Tipy a triky

Slamená kvetina: Výsev a starostlivosť o letnú kvetinu


Slamené kvety nielen dobre vyzerajú v záhrade, ale aj v suchých kyticiach. Takže tu je všetko pre siatie a starostlivosť o slamené kvety.

Slamené kvety majú silné farby

Pred niekoľkými rokmi bola slamená kvetina, ktorá kvitla v nespočetných farbách, doma v mnohých našich záhradách, ale v nedávnej minulosti sa, nanešťastie, čoraz viac zabudla. Je tomu tak napriek skutočnosti, že môže byť vynikajúcim spôsobom krájaná a sušená koncom leta a potom by často mohla nájsť svoje miesto v sušiarni.

Slamená kvetina je tiež jednou z rastlín, ktoré sa ľahko udržiavajú v záhradnom lôžku, ale je potrebné ju zasielať znovu a znovu každý rok, pokiaľ jednotlivé trvalky nemôžu byť prezimované bez mrazu. Na vhodnom mieste môže slamená kvetina tiež na jeseň zaistiť nezávislé opätovné siatie vysunutím svojho semena. V opačnom prípade je tu popísané, ako si môžete sami zasiať slamený kvet.

Výsev ročného letného kvetu

Slamené kvety sú k dispozícii v pestrej zmesi s ružovými, červenými, oranžovými, bielymi a žltými kvetmi, niekedy dokonca kombinovanými v niekoľkých farbách. Bez ohľadu na to, ktorú farbu / y si vyberiete, slamené kvety si môžete priniesť na parapet už v apríli alebo ich zasiať priamo do poľa od mája (bezprostredne po ľadových svätých). V obidvoch prípadoch stačí jemne zatlačiť jemné semená do pôdy.

Pri sejbe však treba pamätať na to, že slamené kvety jednoznačne uprednostňujú úplné miesto na slnku a suché pôdne podmienky.

Starostlivosť o slamy kvety správne

»Podpora kvitnutia:

Skoré kvety slamy začínajú kvitnúť v júni a rastliny zasiate vonku začnú kvitnúť koncom júna / začiatkom júla. Potom kvitnú až do októbra. Akonáhle však kvety začnú uschnúť, mali by ste ich okamžite odstrániť, aby sa podporila rýchla tvorba nových kvetov.

, Zavlažovanie:

Aj keď slamená kvetina jednoznačne uprednostňuje suchú pôdu, je potrebné ju v mimoriadne horúcich dňoch zalievať minimálne. Týmto spôsobom môžete dokonca slamenú kvetinu uchovávať vo veľkých nádobách.

"Hnojenie:

Počas rastu a tesne pred kvitnutím môžete slamený kvet spevniť malým množstvom kompletného hnojiva. Akonáhle kvety slamy kvitnú, ďalšie oplodnenie sa neodporúča. Od tohto bodu by ste však mali podporovať vysoké slamené kvety, aby sa pri vetre a daždi príliš rýchlo nezaklapli.

"Zima:

Väčšina odrôd slamy nie je odolná. Preto musíte kvetiny buď prezimovať v miestnosti bez mrazu alebo zabezpečiť primeranú ochranu pred zimným mrazom vonku.

Tip - sušenie slamených kvetov:

Slamené kvety vyzerajú skvele v suchých kyticiach. Je to skvelý domáci darček zo záhrady. Slamené kvety stačí iba správne uschnúť vopred. Jednoducho odrežte napoly otvorené kvety tak dlho, ako je to možné, a zaveste ich na chladné a tmavé miesto.