Nápady a inšpirácia

Udržujte byt v čistote - s týmito 6 tipmi špina zostáva v záhrade!


Akonáhle je byt vyčistený a leštený, deti prichádzajú a prenášajú veľa nečistôt zo záhrady do domu. Otravná situácia, ktorú mnohí rodičia pravdepodobne poznajú. Vďaka týmto tipom zostávajú nečistoty v záhrade a obývacej izbe dlhšie čisté.

Topánky sa môžu zastaviť pri dverách

Pre deti je mimoriadne dôležité, aby dostali čerstvý vzduch bez ohľadu na vietor a počasie. Pri správnom oblečení funguje aj za dažďa a snehu.

Keď je všetko bahno prevezené bytom, je to nepríjemné, aj keď ste práve dokončili čistenie. Mnoho žien v domácnosti pravdepodobne o tejto situácii môže spievať pieseň.

Ale nie iba deti sú zodpovedné za nečistoty na chodbe, aj keď dospelí pracujú v záhrade, rýchlo sa stáva, že sa do bytu dostanú nečistoty.

Týmto spôsobom sa vyhnete zbytočnému čisteniu domu

Nasledujúce tipy sú obzvlášť dôležité pre ženy v domácnosti, pretože to zníži množstvo práce, ktorá sa má vykonať. Takže znova máte viac času na krásne veci.

Tip 1: Položte rohož na zachytávanie nečistôt

Poznáte túto situáciu? Hneď ako budete vonku, zazvonia telefón alebo deti zabudnú svoje obľúbené hračky vo vnútri. Ani rodičia, ani deti sa teraz necítia radi, keď si vyzúvajú svoje topánky alebo topánky. Tu môže pomôcť rohož na kontrolu nečistôt vo vstupnom priestore. Je pravda, že trať nezostane úplne čistá, ale najhrubšia nečistota zostáva vonku! Musíte iba vysať alebo poklepať na túto rohož medzi tým. Pri kúpe je najlepšie venovať pozornosť umývateľným rohožiam na kontrolu nečistôt. Takže pri nasledujúcom praní jednoducho idú do práčky a potom sú opäť úplne pripravené na použitie.

Rohože na čistenie prachu sú k dispozícii v mnohých rôznych farbách as vtipným uvítacím príslovím.

Tip 2: Nastavte odkvapkávacie tácky

Najmä v zime, keď sú topánky často plné snehu a soli, môžu byť misy na odkvapkávanie topánok veľkými sporiteľmi. Topánky sa jednoducho umiestnia do škrupiny pred vstupom do bytu. To znamená, že sneh môže topiť topánky a vo svojom byte nemáte všetko blato.

Odkvapkávacia vanička je ako malá vaňa, ktorá zhromažďuje vodu a nečistoty. Ak je vo vani veľa nečistôt, môžete ju jednoducho vyliať, opláchnuť a položiť späť. Najlepšie je nastaviť misku vo vstupnom priestore, aby ste nemuseli chodiť cez polovicu bytu so špinavými topánkami.

Tip 3: rohožky s bočnými pásmi

Podložky s bočnými pásmi (k dispozícii tu) sú ideálne na zachytávanie nečistôt z okrajov obuvi. Na tieto normálne rohožky sa vždy zabúda. Potom máte primerane čistú podrážku, ale stále máte v byte špinu.

Extra silné štetiny zaisťujú, že vaše topánky sú čistené zdola a zboku aj od tvrdých nečistôt. Tieto rohožky sú vybavené protišmykovým profilom, aby sa pri čistení neposúvali tam a späť.

Tip 4: Zložte si topánky a oblečenie pred dvere

Najmä vtedy, keď si vaše deti hrajú a behajú v zlom počasí, sú veci zvyčajne špinavé zhora nadol. Najdôležitejší je tu, ak sa šaty a topánky vyberú pri dverách. Potom by ste mali veci poriadne poklepať a zavesiť ich, aby zaschli. Bielizeň si môžete vziať naraz a vložiť ju do práčky a umyť ju.

Tip 5: sprcha vonku

V lete je príliš dobré osprchovať sa vonku pod šírym nebom, aby sa nečistota nepreniesla do bytu. V obchode nájdete početné záhradné sprchy, ktoré sa dajú jednoducho vložiť do zeme a potom spojiť záhradnou hadicou. Pri horúcich teplotách môže byť sprchovanie vonku príjemným ochladením.

Ak sa hra na pieskovisku s vodou opäť trochu diví, môžete svoje deti umiestniť pod sprchu a opláchnuť. Je tiež skvelou zábavou pre deti odraziť sa tam a späť v sprche pri nízkych teplotách.

Tip 6: udržujte terasu čistú

Máte iba jednu terasu, kde si môžu vaše deti hrať? Ak nechcete, aby vaše deti prenášali nečistoty z terasy do bytu, mali by ste svoju terasu vždy udržiavať čistú. Napríklad v hoteli Lidl sú špeciálne čistiace prostriedky, pomocou ktorých môžete čistiť svoju terasu v čo najkratšom čase. Netrvá to dlho a môžete si byť istí, že to udrží váš byt v čistote.

Záver

Či už je záhradná sprcha alebo protiprachová rohož - vidíte, že existuje niekoľko spôsobov, ako zabrániť znečisteniu v byte. Ak si pred vstupom do bytu zložíte špinavé oblečenie, nemusíte investovať ani peniaze. Ak si vezmete k srdcu iba jednu špičku, teraz si môžete užiť viac voľného času, pretože s vysávačom nemusíte držať krok.