Ponúk

Vyhľadajte kosačku na trávu po trávniku - naše rady týkajúce sa nákupu

Vyhľadajte kosačku na trávu po trávniku - naše rady týkajúce sa nákupu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri nákupe kosačky by ste mali venovať pozornosť veľkosti trávnika a iným podmienkam. Naše poradenstvo o nákupe vysvetľuje, prečo je to dôležité.

Ideálne pre malé oblasti: kosačka na trávu

Ak potrebujete novú kosačku na trávu, nemali by ste si kúpiť iba nejaké zariadenie. Nakoniec je trávnik dôležitým kritériom nákupu. Ak si tu kúpite nesprávnu kosačku, môžete si prácu zbytočne sťažiť, pretože nie všetky modely kosačky sú vhodné pre všetky trávniky. Napríklad záhradný traktor pre záhradu s rozlohou 500 metrov štvorcových a elektrická kosačka pre plochu s rozlohou 1 000 metrov štvorcových by bola nezmyselná.

Preto sme si tu všimli, ktorá kosačka je vhodná pre ktorú oblasť trávnika, takže si potom môžete zvoliť najlepšie zariadenie pre svoju záhradu.

Vyhľadajte kosačku podľa plochy trávnika

Trávniková plocha do 100 metrov štvorcových

S trávnikom do 100 metrov štvorcových by sa mala používať ručná kosačka s vretenom. Táto kosačka odstrihne jednotlivé stonky medzi pohyblivými a pevnými nožmi a ponúka vám možnosť presne nastaviť výšku kosenia. Ak si chcete ušetriť prácu, venujte pozornosť zbernému koši. Týmto spôsobom zabránite nepríjemnému zaháknutiu sekcie po kosení.

Ale pozor:
Ručné kosačky na trávu s dĺžkou trávy nad 10 centimetrov už nie sú vhodné. Vo všeobecnosti si tento typ kosačky vyžaduje veľké úsilie. Existujú však aj kosačky na trávu s vretenom s elektrickým pohonom alebo akumulátorové pohony, ktoré podstatne uľahčujú kosenie trávnika.

Trávniková plocha od 100 do 1000 metrov štvorcových

V prípade troch väčších plôch trávy by sa už malo používať motorizované zariadenie. Tu by ste mali použiť benzínovú kosačku na trávu alebo elektrickú kosačku na trávu. Obe zariadenia majú svoje výhody a nevýhody, preto sa musíte rozhodnúť, ktoré zariadenie si kúpiť.

»Benzínová kosačka na trávu:

Motorové benzínové kosačky na trávu sú stále najpoužívanejším a najspoľahlivejším záhradným náradím.

»Pozrite si aktuálne populárne benzínové kosačky na trávu

Benzínová kosačka na trávu má dostatok sily na ľahké strihanie aj mierne dlhšej trávy. Okrem toho, benzínové kosačky na trávu ponúkajú nezávislosť od zásuvky a eliminuje sa aj problém rezania káblov. A tiež pokiaľ ide o naštartovanie benzínového motora, nemusíte tu vyvíjať veľa energie. Väčšina novších zariadení má teraz funkciu automatického štartu, vďaka ktorej sa spustí detská hra motora.

»Elektrická kosačka na trávu:

V zásade sú samozrejme tiež vhodné elektrické kosačky na trávu. Na rozdiel od benzínových kosačiek na trávu sú omnoho tichšie, čo si určite budú priať najmä vaši susedia (pozri správu Stiftung Warentest Hluk v záhrade: hluk zo susedných dverí).

»V súčasnosti populárne elektrické kosačky na trávu

Takéto kosačky sa však odporúčajú iba pre záhrady, ktoré majú dostatočné napájanie. Kábel sa navyše môže stať skutočným bremenom pri kosení trávnika. Ak sa to náhodou dostane medzi nože, poškodenie je nevyhnutné. Existujú však aj modely s automatickým navijakom kábla, ktorý zaisťuje bezpečné ťahanie napájacieho kábla.

Trávniková plocha nad 1000 metrov štvorcových

S takými obrovskými trávnikmi bude pre vás užitočné, ak si kúpite kosačku na trávu alebo kosačku na trávu. Tu by ste však mali venovať pozornosť aj výkonu motora. Väčšina trávnikových traktorov je tiež vhodná len čiastočne do kopcovitého terénu.

Výrazne zvýšený nákladový faktor by sa nemal spomínať. Kosačky na trávu a traktory na trávu tiež ponúkajú veľa za vaše peniaze. Takže sú cez pripútanosti ako Snehová radlica, zametacie zariadenie, rozmetadlo prívesu a oveľa viac sa dá použiť mnohými spôsobmi.

Alternatíva pre každý trávnik: robotická kosačka

Ťažko uveriteľné, ale robotické kosačky na trávu sú už k dispozícii v špecializovaných predajniach. Tieto malé stroje môžu z vašich rúk zložiť ťažkú ​​záťaž, pretože sami kosia trávnik. Mnoho z týchto robotov už automaticky rozpoznáva, kde trávnik končí, pretože pred kosením vytvárajú virtuálnu mapu. Kosačka na trávu robota kosí trávu tak malé, že ju môžete ľahko nechať na zemi. Takéto robotické kosačky na trávu fungujú ako mulčovacie kosačky.

Táto výhodná alternatíva však prichádza aj za cenu. Navyše musia byť tieto kosačky naložené na dlhú dobu. Pri niektorých modeloch postačuje doba nabíjania až 12 hodín, zatiaľ čo iné sa musia nabíjať až 24 hodín. Výhody robotickej kosačky na trávu však prevažujú nad výhodami, takže nákup takéhoto zariadenia môže byť veľmi užitočný.

Na ilustráciu uvádzame princíp robotickej kosačky na trávu:Komentáre:

 1. Morton

  And still variants?

 2. Hungas

  Ospravedlňujem sa, že nemôžem pomôcť. Dúfam, že vám tu pomôže. Nezúfajte.

 3. Katrina

  What an interesting phrase

 4. Iason

  Mlyn, spammers have already got it freely with this primitive!

 5. Hesperos

  Veľkolepá veta

 6. Kazrazil

  Maybe I'll agree with your opinionNapíšte správu