Výzdoba

Záhradnícke rukavice: prezentované modely a oblasti ich použitia


Dobré záhradnícke rukavice sú pre záhradníctvo nevyhnutné. Tu uvádzame niektoré modely a ich oblasti použitia.

Gumové záhradné rukavice sú najobľúbenejšie

V špecializovaných predajniach je na predaj nespočetné množstvo záhradníckych rukavíc a sotva každý spotrebiteľ vie, ktorý pár použiť. Medzitým existujú aj rôzne vybavené rukavice na rôzne záhradnícke úlohy, čo môže byť nesmierne užitočné na ochranu našich rúk po celú sezónu.

Ale aké záhradné rukavice existujú a pre ktoré oblasti použitia sú vhodné? Povieme vám to.

Prezentované modely záhradných rukavíc a ich oblasti použitia

»Gumové rukavice:

Hneď ako v záhrade použijete chemické látky, mali by ste použiť aj gumené rukavice. Ich dĺžka by mala siahať minimálne po zápästie, pretože pri manipulácii s chemikáliami existuje riziko postriekania. Jedinou nevýhodou tohto materiálu je, že niektorí záhradníci s ním môžu rýchlo získať spotené ruky.

Po práci odstráňte gumené rukavice skrútené doľava a vložte ich do čistiaceho kúpeľa. Môžete to ľahko urobiť z vlažnej vody a trocha umývacieho prostriedku. Po vyčistení nechajte rukavice dobre uschnúť.

»Kožené rukavice:

Kožené rukavice sú obzvlášť robustné, a preto sa dajú použiť na mnoho pracovných miest na záhrade. Najmä vtedy, keď sa musí opracovávať tŕnistá alebo pichľavá rastlina. Nie však tak sú rukavice z mäkkej kože, ktoré sú veľmi podobné textilným rukaviciam, ale sú pohodlnejšie a odolnejšie.

Nevýhodou všetkých kožených rukavíc je to, že sa ťažko čistia, pokiaľ nejde o modely vhodné pre práčku, ako sú napr. veľa z mäkkých kožených rukavíc.

»Látkové rukavice:

Látkové rukavice sú vhodné pre takmer všetky jednoduché záhradnícke práce (napr. Výsev semien, rezanie kvetín atď.), Zvyčajne sa dajú ľahko prať v práčke a sú väčšinou priedušné. Aj pre deti sú záhradné rukavice vyrobené z tkaniny lacno dostupné v záhradnom obchode.

Okrem toho si dnes môžete v špecializovanom obchode kúpiť aj bavlnené textilné rukavice odpudzujúce vodu a farebné dekory. Mali by ste si však uvedomiť, že tento typ rukavíc sa pri silnom záhradníctve rýchlo roztrhne a menej chráni, napr. pred tŕňmi.

Mimochodom, textilné rukavice bez špeciálnych doplnkov by mali stáť maximálne 6 eur za pár, pretože sa zvyčajne môžu nosiť iba počas jednej sezóny.

»Kombinované / vysoko kvalitné modely:

Kombinované modely záhradných rukavíc sa v súčasnosti stále viac ponúkajú v záhradnom obchode. Napríklad textilné rukavice, ktorých dlane boli pokryté syntetickou kožou. To má tú výhodu, že môžete tiež nosiť tento typ záhradníckych rukavíc pre robustnejšie záhradnícke úlohy bez toho, aby ste dostali potené ruky. Pri kúpe takýchto modelov by ste však mali venovať pozornosť ich umývateľnosti.

Ak sa staráte o svoje záhradnícke rukavice, mali by ste zvoliť aj kvalitné modely, ktoré sa zvyčajne vyznačujú špeciálnymi doplnkami. Patria sem napríklad: