Nápady a inšpirácia

Rastliny a starostlivosť o pechelke - takto sa to robí


Pechelks sú skvelými rastlinami pre skalku a do záhrady na svahu. Prečítajte si, ako môžete správne zasadiť a starať sa o Pechelke.

Čierny klinček sa tiež nazýva klinček

Pechelke (Viscaria vulgaris), ktorá kvitne jasne ružovou, sa tiež vyskytuje v prírode v našich nízkych pohoriach a je jednou z ľahko ošetriteľných a extrémne robustných rastlín, a preto je ideálna pre záhradné lôžko.

Pod kvetinovými uzlami majú hermene adhezívny prsteň, ktorý ich chráni pred hmyzom v kvetinách. Toto často poznáte podľa malého hmyzu, ktorý tam uviazol. Ďalším dôvodom, prečo sa rastlina často označuje ako ďatelina.

Rastlinné zákusky

Trvalka Pechelke uprednostňuje vápenatú a suchú, často piesočnatú pôdu, ale môže sa pestovať aj v pôde bohatej na živiny. Vďaka svojej povahe a čalúneniu podobnému je tiež ideálny ako trvalka pre skalku alebo výsadbu na svahu.

Semená Pechelke môžete posypať aj na lúku, kde potom vystupujú ako jednotlivé kvety a tým doplňujú krásnu letnú lúku. Potom by ste mali kosiť túto lúku, rovnako ako všetky ostatné kvetinové lúky, maximálne dvakrát ročne

»Tip:

Ak použijete Pechelke spolu s inými bylinnými rastlinami, posilní sa tým aj ich imunitný systém, čo je zvlášť prospešné pre stredomorské rastliny.

Správne sa starajte o detské ihriská

Casting / hnojenie:

Pechelken, ktorý rastie v priemere na 40 centimetrov, vyžaduje vždy len veľmi malú zavlažovaciu vodu. Rastliny musíte zásobovať vodou iba počas veľmi dlhých suchých fáz. Hnojenie zvyčajne nie je potrebné.

Podporovať kvitnutie:

Úzke rozmiestnené kvetinové platničky, ktoré kvitnú každý rok od konca mája do júla, by sa mali kvôli celkovému vzhľadu odrezať čo najskôr krátko po ich vädnutí.

Mimochodom:

Pechelke je tiež vhodný ako rezaný kvet do vázy, pokiaľ sa k kvetu neprichytil žiadny malý hmyz.

Zadná časť:

Na konci fázy kvitnutia musíte Pechelke úplne odrezať. Podložka by však mala zostať na mieste počas zimných mesiacov. Mali by ste to odrezať iba skoro na jar, aby sa čerstvé listy mohli znova vyklíčiť.

Šírenie:

Na konci leta môžete Pechelke množiť veľmi opatrne rýľom. Tu je potrebné poznamenať, že Pechnelke má veľmi dlhé korene, ktoré musíte v niektorých prípadoch rezať nožnicami.