Starostlivosť

Kedy je tekvica zrelá?

Kedy je tekvica zrelá?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pestovanie tekvica samo osebe nie je také ťažké. Zdá sa však, že pre väčšinu ľudí je oveľa ťažšie rozpoznať, kedy je tekvica zrelá. Existujú jasné náznaky.

Žiadne zelené škvrny? Potom je tekvica zrelá!

Tekvicové rastliny sú veľmi populárne v mnohých záhradách. To nie je prekvapujúce, pretože vyzerajú dobre a môžu sa použiť na vykouzlenie tých najchutnejších jedál. Napríklad veľmi obľúbená tekvicová polievka alebo chutný tekvicový chlieb. Ale zelenina tiež chutí veľmi vyprážané a nakladané. Tekvica môže dokonca pristáť na grile. Pri varení neexistujú žiadne obmedzenia pre vašu fantáziu.

Nie je také ťažké pestovať tekvicu sami. Na to nepotrebujete ani prístelku. Po tom všetkom sa tekvica dokonca darí kompostu. Skúste to, aj keď nechcete jesť tekvicu. Pretože pre Halloween vaše deti určite budú chcieť vyrezať tekvicu. Potom už nemusíte kupovať jednu ďalšiu.

Všetci, ktorí pestujú tekvicu na spotrebu, sú vždy šťastní, že doslova môžete sledovať rast tekvíc. Ale kedy je to dosť dobré? V určitom okamihu musí byť tekvica zrelá. A to je presne ten problém, ktorému mnohí laici vždy čelia. Jednoducho nevedia, kedy je tekvica zrelá. Je to ľahké vidieť. Toto naznačuje niekoľko jedinečných funkcií.

Sú tu letné a zimné tekvice

Tekvica sa zvyčajne delí na letnú a zimnú tekvicu. Letná tekvica sa zberá veľmi skoro, takže sa nestane príliš vláknitou. To sú tiež druhy rastlín, ktoré môžete väčšinou vidieť v záhradách. Na druhej strane sa zberajú zimné tekvice o niečo neskôr. Obdobie zberu sa preto predlžuje od konca augusta do konca jesene.

Takto spoznáte dozreté tekvice

Prvok č. 1 - farba:

Tekvica je vždy zrelá, ak má bohatú farbu a nezostávajú žiadne zelené škvrny. Obal musí byť tiež tvrdý a nesmie sa uvoľňovať pod tlakom. Nemusíte venovať pozornosť suchým a ľahkým miestam. Toto sú len „kazy“. Tmavé a mäkké škvrny však majú tendenciu hniť.

Charakteristika č. 2 - stonka:

Stonka zrelej tekvice je vždy tvrdá a drevnatá. Tiež by sa malo cítiť pevne. Ak je stonka už silne zalesnená, môžete tekvicu bezpečne pozbierať.

dôležité: Stonka nesmie chýbať, inak tekvica vyschne a môže tiež zhnit '.

Charakteristika č. 3 - listy:

Ak listy tekvicových rastlín odumrú, je to tiež známka toho, že zelenina je zrelá. Zomrú, pretože už nemôžu ovocie kŕmiť.

Funkcia č. 4 - Vykonajte nárazový test:

Takzvaným testom odbočky môžete zistiť, či sú tekvice zrelé. Stačí zaklopať na tekvicu. Znie to duto alebo tlmený zvuk klepania? Potom je tekvica zrelá.

Dôležité: Nezberajte príliš neskoro!

S nástupom mrazu sa doba zberu tekvica skončila. Potom by ste už nemali zbierať tekvice, pretože veľmi trpia mrazom.

Keď sa zozbierajú všetky tekvice, je najlepšie nechať dozrieť pri teplote okolo 20 stupňov počas dvoch až troch týždňov. Toto je jediný spôsob, ako sú tekvice úplne zrelé a najlepšie chutia. Ak nechcete spracovávať tekvicu okamžite, nemusíte, pretože tekvica sa ľahko skladuje.Komentáre:

  1. Cirilo

    I will probably keep silent

  2. Voodookazahn

    Súhlasím, pozoruhodný nápad

  3. Pellean

    Veľa rýchlej odpovede :)Napíšte správu