Dom a záhrada

Na dekoráciu záhrady používajte sklenené štiepky: nápady a pokyny


Črepy prinášajú šťastie! Tak prečo nepoužívajte sklenené štiepky ako záhradné dekorácie?! Nápady a pokyny na šírenie triesok nájdete tu.

Úlomky skla sú peknou záhradnou dekoráciou

Farebné kúsky skla mali pre nás ľudí vždy veľkú príťažlivosť, pretože často vyzerajú ako malé drahé kamene. A najmä keď sa v nich odráža slnko, ich osobitná žiara je obzvlášť dobre vyjadrená. To je dôvod, prečo sú v poslednom období obzvlášť odolné sklenené úlomky vyrobené pre vonkajšie použitie medzi absolútne obľúbené dekorácie záhrad.

Kombinácia svetla a skla umožňuje, aby triesky žiarili efektívne aj v tme. Nemali by ste si však zamieňať úlomky skla s jemnými sklenenými kamienkami ponúkanými v menších množstvách, ktoré sú väčšinou vhodné len na malé dekoratívne účely a iba v obmedzenej miere na vonkajšie použitie. Hovoríme tu o sutiny alebo granuláte, ktorý je v poriadku a hodí sa do akejkoľvek záhrady.

V nasledujúcom texte vám vysvetlíme niekoľko nápadov, ako môžete používať sklenené triesky v záhrade a ako ich správne používať.

Dizajnové nápady pre záhradu

➤ Idea č. 1 - ozdobte postele a vane:

Sklenené štiepky sú teraz k dispozícii v širokej škále veľkostí a takmer vo všetkých farbách. Malé štiepky (veľkosť zrna od 5 do 40 milimetrov) sú obzvlášť vhodné na dekoráciu postelí a vaní, pričom sa na štvorcový meter počíta požiadavka približne 40 až 50 kilogramov štiepok (v závislosti od výšky skládky a inštalácie na celú plochu).

➤ Idea č. 2 - Ozdobte kúpalisko, záhradný bazén a terasu:

Úlomky skla môžu byť optimálne využité aj okolo kúpalísk, záhradných bazénov a ako hranica terasy. Nápad, ktorý nadchne návštevníkov!

➤ Idea No. 3 - vytvorte ukážky alebo obrázky:

Spoločnosti dokonca majú možnosť zobraziť svoje vlastné logo spoločnosti so sklenenými trieskami vo vonkajšom prostredí. Môžete tiež vytvárať pestré motívy a tým aj skutočné umelecké diela vo svojej záhrade s rôznymi farbami.

Šírenie rozbitého skla v záhrade - malé pokyny

➤ Krok 1 - kúpte fragmenty skla:

V prvom rade, samozrejme, ide o nákup správnych kúskov skla. Je nevyhnutné, aby ste vždy objasnili, či sú vhodné na použitie vonku, vydržia teploty mrazu a či sú ľahko dostupné. Ďalej by to mali byť drvené sklenené úlomky, ktorých ostré hrany sa už odlomili.

Pokiaľ ide o farby, nájdete fragmenty skla v zelenej, modrej a hnedej farbe. Je to preto, že ide o recyklačný produkt z priemyselného odvetvia fliaš. To tiež vysvetľuje, prečo sú červené, žlté, fialové atď. Fragmenty skla často drahšie.

➤ Krok 2 - položte záhradné rúno:

Ak chcete ozdobiť svoju záhradu rozbitým sklom, vyžaduje to trochu predbežnej práce. Pred roztieraním sklenených štiepok by ste mali na najrovnejšiu možnú plochu na nalievanie naniesť plastovú záhradnú rúno, aby burina neskôr nemohla rásť medzi sklenenými štiepkami. Potom musíte samozrejme vystrihnúť záhradné rúno v oblasti jednotlivých už existujúcich rastlín, pre ktoré sa vždy odporúča tzv.

Ak však kvetinový záhon vytvoríte čerstvý, mali by ste ho najskôr úplne rozotrieť, potom na určenom mieste výsadby urobte krížový rez a potom vložte rastlinu.

Tip:

Ak položíte niekoľko netkaných textílií, musíte sa ubezpečiť, že sa jednotlivé rozhrania na rozhraniach veľkoryso prekrývajú.

➤ Krok 3 - Rozložte sypký materiál rovnomerne:

Akonáhle ste položili záhradný rúno okolo rastlín, môžete povrch vyplniť sklenenými štiepkami. Mali by ste ich od začiatku distribuovať čo najväčšie a nemali by ste ich nakláňať na jedno miesto.

Fragmenty skla potom môžete opatrne rozotrieť plastovým hrablíkom tak, aby sa vytvoril plochý povrch.

Starostlivosť o rozbité sklo správne

Črepiny z kvalitného skla, zvyčajne odolného voči poveternostným vplyvom, môžete z času na čas vyčistiť pomocou vodnej hadice. Nemusíte to však robiť často, pretože na jednotlivých kúskoch sa zriedka vyskytujú riasy. Dôvodom je neporézny povrch skla. Mali by ste však zbierať odpadky a jesenné lístie, ktoré sa zhromažďujú na posteli. Táto efektne vyzerajúca záhradná dekorácia spravidla nevyžaduje viac starostlivosti.