Ponúk

Výsadba a starostlivosť o kĺbový kvet - ako sa to robí


Už ste niekedy počuli, že môžete „ohnúť“ kvetinu? To je možné pomocou kĺbového kvetu. Prečítajte si o tom viac tu.

Veľmi pekná: kĺbová kvetina

Ružová kvetina kvitnúca v červenej, ružovej a bielej má zvláštnu zvláštnosť, ktorá jej dáva jej názov. Ich kvety môžete ohýbať jednotlivo a udržiavať požadovanú polohu. Výsledkom je dokonalá štruktúra kvetu, ktorú je ťažké dosiahnuť pomocou akéhokoľvek iného trvalka. Kĺbový kvet je vhodný aj na pestovanie v stredomorskej záhrade, pretože je veľmi kompatibilný s levanduľovými rastlinami. Ako sa pestuje táto kvetina a ako sa správne starať o kĺbovú kvetinu, je možné prečítať v tomto článku.

Rastlinný kĺbový kvet

Jednou z výhod trvalých kĺbových kvetín je, že ich môžete zasadiť do záhradného lôžka prakticky počas celej záhradnej sezóny (od marca do októbra). Mali by ste si zvoliť slnečné až svetlé čiastočne tieňované miesto v pôde, ktoré je čo najbohatšie na živiny, vždy mierne vlhké a priepustné.

Varovanie:

Miesto si vyberajte múdro. Kĺbový kvet sa šíri veľkoryso sám. Ak tomu chcete zabrániť, musíte pred vytvorením semien odstrániť hroty kvetov. Kvetinové platničky sú potom vhodné na rezanie váz.

Starostlivosť o kĺbový kvet správne

➤ Podporte formovanie kvetov:

Od júla do septembra vás vaša kĺbová kvetina, ktorá dorastie do výšky až 120 centimetrov, poteší nádherným kvetinovým displejom. Potom by ste však mali okamžite odstrániť zvädnuté časti kvetu, aby lalôčka mohla okamžite vytvoriť nové kvety.

➤ Pour:

Kĺbové kvety zalievajte pravidelne počas sezóny, pretože miluje mierne vlhké prostredie.

➤ Znížiť:

Úplné prerezávanie trvaliek by sa malo vykonávať každý rok na jeseň, aby na jar mohlo znova vyrastať.

➤ Hnojenie:

Najlepšie je dodávať kĺbový kvet kompostom skoro na jar, pretože to jednoznačne podporuje jeho rast a hojnosť kvetov. Ďalšie použitie hnojiva je potrebné iba v prípade potreby.

Boj proti chorobám:

Rastlina je občas napadnutá celou škálou spór plesní, ktoré sa zvyčajne dajú rýchlo odstrániť pomocou prírodného spreja. Inak môžete použiť aj malé množstvo chemického spreja.

➤ Násobenie:

Tvrdú kĺbovú kvetinu môžete znásobiť alebo rozdeliť približne každé 2 roky (ideálne vždy po fáze kvitnutia). Aby ste to dosiahli, mali by ste opatrne rozdeliť rastlinu rýľom a potom ho zasadiť na nové miesto.