Starostlivosť

Zariadte záhradný dom pohodlne - 8 tipov pre príjemnú atmosféru


Dvere otvorené, záhradné náradie von, dvere opäť zatvorené - takto väčšina ľudí používa záhradnú kôlňu. Aj to sa dá pohodlne nastaviť. Ukážeme vám 8 tipov.

Môžete tiež pohodlne zriadiť záhradný prístrešok

Hneď po skončení letných mesiacov sa v záhradných prístreškoch v minulosti skladovali hnojivá, zalievacie pôdy, záhradné náradie alebo kempingové stoličky. Postupom času sa však situácia výrazne zmenila. Rickety drevené chaty teraz ustúpili od stabilných budov, ktoré sú čiastočne izolované alebo murované.

Víkend v takomto záhradnom dome je vynikajúci - za predpokladu, že je na jeseň ešte dosť teplý alebo máte možnosť vykurovať budovu. Potom bude víkend v pridelení rovnako pekný ako krátka dovolenka v jesenných a zimných mesiacoch.

Napriek základnej výbave nábytku však často chýbajú vhodné bytové doplnky, vďaka ktorým je záhradný dom pri častých pobytoch pohodlnejší a útulnejší. V tomto článku uvádzame niekoľko návrhov.

Získajte návrhy

Na dekoráciu si môžete vybrať z rôznych štýlov, dekorácií a variantov príslušenstva. Repertoár je takmer nekonečný a ak si nie ste istí, akým smerom by dekorácia mala ísť, môžete sa inšpirovať a poradiť v mnohých online obchodoch alebo v obchode. Napríklad niektoré webové stránky majú ďalšiu kategóriu pre návrhy a rozhodovanie. Napríklad, stránky z konfekcie loberon.de nájdete pod kľúčovými slovami „domáce doplnky“ alebo „inšpirácia“, na ktorých nájdete krásne nápady na navrhovanie záhrady a všetko okolo nej.

Ak ste sa už na tomto štýle už rozhodli, ale stále si nie ste istí konkrétnou implementáciou, máme niekoľko nápadov, ako tento štýl implementovať.

Tipy na útulnú atmosféru v záhradnej kôlni

Tip 1 - drevený nábytok:

V mnohých záhradných domoch sa v zásade hodí neupravený drevený nábytok, napríklad so rezbami. Pretože tento nábytok je často len užitočný, mali by ste napríklad pohodlnejšie spríjemniť tvrdé drevené lavice alebo stoličky s vankúšmi. V prírodnom prostredí sa na obrázok hodia najmä kvetinové vzory alebo vzory rastlín.

Ak vonku ochladne, môžete si do záhradnej kôlne dať aj prikrývky. Tie by však potom mali byť vyrobené z páperovitých látok.

Tip 2 - sviečky:

Ak dni rýchlo stmavnú, sviečky alebo lampióny sú veľmi vhodné na vytvorenie príjemnej atmosféry. Ak nechcete riskovať horenie ohňa, môžete získať aj sviečky napájané z batérie alebo rôzne rozprávkové svetlá.

Tip 3 - busty:

Busty, napríklad vyrobené zo sadry, dodávajú záhradnému domu klasický a stredomorský vkus. Mali by ste ich dať zreteľne viditeľné, ale aby neboli v ceste. Ideálne miesta sú napr. vyvýšené skrinky alebo police.

Tip 4 - rastliny:

Pokiaľ rastliny stále kvitnú, mali by ste im to tiež umožniť. Existujú napr. Koše z dreva, železa alebo plastu, ktoré môžete vysadiť a dodať vášmu záhradnému domu osviežujúcu atmosféru. Na to sú vhodné aj vázy alebo kvetináče, napríklad vyrobené z terakoty viazanej na zem.

Ak si chcete v záhrade udržiavať menšie rastliny kvôli chladnejším teplotám, môžete ich umiestniť aj na malé bylinné porasty.

Mimochodom:

Formy vyrobené zo železa, na ktorom sa rastliny môžu krútiť, t. J. Takzvané lezecké pomôcky, sa môžu používať v chladných mesiacoch a vonku v letných mesiacoch.

Tip 5 - rohožka:

Pred záhradnými domami sú zriedka spevnené chodníky ako v obytných domoch. Preto má zmysel umiestniť rohožku pred záhradný prístrešok alebo pred vstupný priestor. Je však tiež dôležité, aby to zodpovedalo štýlu zvyšku interiéru.

Tip 6 - háčiky / držiaky pre záhradné náradie:

Ak si chcete vytvoriť priestor pre dekorácie, možno budete musieť uložiť záhradnícke potreby. Na tento účel sú vhodné háčiky alebo konzoly. To zase môže zničiť celú atmosféru miestnosti. Najlepší spôsob, ako uložiť tieto položky, je za oponou.

Tip 7 - námorná dekorácia:

Námornú atmosféru môžete vytvoriť napríklad zavesením alebo nastavením pádiel. Túto atmosféru môžete dosiahnuť aj zručným umiestnením veľkých lastúr alebo hviezd, alebo pomocou iných predmetov spojených s loďami. Napríklad by ste mohli zavesiť aj časti bezpečnostných sietí. Môžete ich zase vybaviť hviezdicami alebo inými morskými zvieratami.

Ale tiež pekná sklenená váza s dunovou trávou. Nechajte svoju fantáziu bežať voľne.

Tip 8 - hojdacia sieť:

Ak je dostatok miesta, môže hojdacia sieť šíriť aj hojdacia sieť.

Záver

V podstate, ak si naozaj vážite štýl a dobrú výzdobu svojho záhradného domu, mali by ste venovať pozornosť uniformite. Existuje niekoľko, nie nevyhnutne drahých spôsobov, ako to urobiť. Pred nákupom dekorácie by ste však mali premýšľať o orientácii - mali by sa objekty šíriť na pláži, pocit ako v Toskánsku alebo jesenná atmosféra? Pekné návrhy a rady môžete získať na internete alebo od špecializovaných predajcov.