Výzdoba

Žltý kvet žonglér: umiestnenie a starostlivosť

Žltý kvet žonglér: umiestnenie a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Žltý kvet žongléra, ktorý pochádza z Čile, už dávno v našich záhradách zvíťazil. Tu všetko o umiestnení a starostlivosti o kvetinu.

Žltý kvet žongléra pochádza z Čile

Svietiaca vytrvalá rastlina nie je vhodná len pre konvenčné pestovanie záhony, ale môžete ju tiež uchovávať ako nádobu a ľahko ju používať na brehu záhradného jazierka. V plytkých zónach záhradného jazierka môžete použiť aj niekoľko odrôd (dôležitá je tu hĺbka vody až 10 centimetrov). V záhradníckych obchodoch sa občas ponúka modrý kvet žonglér, ktorý vytvára veľký kontrast k žltej odrode, ako aj hybridným odrodám v červenej, oranžovej, bielej a viacfarebnej odrode kvetov.

Najdôležitejšie je však umiestnenie a starostlivosť o žltý kvet žonglér.

Výber lokality

Žlté kvety žonglérov dávajú prednosť vlhkým pôdnym podmienkam bohatým na živiny na úplnom slnku pred mierne svetlou penumbrou. Dosahujú výšku postavy až 40 centimetrov a vždy odmeňujú svojho záhradníka bohatým kvetom.

Tip:

S žonglérskymi kvetmi môžete stále produkovať trochu zamokrenia, najmä ak necháte kvety v vedre. Až 10 centimetrov hĺbky zavlažovacej vody nepoškodzuje túto odrodu, najmä v horúcich letných mesiacoch.

Starostlivosť o žltý žonglér kvetina správne

"Propagácia:

Väčšinou ročný kvet žonglér je určite jedným z ľahko udržiavateľných záhradných kríkov a každý rok na jeseň rastie samovysávaním. Je však dôležité, aby ste neodrezali stonky na konci kvetu, aby sa žltý kvet žongléra mohol rozmnožovať.

»Zimná ochrana / prerezávanie:

Nezávislé hnitie stoniek zároveň zaisťuje lepšiu zimnú ochranu. Ak je to potrebné, je možné skoré jarné orezávanie.

"Hnojenie:

Okrem toho nemusíte žonglérskemu kvetu dodávať hnojivo, pokiaľ môže z pôdy čerpať dostatok živín. V opačnom prípade môžete v prípade potreby podať minimálne kompletné hnojivo.