Výzdoba

Osvetlenie záhrady bez elektriny - 4 šikovné nápady pre vašu záhradnú oázu

Osvetlenie záhrady bez elektriny - 4 šikovné nápady pre vašu záhradnú oázuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ceny elektriny poznajú iba jeden trend: nahor. Ale chcete robiť bez osvetlenia záhrady? Nie! Jednoducho sa spoliehajte na záhradné osvetlenie bez elektriny.

Atmosférickú atmosféru je možné vytvoriť aj bez elektriny

Ukladanie, ukladanie, ukladanie - je to naozaj nepríjemné, však? Je takmer neobvyklé, že pri každej maličkosti musíme byť opatrní. Len aby účet za elektrinu nevybuchol. Je zrejmé, že v dôsledku toho musí tiež utrpieť náladové osvetlenie záhrady. Ale úprimne: čo by mohlo byť krajšie ako posedenie na záhrade v prikrývke a užívanie si krásneho osvetlenia večer? Toto je skutočne čistá relaxácia!

Nenechajte sa v týchto chvíľach dostať len kvôli rastúcim cenám elektriny. Musíte len prehodnotiť a spoliehať sa na záhradné osvetlenie bez elektriny. Týmto spôsobom ušetríte veľa peňazí a nemusíte sa obávať bez nádhernej atmosféry.

Dôležité: Dostatočne osvetlite nebezpečenstvo zakopnutia

Je však dôležité, aby ste vždy nezabudli primerane osvetľovať nebezpečenstvá výletov v záhrade. Či už sú to schody, vyššie podpätky alebo hrany - tu by ste samozrejme nemali šetriť svetlom. V opačnom prípade je riziko príliš veľké na to, aby ste si mohli zraniť seba, svojich rodinných príslušníkov alebo hostí.

Naozaj by ste nemali riskovať a radšej osvetľovať takéto miesta na záhrade. Inak tu sú naše 4 šikovné nápady, ako osvetľovať svoju záhradu bez elektriny.

4 chytré nápady pre záhradné osvetlenie bez elektriny

Idea č. 1 - solárne osvetlenie:

Slnečné svetlá sú pravdepodobne najlepšou voľbou pre štýlové osvetlenie bez elektriny. Prichádzajú v širokej škále veľkostí a prevedení, takže by tu skutočne malo byť niečo pre každý vkus a štýl záhrady. Od bežných modelov s podlahovou ražňou (ako nájdete napríklad na click-licht.de) po solárne figúrky až po solárny záhradný nábytok, všetko, čo vaše srdce túži, je tu. Samozrejme existujú aj modely s technológiou zmeny farby.

V závislosti od kvality použitých batérií a použitých žiaričov je doba horenia takýchto solárnych lámp 5 až 20 hodín! To je dosť na to, aby ste si večer užili atmosféru v záhrade.

Idea č. 2 - svietidlá / petrolejové žiarovky:

Na záhrade môžete samozrejme nastaviť svietniky so sviečkami alebo petrolejové lampy. To tiež vyzerá naozaj pekne. Skvelý dizajn a blikajúce svetlo v jednom - čo viac by ste mohli chcieť?! S lampičkami na sviečky sa dokonca môžete sami rozhodnúť, či chcete používať skutočné sviečky alebo sviečky napájané z batérie. Výhoda: lucerny môžete umiestniť niekde inde. Je dôležité iba to, aby stáli na pevnom a bezpečnom povrchu, aby ste sa nemohli prevrátiť.

Alternatívne sú tu tiež petrolejové svetlá, napr. pozostávajú z postavy ako Buddha s ohňom v ruke. Je však tiež dôležité, aby ste sa spoliehali na pevný povrch.

Idea č. 3 - Pochodne:

Zostaňme pri ohni a poďme na pochodne. Aj keď v minulosti sme v záhrade často našli bambusové modely, dnes sú, samozrejme, k dispozícii v širokej škále vzorov a vzorov. Modely z nehrdzavejúcej ocele sú obzvlášť obľúbené, pretože harmonicky kombinujú elegantný dizajn a prvok ohňa, a tak zaisťujú ohnivý a opulentný vzhľad vonku.

Ako alternatívu k ušľachtilým modelom existujú aj jednoducho veľké horáky vyrobené z vosku. Zvyčajne majú drevenú rukoväť, a preto sa dajú ľahko zasunúť do zeme. Teraz si určite budete myslieť, že plameň zhasne pri najmenšom vánku. To však nie je tento prípad. Horáky sú vetru stabilné.

Idea č. 4 - svietidlá:

Svietidlá sú tiež skvelým nápadom na vykúzlenie mäkkého a teplého svetla v záhrade. Skvelá vec: môžete to urobiť sami a prispôsobiť dizajn sezóne. Potrebujete iba:

  • okuliare
  • obrúsky
  • obrúsky lepidlo
  • rôzne ozdobné prvky na lepenie
  • štetec
  • Sviečka / Sviečka

➤ Krok 1:

Vyberte krásny motív na obrúsku a vystrihnite ho. Potom odstráňte spodné vrstvy vložky tak, aby zostala iba vrstva s motívom.

➤ Krok 2:

Teraz potiahnite sklo nejakým obrúskovým lepidlom a nasaďte motív obrúsky. Potom potiahnite motív obrúskovým lepidlom. Vždy pracujte zvnútra von.

➤ Krok 3:

Po zaschnutí obrúskového lepidla môžete teraz použiť niekoľko dekoratívnych prvkov, ako napr. držať sa stuhami, kamienkami atď. Nechajte svoju fantáziu rozbehnúť sa a prispôsobte dizajn sezóne.

Na jar by ste mohli použiť svietidlá napr. Prikryte motýlikmi, v lete mozaikovými kameňmi, v zime škoricovými palicami a na jeseň sušenými listami (ďalší nápad s inštrukciami pre video). Čokoľvek sa vám páči, je dovolené.

➤ Krok 4:

Potom musíte do svietidla vložiť sviečku a vaše atmosférické osvetlenie záhrady je pripravené.