Dom a záhrada

Zimné záhradníctvo - 5 praktických rád


Záhradná kôlňa sa používa hlavne v lete. Začiatkom chladného obdobia získate hodnotu a podstatu tým, že je odolný voči zimám. S týmito 5 tipmi je úloha vykonaná rýchlo.

V lete sa záhradné domy často používajú na príjemné grilovanie s priateľmi. Veľa majiteľov záhrad nájde vo svojom malom dome ideálne útočisko na teplé obdobie. Tu si môžete na chvíľu oddýchnuť a uniknúť stresu každodenného života.

V zime sa však takýto záhradný dom často používa ako sklad. Záhradné stoličky, záhradné stoly a záhradné náradie, ale aj rastliny sú chránené pred zimnými vplyvmi a uložené v dome.

Ak nie je záhradná kôlňa dostatočne chránená, na jar môže nastať nepríjemné prekvapenie. Ochrana záhradnej haly pred počasím je preto nevyhnutná.

Práca pred zimou

Tip 1: Starostlivo skontrolujte záhradný dom

Predtým, ako sa rozlúčite so zimou, mali by ste dôkladne skontrolovať prípadné poškodenie vašej záhradnej kôlne. Je strecha stále tesná? Má žľab nejaké trhliny? Musia sa skontrolovať aj steny, okná a dvere. Ak sú potrebné opravy, mali by sa vykonať čo najskôr. Nikdy nevieš, aká tvrdá zima bude. Aj malá prasklina sa môže v ťažkej zime rýchlo zväčšiť.

Odporúča sa tiež, aby boli drevené okná a dvere ošetrené drevenou glazúrou, ktorá chráni drevo. Namiesto toho môžete použiť aj farbu, ktorá je odolná voči poveternostným vplyvom. Neexistujú žiadne obmedzenia pre vašu fantáziu. Škáry na oknách a dverách sa dajú ľahko vyplniť stavebnou penou. Toto je v podstate jednoduchý, ale účinný krok.

Tip 2: vypnite vodu

Aby ste predišli veľkým škodám spôsobeným vodou, je veľmi dôležité, aby ste vodu včas vypli a vyčistili všetky potrubia. Po vypnutí vody musíte jednoducho otvoriť všetky kohútiky a nechať zvyšnú vodu vytiecť z potrubí. Pri opätovnom zapnutí vody zostanú kohútiky otvorené až do pružiny.

Ak vám táto úloha unikne, vodovodné potrubie môže zamrznúť a prasknúť. Toto poškodenie nie je len nepríjemné, ale často aj veľmi drahé. Môžete tiež umiestniť nemrznúcu zmes na toaletu, aby ste zaistili dodatočnú ochranu pred zamrznutím.

Najlepšie je úplne vyprázdniť dažďové sudy pred domom alebo za domom. Ak ich tam necháte a voda v nich zamrzne, dažďové sudy prasknú. Jednoduchým vyprázdnením tu ušetríte veľa peňazí.

Práce v zimných mesiacoch

Tip 3: Pravidelne kontrolujte

Odporúča sa tiež občas skontrolovať, či je všetko v poriadku. Pri pravidelnej návšteve si môžete všimnúť malé nedostatky a podľa potreby ich odstrániť. Vyhnite sa tak veľkým opravám.

Tip 4: Odstráňte sneh zo strechy

Najmä v prípade silného sneženia je vhodné pravidelne kontrolovať, či je všetko v poriadku. Ťažké snehové zaťaženie môže rýchlo zrútiť vašu strechu. Vlhkosť sa tiež môže rýchlejšie presúvať do domu. Tak rýchlo uchopte lopatu na sneh a čo najrýchlejšie odstráňte sneh.

Tip 5: vykurovanie záhradného domu - je to potrebné?

Či už potrebujete zahriať záhradný prístrešok medzi alebo zvýšiť teplotu na približne 5 stupňov Celzia, záleží na tom, či sa kríky alebo rastliny vo vašej záhradnej kôlni musia prezimovať. Niektoré kríky a rastliny zvyčajne potrebujú trochu tepla. V odborných knihách (v zime pozri záhradný sprievodca) môžete skontrolovať, či sú vaše rastliny postihnuté.

Elektrické ohrievače sú veľmi vhodné na vykurovanie. Výhodou je to, že teploty sa dajú neustále nastavovať a predovšetkým udržiavať. Uistite sa však, že záhradný prístrešok je vybavený takým spôsobom, aby ste mohli bezpečne namontovať chladič.

Z času na čas choďte na záhradu a dobre vetrajte. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť tvorbe plesní alebo škvrnám od plesní. Nemusíte vetrať každý deň, ale len o tom premýšľajte občas.

Zvláštnosti záhradkárskych a záhradníckych záhrad

Pozemky alebo pridelenia majú osobitnú vlastnosť - aj pokiaľ ide o zimné kotvenie. Zvláštnosťou je, že koncom jesene, zvyčajne koncom októbra a začiatkom novembra, je voda vypnutá pri hlavnom prívode vody. Toto sa často robí v komunite a súčasne sa vodomery odčítajú v jednotlivých pozemkoch alebo pozemkoch.

Ako užívateľ záhradníckej záhradky musíte preto dodržať dátumy odstavenia vody a nemôžete samostatne určiť, kedy chcete vodu využívať. Je dôležité, aby ste otvorili kohútiky v záhradnej kôlni, len čo sa voda vypne.

Keďže záhradkárske záhrady často prenasledujú lupiči, najmä v zime, je vhodné, aby ste okná vyrábali napríklad pomocou veľkých dosiek. Týmto spôsobom môžete aspoň konkrétne zabrániť rozbitým oknám.

Rozsah, v akom sa záhradná hala môže v zime ohrievať v záhradníckom systéme pre záhrady, závisí od rôznych faktorov. Pretože každý klub má svoje vlastné pravidlá a existujú tiež federálne zákony o záhradkárstve (pozri tu), mali by ste sa v prípade pochybností informovať, aby ste sa vyhli poškodeniu a osobným nepríjemnostiam.