Tipy a triky

Zimovanie a starostlivosť o ker princeznú - ako sa to robí

Zimovanie a starostlivosť o ker princeznú - ako sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krík princeznej je jednou z vždyzelených rastlín po celý rok. Tu raz popísal, ako by ste mali prezimovať a starať sa o princeznú krík.

Princeznicové kríky nie sú odolné

Krištáľová princezná, ktorá pochádza z trópov (prevažne z Brazílie) a kvitne v intenzívnej fialovej farbe, je nám napriek svojej milosti stále do značnej miery neznáma a zriedka sa vyskytuje v záhradných centrách. Táto vždyzelená rastlina kvitne väčšinou od júna do jesene a jej kvety sa javia ako mystické, pretože hlboká fialová kvetina jednotlivcov magicky priťahuje pozornosť každého.

Principánový ker je v zásade vhodný na udržiavanie v zimnej záhrade a na veľmi slnečnom mieste vonku. Na poli je najlepšie vždy vysádzať kríky princeznej, ktoré dorastajú do 100 centimetrov, do kvetináčov, aby ste ich mohli ľahko prepravovať na zimovanie v interiéroch bez mrazu. Slnečné miesto je obzvlášť dôležité, pretože krík princeznej rýchlo odhadzuje svoje listové šaty, ak je príliš veľa tieňa a nevytvára žiadne kvety.

Tu sú ďalšie tipy, čo by ste mali zvážiť pri zimovaní a starostlivosti o kríkov princeznej.

Hibernate Bush pre princeznú

Kríky princeznej nie sú vytrvalé, a preto sa musia zimovať v izbách bez mrazu. Aj keď sa táto fáza v domovskej krajine používa ako odpočinok, je ťažké zaručiť tento stav v osobitne osvetlených miestnostiach. Potrebnú odpočinkovú fázu je možné do značnej miery dosiahnuť umiestnením kríka vo svetlej miestnosti s priemernou izbovou teplotou 10 stupňov a udržiavaním relatívne suchého, t.

Po prezimovaní musíte princeznú krík veľkoryso skrátiť, mali by ste však iba znížiť ročné výhonky. Vytrvalé drevo vôbec neznesie rez.

Starostlivosť o Bush princezná správne

»Zavlažovanie / hnojenie:

Počas celej sezóny by ste mali kroví princeznej udržiavať mierne navlhčený (bez zamokrenia) a pravidelne mu poskytovať kompletné hnojivo. Ideálne je použitie špeciálneho hnojiva na báze azalky. S týmto hnojivom môžete hnojiť rastliny asi každé jeden až dva týždne.

Mimochodom:

Nalievanie krovia princeznej dažďovou vodou je odborníkmi hodnotené ako optimálne - dokonca aj v zimných mesiacoch!

"Presádzať:

Presádzanie sa zvyčajne odporúča každé dva roky, aj keď by ste mali používať pôdu najvyššej kvality.

Jediným problémom rastliny je skutočnosť, že ju musíte pravidelne prerezávať. Dôvodom je to, že krík sa veľmi ťažko vyháňa zo svojho starého dreva, a preto je orezávanie veľmi užitočné pri vytváraní nových párov rastlín. Hlavne preto, že rastlina sa zle vetví.

»Kontrolní škodcovia:

Okrem toho je krik princeznej občas infikovaný bežnými škodcami (napríklad voškami), a preto by ste ich mali podrobovať pravidelným kontrolám škodcov. V prípade zamorenia musíte okamžite napadnúť príslušného škodcu pesticídom.Komentáre:

  1. Jaecar

    V ňom niečo je. I thank you for the help how I can thank?

  2. Enrico

    Directly in the purpose

  3. Mahoney

    Myslím, že nemáš pravdu. Ponúkam o tom diskutovať. Napíš mi v PM.Napíšte správu