich nápoje chladné. Kocky ľadu sa v určitom okamihu samozrejme topia, ale voda je ešte chvíľu studená. Samozrejme môžete vždy pridať ďalšie.

Tip 8: Vedro studenej vody
Aj vedro studenej vody zo zeme dokáže udržať nápoje a prípadne grilované jedlo v chladnom stave po určitú dobu. Tu by ste mali občas vymeniť vodu alebo dať v studenej vode.

Gril na záhrade

Tip 9: drevené uhlie alebo elektrický gril?
Elektrický gril môže byť v mnohých ohľadoch zdravší, ale sú to skutočné sily, ktoré majú guzzler. Takže nemusíte len kopať hlbšie do vrecka na nákupy a elektrinu, ale aj bez veľkej vône grilovania. A úprimne, pekný šťavnatý steak z grilu chutí lepšie ako z elektrického grilu, však?

Pomoc v chladných dňoch

Tip 10: Teplé veci namiesto sálavých ohrievačov
Koncom leta sú večerné hodiny dosť chladné, to však neznamená, že sa musíte úplne vrátiť domov. Namiesto sálavých ohrievačov, terasových ohrievačov atď. Je najlepšie obliecť si sveter a hodiť na útulnú prikrývku. Je oveľa pohodlnejšie ako osvetlenie hríbom.

záver: Ako vidíte, úspora elektrickej energie v záhrade nie je taká náročná, občas sa musíte obísť bez existujúceho luxusu.Komentáre:

 1. Narr

  I think, that you are not right. I suggest it to discuss. Write to me in PM, we will talk.

 2. Kurihi

  Je vzdialený (zmätený)

 3. Philip

  Between us speaking, in my opinion, it is obvious. I would not wish to develop this theme.

 4. Filbert

  It seems to me a remarkable thoughtNapíšte správu