Záhradné tipy

Záhrada západného štýlu: tipy na implementáciu


Malý divoký západ sa môže presunúť aj do vašej vlastnej záhrady. Tu je niekoľko tipov, ako vytvoriť záhradu v západnom štýle.

Zmeňte svoju záhradu na divoký západ

Tento štýl sa dá urobiť úplne ľahko pomocou niekoľkých relatívne lacných doplnkov a niekoľkých jednoduchých krokov. Určite rýchlo zaujmete susedov a priateľov. Tu je niekoľko tipov, ako implementovať západný štýl do vašej záhrady.

Tipy pre záhradu v západnom štýle

Tip 1 - červená zem:

Po prvé, červená pôda je dôležitá pre kvetinové záhony, ktoré môžete ozdobne šíriť vo forme červeného granulátu a / alebo rastlinnej hliny ako vrchnej vrstvy. Jednou z výhod granúl alebo ílu je samozrejme to, že ukladá vlhkosť pre rastliny, čo znamená, že môžu byť optimálne dodávané, najmä v letných mesiacoch.

Ako alternatívu môžete tiež distribuovať ozdobnú mulčovú kôru na záhrade, ktorá je teraz k dispozícii v špecializovaných predajniach v rôznych odtieňoch farieb.

Tip 2 - vhodné rastliny:

Na divokom západe nie je rastlinná krajina vždy neúrodná a neúrodná, a preto môžete okrem početných kríkov vo vašej záhrade ľahko zasadiť kvitnúce kríky. Ďalej všetky kaktusy v hlinených kvetináčoch vyzerajú dosť atraktívne.

Tu sú niektoré rastliny, ktoré sa obzvlášť hodia do západnej záhrady:

  • Levanduľa, bodliak, Ginkgo,
  • Sequoia, javor, borovica,
  • Gorse, ocot, vres vo všetkých farbách,
  • Trávy, rakytník, letná šeľa,
  • Rowan bobule, cypreše, vlnená kôra,
  • Tymián, rozmarín, oregano,
  • Kôpr, trasenie kvetov trávy a slamy

Tip 3 - vyčinená hovädzia koža:

Úprava západného nábytku je samozrejme nevyhnutná, aj keď záhradný nábytok by mal byť, samozrejme, vyrobený z dreva. Čalúnenie si môžete vybrať aj s útulnou látkou na kontrolu alebo s imitáciou kože.

Vyčinenú hovädzinu by ste mali zavesiť aspoň v priestore na sedenie. Potom môžete optimalizovať styling pomocou doplnkov z ovčej vlny, ktoré sú dnes na trhu často dostupné.

Tip 4 - západné príslušenstvo:

V tomto štýle sa nesmie nechať ujsť rustikálny trojnohý gril, na ktorom sa môžu opekať tie najkrajšie steaky a na ktorom sa dá v noci ešte dusiť gulášová polievka.

V záhrade môžete tiež ozdobne distribuovať typické západné doplnky. Vhodné sú napr. vyradené sedlo, mučiaci kolík, hromada palivového dreva s guľatinou a sekerou, kovbojský klobúk na stene atď.

»Mimochodom:

Početné doplnky pre tematické večierky si môžete kúpiť na internete za veľmi prijateľné ceny. Tu určite nájdete krásne záhradné dekorácie pre vašu západnú záhradu.