Inštrukcia

Váš balkón a terasa sú chránené pred zimou - chráňte ich pred mrazom!

Váš balkón a terasa sú chránené pred zimou - chráňte ich pred mrazom!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Teploty znateľne klesajú, počasie je stále drsnejšie a už niekoľko dní mráz v noci ovládal veľké časti Nemecka. Najneskôr je najvyšší čas pripraviť sa na chladné obdobie a urobiť z balkóna a terasy zimné podmienky.

Nedovoľte, aby váš záhradný nábytok dlhodobo spal bez ochrany!

Nielen rastliny teraz potrebujú starostlivosť o dychtivých záhradkárov, aby si mohli udržať svoje zimné ovce v chladnom období. Zvyšok vybavenia balkóna a terasy si tiež vyžaduje vašu pozornosť, aby sa všetko mohlo v zime poškodiť až do jari. Malé časti, ako sú veterné turbíny, lucerny, kvetináče a dekorácie rastlín, by sa teraz mali starostlivo zabaliť do suterénu, prístrešku na náradie alebo na sklade. Ak necháte tieto malé časti vonku v zime, je nevyhnutné poškodenie mrazom a snehom. Ale ešte väčšie zariadenie, t. J. Celý balkón alebo nábytok na terasu, si teraz vyžaduje osobitnú starostlivosť, aby bolo možné ho uskladniť úplne v zime.

Na zimu pripravte balkón a terasový nábytok

Balkón a terasový nábytok by nemali byť počas chladných mesiacov vystavené nechránenému počasiu, pretože inak by na jar nemali byť príliš atraktívne a dokonca by sa mohli poškodiť. Sneh a dážď môžu prasknúť a pri mrazoch spôsobiť značné škody.

Impregnujte záhradný nábytok

"Dôležité"

Aby sa zabezpečilo, že ošetrovací produkt môže dostatočne preniknúť do dreva alebo plastu, skladujte nábytok v suchej miestnosti jeden až dva dni po spracovaní.

Preto je dôležité dôkladne impregnovať balkónový a terasový nábytok ešte pred prvým začiatkom zimy. Výrobky starostlivosti o drevený a plastový nábytok sú k dispozícii v železiarňach ako Bauhaus alebo OBI, ktoré sa dajú použiť na ošetrenie jednotlivých kusov nábytku. V ideálnom prípade začnite impregnáciu na jeseň, keď nie sú teploty v suteréne príliš zlé.

Plastové poťahy na záhradný nábytok chránia vonku

Nedovoľte, aby váš záhradný nábytok dlhodobo spal bez ochrany! Ak nemáte dostatok miesta na to, aby ste svoj balkónový a terasový nábytok chránili pred zimou, mali by ste ich chrániť pred mrazom a vlhkosťou plastovými krytmi. Takto zostane nábytok chránený pred dažďom, snehom a vetrom a zimu prežije nezranený. Plastové rukávy rôznych veľkostí sú k dispozícii aj v železiarňach alebo na internete, napríklad na Amazone alebo na eBay.

Najbezpečnejším spôsobom hibernácie balkóna a záhradného nábytku je samozrejme v chránených miestnostiach, napríklad v suteréne alebo v záhradnej kôlni. Ak je dostatok úložného priestoru, umiestnenie nábytku pod neho je stále najlepšou ochranou pred mrazom.

Z potrubí a odkvapov odstráňte nečistoty

Keď sú dni vlhké a studené, sú veľmi dôležité funkčné drenážne kanály na balkóne a na terase, aby sa dažďová voda a sneh nemohli hromadiť. Preto je vhodné potrubie dôkladne vyčistiť na jeseň. Listy a rukoväť použite na odstránenie lístia a rozdrvenia z odkvapov. Voda tak môže opäť voľne prúdiť.

Nechajte balkón a terasu prezimovať odborníkom

Každý, kto nie je dostatočne oboznámený s potrebnou prácou a má podozrenie na obzvlášť ťažké alebo uviaznuté nečistoty, by si mal ako preventívne opatrenie najať špecialistu na čistenie odtokových potrubí a odtokov. Na žltých stránkach alebo na online portáloch, ako je napríklad Pointoo.de, existuje veľký výber regionálnych poskytovateľov, ktorí rozumejú upratovacím prácam a vďaka niekoľkým jednoduchým krokom sú prítoky a odtoky balkónov a terás vhodné na zimu. Na jeseň av zime by mali byť padajúce listy a sneh pravidelne odstraňované z podlahy balkóna a terasy, v opačnom prípade existuje značné riziko pošmyknutia vo vlhkých a mrazivých podmienkach. Špina alebo silná metla môžu za niekoľko minút odstrániť špinu.

Keď na jeseň av zime pevne drží Nemecko, je najvyšší čas pripraviť vonkajšiu plochu na chladné obdobie. Balkón a terasa si počas týchto týždňov vyžadujú trochu dodatočnej starostlivosti, aby rastliny, nábytok a ďalšie vybavenie prežilo zimu bez úhony. Na jar sa z terasy stane oáza príjemná v niekoľkých jednoduchých krokoch.