Záhradné tipy

Rastliny a starostlivosť o viky - takto sa to robí

Rastliny a starostlivosť o viky - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vyzerajú ako divoké orchidey a vonia nádherne: sladký hrášok. Prečítajte si, ako správne zasadiť a starať sa o tieto krásne kvety.

Vetches sú veľmi podobné orchideám

Každý rok v letných mesiacoch, keď je záhradný vzduch naplnený vôňou sladkého hrášku (odtiaľ názov sladký hrášok), bude srdce každého záhradníka šťastné. Najmä preto, že viky sú k dispozícii v rôznych výškach a farebnej škále farieb (biela, červená, fialová a ružová, niekedy dokonca viacfarebná). A sú tu dokonca aj malé viky, ktoré sú vhodné aj na výsadbu okien a vaní.

Aby ste si mohli vychutnať vzhľad a vôňu vetch kedykoľvek, musíte ju tiež správne zasadiť a ošetrovať. Teraz vysvetlíme, ako sa to robí.

Rastliny vetvičky správne

Preferujte semená:

Vetches sa vychovávajú prostredníctvom semien, ktoré si môžete zozbierať z kvetov koncom leta. Už začiatkom jari (približne od marca) sa toto semeno môže pestovať na parapete z malých rastlín. Jediné, čo musíte urobiť, je dať jednotlivé semená asi 5 centimetrov hlboko do pôdy a postarať sa o ne na okennom parapete. Semená namočte do vlažnej vody jednu noc vopred. Vďaka tomu je kultivácia ešte lepšia.

Priamy výsev vonku:

Od apríla však môžete semená vika rozširovať aj priamo vonku, ale mali by ste pôdu obohatiť dostatočným kompostom. Vetches sú vytrvalé rastliny, a preto sa môžu vysádzať pred ľadovými svätými. A tiež môžete ľahko premiestniť rastliny, ktoré boli vyvedené na parapet, do výšky 10 centimetrov.

Výber lokality:

Všetci veriaci milujú mierne slnečné až čiastočne tienisté miesto, aby sa ich kvet mohol plne rozvíjať. Výhodné sú humusovo bohaté, mierne vápenaté pôdy, ktoré významne ovplyvňujú rast sladkého hrachu.

A keďže vysoké viky môžu vyšplhať až na 2 metre, mali by ste rastliny podoprieť. Napríklad, mrežové špirály alebo mreže dávajú väčšiu pevnosť.

Starostlivosť o viky

Casting / hnojenie:

Viky, ktoré kvitnú od júna do septembra, vždy vyžadujú dostatok zavlažovacej vody, aby mohli optimálne prosperovať. A nemali by ste šetriť peniaze ani pri opakovaných hnojivách, pretože to je jediný spôsob, ako dosiahnuť hojné kvitnutie.

Podporovať kvitnutie:

Vika je tiež ideálna ako rezaná kvetina. Ak vždy rýchlo odstránite odumreté stonky, budete odmenení dvojitým kvetom.Komentáre:

 1. Gassur

  A very fun idea

 2. Madal

  And is there such an analog?

 3. Pavlov

  Skúšanie nie je mučenie.

 4. Tadal

  you definitely noticed thisNapíšte správu