Ponúk

Výsadba a údržba medvedice - takto sa to robí

Výsadba a údržba medvedice - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak stále hľadáte pôdny kryt pre čiastočný tieň, mali by ste vysadiť medvedicu. Ako sa to robí a tipy na starostlivosť nájdete tu.

Bearberry: mletá pokrývka pre čiastočný odtieň

Medvedica (často tiež nazývaná brusnica) očarí každého záhradníka jemnou ružovou a bielou kvetinou (od konca apríla do začiatku júna), kým na konci leta príde s peknými červenými bobuľami, ktoré potom vizuálne oslovia brusnicami. vyzerá veľmi podobne.

Európska medúza je jednou z ľahko udržiavateľných, mrazuvzdorných rastlín, ktoré sa výborne daria v ľahkom čiastočnom tieni a na plnom slnku, a preto je ideálna aj na veľké plochy na záhrade alebo na verejných miestach. Je tiež jednou z vždyzelených rastlín, a tak aj v zime prináša do sivej šedej farby trochu farby.

Tip:

Bearberry je jednou z liečivých byliniek, pretože jej listy sa efektívne používajú v prípade infekcií močového mechúra (čaj) alebo preto, že sa používajú na výrobu nespočetných liekov.

Ak by ste chceli priniesť túto rastlinu aj do záhrady, tu je niekoľko rád a tipov na pestovanie a starostlivosť o medvedicu.

Rastlina medveďa

Medvedica, ktorá rastie medzi 30 a 40 cm, nemôže tolerovať zamokrenie, preto by ste ju mali vždy zasadiť do voľnej pôdy bohatej na živiny.

Pri výbere miesta by ste mali venovať pozornosť slnečnému miestu až čiastočne zatienenému miestu.

Udržujte Bearberry

"Casting:

Medvedica nepotrebuje zalievanie denne. Medveďu musíte zavlažovať iba počas dlhšieho obdobia sucha.

"Hnojenie:

Hnojenie je sotva potrebné, ale v prípade potreby sa môže uskutočniť. Najlepšie je, ak pôdu okolo rastliny zásobujete kompostom na jeseň. Jednoducho ju opatrne zapracujte do zeme.

»Znížiť:

Akonáhle Bearberry rastie príliš veľa, môžete ho samozrejme znížiť. Najlepší čas na to je bezprostredne po zimnej prestávke do skorej jari. Ale dokonca aj koncom leta je možné orezávanie kedykoľvek uskutočniť.