Starostlivosť

Wonder flower: výsev a starostlivosť o kvitnúcu bylinkovú rastlinu


Existujú rastliny, ktoré prichádzajú s podivnými menami. Takže napr. zázračný kvet. Tu sa dozviete, prečo sa to volá a ako sa to vysádzalo.

Wonder kvety majú často viacfarebné kvety

Cinquefoil, kvet spider, snapdragons - existuje toľko rastlín s podivnými názvami. V našich záhradách je veľmi populárny napr. tiež zázračný kvet (Mirabilis jalapa). Zvláštnosťou vecí, ktoré sa ľahko udržiavajú, aj keď nie v zime, je to zázračný kvet, ktorý môžete pestovať v mnohých svetlých farbách kvetov, ako napríklad s bielymi, žltými, ružovými, červenými a niekedy aj dvojfarebnými kvetmi. Toto bude pravdepodobne dôvod pomenovania.

Mimochodom:

Zázrakový kvet zvyčajne sprejuje svoju nádhernú vôňu cez noc, čím príjemne vonia pomarančmi.

Pestovanie / výsev zázračného kvetu

Na jeseň vytvára zázračný kvet dostatok semien, ktoré môžete ľahko zbierať a sušiť (pozrite sa na zber semien - je to možné?). Od marca môžete semená použiť na kreslenie zázračného kvetu na okennom parapete. Doba klíčenia je medzi 1,5 a 2 týždňami.

Po ľadových svätcoch potom môžete na pole priviesť zázračný kvet, ktorý pôvodne pochádza zo Strednej Ameriky. Uprednostňuje úplné slnko pred minimálne čiastočne zatieneným miestom, kde je to možné chránené pred vetrom. Aj keď kladie len málo požiadaviek na prevládajúce pôdne podmienky, miluje pôdu bohatú na živiny a mierne vlhkú pôdu.

Tip:

Pôda chudobná na živiny sa najlepšie obohacuje humusom pred výsadbou.

Nádherný zázrak kvet

Starostlivosť o zázrak kvetina správne

»Zavlažovanie / hnojenie:

V teplých dňoch musíte pravidelne voňať vonnú kvetinu zázrakov. Na druhú stranu, sotva potrebujete oplodniť kvetinu. Aplikácia hnojiva je zvyčajne potrebná iba pri prvom raste.

»Podpora kvitnutia:

Zázrakový kvet dosahuje výšku medzi 60 a 120 centimetrov a hrdo zobrazuje svoj hojný kvet od júna do začiatku októbra. Kalichy sa však otvárajú až popoludní, čo bolo jedným z dôvodov ich mena.

Zvädnuté kvety by sa mali pravidelne vytrhávať, aby sa nové kvety mohli vytvárať čo najrýchlejšie.

"Zima:

Najlepšie je urobiť výsadbu hľúz zázračného kvetu koncom jesene a hibernáciu v miestnosti bez mrazu. Čerstvé pestovanie semien na jar je však omnoho jednoduchšie a preto sa odporúča.