Záhradné tipy

Starostlivosť o bridlicové dosky: 6 dôležitých tipov pre starostlivosť

Starostlivosť o bridlicové dosky: 6 dôležitých tipov pre starostlivosťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bridlicová doska je krásna izbová rastlina, ktorá v zime stráca všetky kvety. Aby sa tieto klíčky opäť objavili po zime, tu je 6 tipov na starostlivosť o bridlicovú dosku.

Bridlicové dosky majú extrémne dlhú dobu kvitnutia

Každý, kto vidí rastlinu, ktorá skutočne pochádza z trópov, ju zvyčajne pozná vizuálne. Pretože bohato kvitnúca bridlicová doska - úzko súvisiaca s africkými fialkami - si už mnoho rokov užívala veľkú popularitu medzi mnohými záhradkármi ako izbová rastlina a črepníková rastlina. Hlavne preto, že jeho mimoriadne dlhá doba kvitnutia od jari do leta prichádza s opakujúcimi sa kvetmi.

Sklonené dosky sú dokonca ideálne na pestovanie závesných košov. Pri starostlivosti o túto rastlinu by ste však mali venovať pozornosť niektorým veciam, či už ju máte v dome alebo na záhrade. Najdôležitejšie body uvedené tu.

Starostlivo dbajte na lamelovú dosku

»Tip 1 - presúvanie:

Bridlicové dosky sa ponúkajú ako záhradné rastliny v črepníkových rastlinách. Mali by ste ich znovu umiestniť na čerstvý substrát každý rok pred novými výhonkami (tip na čítanie: rastliny repotujú v 8 krokoch). Najmä preto, že všetky svoje zelené listy stratia krátko pred zimou a sú prezimované iba ako podzemok.

»Tip 2 - vynásobte:

Pri preskladávaní môžete jednotlivé odštiepky oddeliť a zasadiť čerstvé. Prípadne môžete začiatkom leta odrezať čerstvé kvetináče a umiestniť ich naspäť. Potom je najlepšie nové rastliny vždy zaliať vlažnou vodou, pretože to urýchľuje rast bridlicovej dosky.

»Tip 3 - umiestnenie:

Sklon dosky vždy dávajú prednosť jasné miesto. Na poludnie nemajú radi priame slnečné žiarenie. Ak zakladáte bridlicovú dosku na voľnom priestranstve, mali by ste zvoliť miesto orientované na východ (juhovýchod) alebo západ (juhozápad).

Rastliny by ste mali vždy umiestňovať vonku pri stálej teplote (približne od 12 stupňov). Okrem toho bridlicové dosky vôbec nemajú radi prievan a tiež na ne reagujú veľmi rýchlo.

»Tip 4 - casting:

Pri zalievaní rastlín musíte rozlišovať medzi pokojovou fázou (bez zalievania), fázou pestovania (viac zalievania) a fázou kvitnutia (minimalizované zalievanie, ale konštantná vlhkosť svetla). Vo všetkých fázach sa však musíte vyhnúť zamokreniu.

Na zalievanie by ste mali používať temperovanú vodu, pretože bridlicové platne nemajú radi studenú vodu a niekedy dokonca reagujú so žltými škvrnami na listoch.

»Tip 5 - hnojiť:

Počas pestovania môžete bridlicovú dosku zásobovať tekutým hnojivom jedenkrát týždenne. Hneď ako začne fáza kvitnutia, vo väčšine prípadov postačuje aplikácia hnojiva mesačne.

»Tip 6 - podpora kvitnutia:

Jednotlivé kvety bridlicových dosiek vždy miznú veľmi rýchlo, ale okamžite vytvárajú nové. Tento proces môžete urýchliť tak, že čo najskôr vytrhnete zvädnuté kvety.