Nápady a inšpirácia

Vybavenie kúpaliska: Patrí do prírodného bazéna

Vybavenie kúpaliska: Patrí do prírodného bazénaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Niekoľko rastlín a rýb - rybník na kúpanie nepotrebuje oveľa viac vybavenia. Myslíš! Sotva ktokoľvek sa nemôže vyhnúť vhodnej technológii pre stálu prevádzku jazierka.

Kúpaliská sú moderné

V posledných rokoch (pozri správu Süddeutsche.de) trend klesol z kúpaliska a stále viac smerom k kúpalisku / prírodnému bazénu. Na jednej strane je to spôsobené skutočnosťou, že prírodný kúpalisko zapadá oveľa lepšie do celkového obrazu záhrady a samozrejme sa ľahšie udržuje. To však neznamená, že si vôbec nevyžaduje údržbu a technické pomôcky. Naopak: akonáhle ste vo svojej záhrade vytvorili prírodný kúpalisko, musíte ho samozrejme vybaviť špeciálnou požiadavkou na kúpalisko, aby bola čistá a plne funkčná.

Určite sa čudujete, prečo je potrebné vybaviť svoje kúpalisko technológiou. Koniec koncov, v prírode neexistujú žiadne rybníkové pumpy a rybníkové filtre, ale voda v jazere je väčšinou čistá a pomerne čistá. To môže byť všetko správne, ale v prírode je tiež veľmi rozdielny vzťah medzi rastlinami, rybami a vodou. Musíme teda pomôcť v kúpalisku. Nižšie nájdete všetko, čo k tomu potrebujete.

Potrebujete to pre svoje kúpalisko alebo prírodný bazén

Potreba vybavenia v kúpalisku / prírodnom bazéne možno rozdeliť do nasledujúcich hlavných kategórií:

  • Rybné čerpadlo - pre prívod kyslíka do jazierka na kúpanie
  • Rybníkový filter - pre hodnoty zdravej vody
  • Rybníková technológia - osvetlenie, fontány atď.
  • Zariadenia na čistenie rybníkov
  • Iní - i.a. Rastliny, ryby, krycie siete, teplomery atď.

Teraz by sme chceli podrobnejšie vysvetliť, čo patrí do jednotlivých kategórií a prečo sú jednotlivé prvky vôbec potrebné.

Pump Čerpacie čerpadlo:

Účinne pracujúce čerpadlá pre jazierka sú srdcom každého kúpaliska, pretože poskytujú potrebnú cirkuláciu vody, t. J. Prívod kyslíka. Preto je najdôležitejšou súčasťou rybníka na kúpanie.

Pri nákupe je dôležité, aby ste venovali pozornosť nielen hodnotám výkonu a dlhovekosti, ale aj spotrebe energie. Napokon, vaše jazierkové čerpadlo bude bežať nepretržite po celý rok. V dôsledku toho môžu mať malé rozdiely v spotrebe energie obrovský vplyv.

Filter Rybníkový filter:

Rybníkové filtre zabezpečujú čistú a zdravú vodu v jazierku. V tomto segmente sú už často ponúkané kompletné rybníkové systémy, ktoré kombinujú rybníkové čerpadlo a rybníkový filter vrátane rôznych fontánových príslušenstiev (pre fontány) v jednom zariadení. Takéto kompletné zostavy pozostávajúce z vodného prvku, čerpadla a rybníka sú k dispozícii na stránke gartentotal.de.

Pri nákupe je však dôležité zabezpečiť, aby sa biologické čistenie vody vykonávalo pomocou mikroorganizmov a iných biologických procesov a aby sa nemuseli používať žiadne chemické látky, ako je chlór. V opačnom prípade si nebudete ryby a rastliny dlho užívať.

Technology Technológia jazierka:

Technológia plaveckého rybníka je teraz mimoriadne univerzálna a siaha od osvetlenia po fontánovú technológiu, rôzne bublinkové efekty atď. Pred vytvorením rybníka na kúpanie si však premyslite, ktorú technológiu by ste do nej chceli začleniť. Nakoniec, napr. podvodné svetlá sú naplánované presne v kúpalisku.
Pri plánovaní jazierka na kúpanie je najlepšie použiť náčrtok, aby ste ukázali, ako si predstavujete rybník, ako vyzerá, a pomocou vhodnej technológie jazierka.

Care Starostlivosť o rybník:

V špecializovaných predajniach je k dispozícii široká škála pomôcok na údržbu jazierok na kúpanie, napr Kefy na kúpanie, pristávacie siete, vysávače, čističky vody atď. Dosah je skutočne obrovský, a preto sa môžete sami rozhodnúť, ktoré čistiace zariadenia použijete.

Dôležité:

Vždy sa vyhnite chemickým čistiacim prostriedkom čo najúplnejšie.

➤ Iné:

Táto kategória zahŕňa všetky ostatné nákupy, ako sú rastliny, ryby, krycie siete, teplomery atď., Ktoré nie sú potrebné pre kúpalisko samo o sebe, ale samozrejme ho vizuálne výrazne vylepšujú. Čo by napokon bolo, keby bol rybník bez rastlín? To je dôležité, len ak len preto, že niektoré z nich znižujú tvorbu rias v kúpalisku (to zahŕňa napríklad úlovky, kalamáre a šťuky). V prírodnom rybníku by samozrejme nemali chýbať žiadne ryby. Iné nákupy, ako napr teplomer alebo krycie siete však nie sú nutnosťou.