Tipy a triky

Zostavte zdrojový kameň sami - pokyny krok za krokom


Záhrada je miestom oddychu, kde samozrejme nechýba žiadna vodná plocha. Ako napríklad, ak si sami postavíte jarný kameň? Tu je sprievodca.

Môžete si postaviť jarný kameň sami

Jarný kameň nie je len pekným záhradným doplnkom. Vďaka svojim zložkám sa tiež vníma ako osviežujúci elixír života. A bez ohľadu na to, akú veľkosť zdroja vyberiete, kameň - harmónia medzi kameňom a záhradou (rastlinami) je rozhodujúca pre to, koľko energie z tohto záhradného kameňa vychádza.

Ale nielen to: Jarné kamene, ktoré sa tiež nazývajú vírivé kamene, používajú zvieratá často, čo znamená, že vtáky, motýle, vážky atď. Tvoria veľmi aktívnu zostavu pri jarnom kameni. Zdrojový kameň je teda viac ako len záhradný doplnok. Nájdete tu pokoj a relaxáciu a tiež môžete pozorovať zvieratá.

Čo potrebujete na vytvorenie zdrojového kameňa:

  • Sourcestone
  • čerpadlo
  • vodná nádrž
  • Kryt nádrže (napr. Mriežka)
  • kamene alebo rastliny rôznych veľkostí
  • prípadne ďalšie ozdobné prvky

Ako postaviť zdrojový kameň sami

Krok 1 - vyberte materiál a veľkosť:

V prvom rade sú jarné kamene vyrobené z jemného mramoru, dúhovej žuly, bridlice, ktorá sa hodí ku každej skalnej záhrade, sú však tiež vyrobené z účinného pieskovca a sú k dispozícii v záhradníckych obchodoch alebo od moderných kamenárov. S trochou manuálnej zručnosti môžete z miestneho balvanu ľahko vytvoriť krásny jarný kameň.

»Tip:

Pieskovce, ktoré sú k dispozícii v mnohých odtieňoch, sú obzvlášť vhodné pre stredomorskú záhradu, najmä preto, že sa dajú optimálne kombinovať s kvetináčmi terakotovými.

Vyberte si krásny kameň

Zdrojový kameň môžete nastaviť buď ako solitérny kameň (monolit) alebo ako naskladanú kaskádu (niekoľko zdrojových kameňov). Samozrejme, musíte sa rozhodnúť pre príslušný variant v závislosti od toho, koľko miesta je v záhrade k dispozícii.

»Tip:

Solitaire kamene môžu byť väčšie, aj keď zdobia predzáhradku, pretože pracujú sami. Na druhej strane s kaskádami sa musíte ubezpečiť, že v nich vytvorený vodný tok (bez ohľadu na to, či ide o prameň alebo vodopád), je jasne v popredí a stále tvorí jednotku so svojím okolím.

Krok 2 - vyberte umiestnenie:

Jarný kameň môže nájsť svoje miesto kdekoľvek na záhrade. Dokonca aj skalky, steny, záhradné jazierka a skupiny stromov môžu byť optimálne vylepšené jarným kameňom. Najmä preto, že vytvára aj úplne nové perspektívy pri hraní so slnečným žiarením. Pramenný kameň si samozrejme nájde svoje miesto aj na terase alebo v zimnej záhrade.

Vyberte si dobré umiestnenie

Takže teraz vyberte ideálne miesto pre svoj jarný kameň a označte ho.

Krok 3 - vyvŕtajte otvor pre hadičku čerpadla:

Zdrojové kamene sú už väčšinou k dispozícii v špecializovaných predajniach s príslušne potrebným vyvŕtaným otvorom pre hadičky čerpadla. Ak nie, musíte do kameňa sami vŕtať špeciálny vrták do kameňa alebo vrták do betónu na kladivový vrták alebo si ho objednať na mieste u kamenného murára.

Teraz musíte vyvŕtať dieru

Veľkosť (priemer) vrtu závisí od hrúbky hadice použitého čerpadla. Diera by však nemala hadicu príliš opúšťať.

Krok 4 - prívod vody:

Srdcom zdrojového kameňa je jeho vodný cyklus, ktorý môžete zaručiť umývadlom umiestneným pod ním alebo v jeho bezprostrednej blízkosti. Pomocou vodného čerpadla sa voda vždy prepravuje z nádrže do zdrojového kameňa a späť.

Ozdobte kryt napr. s kameňmi

Musíte sa ubezpečiť, že ste nádržku čerpadla, hadicu čerpadla a príslušnú elektrickú inštaláciu nainštalovali čo neviditeľne. Najlepšie je pracovať s prikrývkou pre umývadlo, ktoré potom môžete ľahko zelené alebo prikryť kameňmi neskôr.

Aby sa to zabezpečilo, je najlepšie vykopať jamu, do ktorej sa umiestni umývadlo. Potom položte na umývadlo vhodný kryt alebo mriežku a potom naň umiestnite zdrojový kameň. Potom je dôležité iba pekne zakrývať mriežku.