Inštrukcia

Poškodenie rastlín krupobitím - tipy na obmedzenie poškodenia


Keď je krupobitie, záhradníci často utrpia straty. Pretože poškodenie rastlín krupobitím má zvyčajne fatálne následky. Tu je 6 tipov na obmedzenie poškodenia.

Krupobitie môže dokonca zničiť rastliny

Takmer každý rok krupobitie v našich záhradách zúri a ničí početné rastliny. Je škoda, že dôkladne udržiavané zeleninové postele a šalátové postele sú často takmer úplne zničené, najmä na jar. Veľké kríky a stromy môžu byť samozrejme poškodené krupobitím. Bohužiaľ sa to nazýva vyššia moc, proti ktorej nemôžete veľa urobiť. Ak sa vyskytne varovanie pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, môžete včas rozložiť robustný záhradný rúno na veľmi malé záhradné rastliny, čo môže zabrániť určitým škodám.

Ale ak sa to stalo a krupobitie nepriaznivo ovplyvnilo vaše rastliny, mali by ste vziať do úvahy nasledujúce tipy k srdcu, s ktorými je možné ich zachrániť.

Tipy na obmedzenie poškodenia rastlín

»Tip 1:

Akonáhle krupobitie skončí, mali by ste sa pozrieť na neporiadok. Potom zo záhrady najskôr odstráňte listy a konáre.

»Tip 2:

To isté platí o zlomených vetvách a orezaných listoch, pretože tie tiež rýchlo pochádzajú z chorôb, ako sú plesňový útok, ktorý môže byť postihnutý. Pri tomto prvom vyčistení sa potom môžete dôkladne pozrieť na poškodenie jednotlivých rastlín a vykonať dôkladné prerezávanie a vykonať hodnotné stavebné práce.

»Tip 3:

V niektorých prípadoch tiež pomáha rastlinám rýchlo sa zotavovať z krupobitia starostlivé viazanie rastlín na podložky rastlín (napr. Drevené stĺpiky, drevené tyčinky atď.).

»Tip 4:

Rastliny, ktoré boli úplne zničené, by sa mali z rastlinného lôžka odstraňovať až po regeneračnom období približne 2 až 4 týždne, pretože niekedy sa príroda zotaví lepšie, ako si viete predstaviť.

»Tip 5:

Niekedy však postačuje radikálne prerezávanie, aj keď sú rastliny zjavne úplne zničené a rastliny budú v nasledujúcom roku opäť kvitnúť.

»Tip 6:

Mnoho rastlín poškodených krupobitím sa zotaví samo osebe po asi 4 až 6 týždňoch, hoci niekedy stratili kompletný ročný kvet. S dodatočným oplodnením si však môžete zaistiť lepšiu regeneráciu.