Výzdoba

Výsadba cibule - takto sa to robí

Výsadba cibule - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho jedál by jednoducho chutilo nevýrazne bez cibule. Takto je možné pestovať cibuľu sami.

Na žiadnej záhrade by nemali chýbať žiadne cibule

Zriedkavo sú semená cibule vysiate vo februári. V prvom rade je to cibuľka nenáročná na údržbu, ktorá je vysadená v nespočetných záhradách, takže všestranná zelenina, ktorá je u nás tak populárna, si môžete pochutnať po celý rok. Na tento účel sú k dispozícii zimné cibule, ktoré sa môžu používať v zeleninovej záhrade v auguste alebo v tzv. Letnej cibuľke, ktorá by sa mala zvyčajne vydávať iba od konca marca alebo do polovice apríla.

Bez ohľadu na to, ktorú odrodu si vyberiete, nižšie nájdete vysvetlenie, ako ju správne zasadiť, ošetrovať a zberať.

Výber lokality

Každá cibuľa vždy uprednostňuje slnečné a počasie chránené miesto s voľnými pôdnymi podmienkami. Aby ste vytvorili optimálne podmienky, mali by ste pripraviť zeleninovú náplast v lete (najmenej 4 týždne pred vložením zimnej cibule) alebo koncom jesene. Aby ste to dosiahli, dobre uvoľnite pôdu pomocou záhradného pazúry, čisto odstráňte burinu a pracujte v kravskom truse bohatom na živiny. Týmto spôsobom sa pôda môže znovu usadiť a je potrebné ju uvoľniť iba krátko pred zapojením.

Dajte cibuľu

Cibuľa potom môžete položiť na zem v auguste alebo na konci marca. Aby ste to dosiahli, nalepte cibuľové sady tak, aby základňa klíčkov smerovala nahor do pôdy bez buriny, aby boli iba ťažko pokryté pôdou.

Je vhodné umiestniť ich úhľadne do riadkov, ktoré by mali byť od seba vzdialené 20 centimetrov. Okrem toho by ste si mali medzi jednotlivými cibuľami udržiavať vzdialenosť 5 až 10 centimetrov - v závislosti od odrody.

Správne udržiavajte cibuľu

➤ Plevelenie:

So všetkými cibuľami sa musíte uistiť, že medzi radmi sa vytvára čo najmenší výskyt buriny, pretože to znižuje poškodenie zeleniny.

➤ Pour:

Cibuľu by ste mali v teplých dňoch mierne zaliať. Zavlažovanie sa však musí pred zberom zastaviť včas, aby sa cibuľa v zeleninovej nápade nezačala hniť.

➤ Hnojenie:

Dodatočné hnojenie zvyčajne nie je potrebné, pretože predtým obrábaná pôda obsahuje dostatok živín. Počas sezóny môžete samozrejme na cibuľovom lôžku vždy rozprestrieť trochu humusu.

➤ Ochrana v zime:

Zimná cibuľa by sa mala počas extrémnych mrazivých dní vždy chrániť pomocou malej kefy.

Zber cibule

Zimná cibuľa sa zvyčajne zberá od júna do júla a letná cibuľa od júla do septembra. Zrelosť ovocia je zrejmá z pomaly zomierajúcej cibule zelenej (listy). Aby ste ich mohli pozbierať, stačí vziať cibuľu zo zeme.

»Tip:

Akonáhle ste zozbierali všetku cibuľu, je najlepšie zviazať spolu niekoľko zelených a zavesiť hore nohami na chránené tmavé miesto, aby ste ich mohli vysušiť. Týmto spôsobom sú dlhotrvajúce a môžu sa konzumovať kus po kúsku. (Tip na čítanie: Konzervovanie zeleniny - predložených 5 možností)Komentáre:

 1. Willamar

  I think, that you commit an error. Write to me in PM, we will communicate.

 2. Boyne

  It's just sonic message)

 3. Seif Al Din

  Aká milá správa

 4. Mensah

  Verím, že sa mýlite.

 5. Moogugrel

  Dobrý článok :) Len ste nenašli odkaz na RSS blog?

 6. Vok

  Nemáš pravdu. Som si istý. Poďme diskutovať. Pošlite mi e -mail v PM, povieme.Napíšte správu