Sadenice

Znovu natierajte záhradné prístrešok - krok za krokom


Nezáleží na tom, ako dobre vyzerá vaša záhrada - ak je to zvetrávaný záhradný dom, zrúti to pohľad. Moje pokyny vám ukážu postupnú obnovu záhradného domu.

Záhrada sa v priebehu času zvetrávala

Záhradné domy sú v poriadku. V minulosti sa používali iba ako prístrešky na náradie alebo ako úschovňa bicyklov, ale dnes sú omnoho viac, často sú dokonca zariadené ako obývacia izba, takže tu môžu stráviť aj záhradné párty alebo romantické večery.
»Krásne príklady domov na: //www.gartenhaus.holzprofi100.de

Ale aké je použitie najpríjemnejšej atmosféry, keď záhradný dom jednoducho nevyzerá pekne zvonku? Koniec koncov, vietor, počasie a slnečné žiarenie nielen spôsobujú, že neošetrené a neošetrené záhradné domy vyzerajú staré, ale časom tiež maľované.

So správnymi prípravnými prácami a kvalitnou farbou na ochranu pred poveternostnými vplyvmi môžete starej záhrade dať nový lesk. Naše pokyny vám ukážu, ako to urobiť.

Potrebujete:

  • metla
  • drôtenou kefou
  • Brúsny papier (stredne drvina) / brúska
  • respirátor
  • Kryt / Novinový papier
  • mäkká, široká plochá kefa
  • dreva primer
  • Wetterschutzfarbe

Pokyny na maľovanie záhradnej kôlne

➤ Krok 1:

Predtým, ako budete môcť natrieť kefu, musíte najprv dôkladne vyčistiť záhradný prístrešok. V prvom kroku zametajte povrch metlou a potom drôtenou kefou, aby ste odstránili pavučiny a iné nečistoty.

Prípadne môžete skontrolovať aj záhradu. Pred prechodom na ďalší krok by ste mali nechať dom úplne vyschnúť.

➤ Krok 2:

Ak chcete odstrániť staré zvyšky farby, mali by ste teraz zobrať brúsny papier so strednou veľkosťou zŕn a celý piesok zbrúsiť. Ak chcete túto prácu uľahčiť, môžete samozrejme použiť aj brúsku. Pri oboch variantoch je však dôležité, aby ste si nasadili respirátor. Tým sa zabráni vdýchnutiu brúsneho prachu.

Potom musíte záhradný dom opäť vyčistiť, aby ste odstránili brúsny prach.

➤ Krok 3:

Teraz okolo záhradného domu vložte kryciu fóliu alebo noviny, aby žiadna farba nemohla preniknúť do zeme neskôr. Potom môžete konečne zobrať mäkkú, širokú plochú kefu a natrieť záhradný dom pomocou základného náteru na drevo. Mali by ste to urobiť dvakrát.

Základným náterom s dreveným základným náterom sa potom farba na ochranu proti poveternostným vplyvom lepšie drží. Vrstva so základným náterom tiež optimálne chráni drevo pred napadnutím modrým morením (viac o ňom tu).

➤ Krok 4:

Po správnom zaschnutí základného náteru môžete teraz použiť ochrannú farbu. Výber farby je samozrejme záležitosťou vkusu. Nezabudnite však, že by to malo zodpovedať zvyšku alebo štýlu vašej záhrady. Ako napríklad záhradný dom v škandinávskom červenom a bielom štýle?

Bez ohľadu na to, ktorý odtieň ste si vybrali, nechajte farbu po lakovaní dobre vyschnúť. Potom by ste mali záhradný dom namaľovať druhýkrát. A ste hotoví s skrášlením vášho záhradného domu.

Ak kupujete záhradný dom alebo stavate záhradný dom, mali by ste to urobiť ihneď po stavbe, aby bolo drevo od začiatku chránené a vyzeralo dobre.